Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Πρόβλημα με Home Button iphone4


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 14/08/2012 - 18:17

Παιδια το εκανα κι εγω με οινοπνευμα, δουλεψε λιγακι και αρχισε παλι το κολληματα.Να δοκιμασω με ισοπροπυλικη αλκοολη?

ναι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 14/08/2012 - 18:47

Παιδια το εκανα κι εγω με οινοπνευμα, δουλεψε λιγακι και αρχισε παλι το κολληματα.Να δοκιμασω με ισοπροπυλικη αλκοολη?


Ξαναδοκίμασε και με οινοπνευμα αν θες.

You'll Never Walk Alone


#213   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/08/2012 - 19:38

Τελικα πρεπει το κουμπι μου να ειχε πολυ μπιχλα διοτι μετα απο 4 φορες με οινοπνευμα εφτιαξε!!Γλυστραει σαν καινουργιο!Thanks σε ολους σας!!!

#214   jfrag

jfrag

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:15

Καλησπέρα,

διάβασα για τη λύση του gore λίγο πριν το πετάξω το 4άρι πάνω στον τοίχο.

Έτρεξα να βρω οινόπνευμα και δε βρήκα τίποτε μέσα στο σπίτι, πόσο μάλλον ισοπρο.. .τέτοιο...

Είχα 2 επιλογές:

Α. Ελαιόλαδο (με τέτοιο είχα φτιάξει κάποτε έναν κρουστικό εκτυπωτή στο στρατό και είχα πάρει και τιμητική...χα χαααα)
Β. WD40 !!!!

Χωρίς πολύ σκέψη πήγα στο Β. αφού το Α. είναι ακριβό και το προτιμώ στη χωριάτικη απ ότι το Β.

Μετά από 2 μέρες, δηλώνω πανευτυχής!!!!

Ευχαριστώ gore για την έμπνευση.

#215   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:18

Καλησπέρα,

διάβασα για τη λύση του gore λίγο πριν το πετάξω το 4άρι πάνω στον τοίχο.

Έτρεξα να βρω οινόπνευμα και δε βρήκα τίποτε μέσα στο σπίτι, πόσο μάλλον ισοπρο.. .τέτοιο...

Είχα 2 επιλογές:

Α. Ελαιόλαδο (με τέτοιο είχα φτιάξει κάποτε έναν κρουστικό εκτυπωτή στο στρατό και είχα πάρει και τιμητική...χα χαααα)
Β. WD40 !!!!

Χωρίς πολύ σκέψη πήγα στο Β. αφού το Α. είναι ακριβό και το προτιμώ στη χωριάτικη απ ότι το Β.

Μετά από 2 μέρες, δηλώνω πανευτυχής!!!!

Ευχαριστώ gore για την έμπνευση.


Το wd40 ειναι για σκουρια νομιζω.

Εριξες τετοιο πραγμα και δουλεψε? :huh:

#216   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:49

Νομιζω δεν ειναι μονο για σκουρια και δεν ξερω αν ειναι σιγουρα για σκουρια. Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι κανει για ηλεκτρονικες- ηλεκτρικες περιπτωσεις

#217   biz

biz

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Twitter:@giobizetas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iBizetas

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:51

Είχα και εγώ πρόβλημα με το δικό μου 4, και το άλλαξα μόνος. πλέον έχει βγεί από την εγγύηση το τηλ, και η αλλαγή είναι αστεία απλά θέλει προσοχή καθως βγαίνουν τα πάντα. με 2-3 Ευρώ από ebay και λίγη μελέτη στο youtube, γίνεται καινούργιο το κινητό!

#218   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/09/2012 - 16:58

Νομιζω δεν ειναι μονο για σκουρια και δεν ξερω αν ειναι σιγουρα για σκουρια. Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι κανει για ηλεκτρονικες- ηλεκτρικες περιπτωσεις


Για σκουρια ειναι σιγουρα αλλα εχει και αλλες χρησεις.

Απλα το οινοπνευμα που προτεινεται ειναι γιατι εξατμιζεται πολυ γρηγορα.Ολα τα αλλα αν αργουν να εξατμιστουν μπορει να προκαλεσουν προβλημα στη συσκευη.

#219   nellos

nellos

    iPH Addict

  • 625 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/09/2012 - 19:04

Είχα και εγώ πρόβλημα με το δικό μου 4, και το άλλαξα μόνος. πλέον έχει βγεί από την εγγύηση το τηλ, και η αλλαγή είναι αστεία απλά θέλει προσοχή καθως βγαίνουν τα πάντα. με 2-3 Ευρώ από ebay και λίγη μελέτη στο youtube, γίνεται καινούργιο το κινητό!


Τσακαλι το 4αρι ειναι μανικι μπραβο σου. Αγορασες ετοιμο assembly ή μονο το κουμπι;

#220   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/09/2012 - 21:26

ΜΗΝΝΝΝ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΙ ΚΑΝΕΙΣΣΣ WD40.....Παιδια εχει και λαδι μεσα και δεν κανει...ειναι θανατος...

#221   jfrag

jfrag

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 04/09/2012 - 16:52

Εμμμ sorry !!
Δεν έχει λάδι το WD40, έχει μια φόρμουλα που το κάνει λιπαρό, αλλά κρατά αυτή την ιδιότητα μόνο όταν δεν παίρνει αέρα (πχ μέσα σε βόλτες βιδωμένης, βίδας, σε γρανάζι αλυσίδας, σε μεντεσέ κ.λ.π.)
οπουδήποτε αλλού, είτε εισχωρεί (αν είναι μαλακή επιφάνεια π.χ. ξύλο) ή εξατμίζεται ενώ ξηραίνει και 'σηκώνει' από τη θέση τους οτιδήποτε διαβρώσει (πχ σκουριά).

Στις προδιαγραφές του δέ, αναφέρεται οτι κάνει για contact spray, δηλαδή μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ηλεκτρονικές πλακέτες για απομάκρυνση υγρασίας.

Γενικά το WD40 κάνει για 1 σωρό πράγματα στο σπίτι και το αυτοκίνητο, αλλά προς θεού το ότι το έβαλα εγώ στο iphone δε σημαίνει οτι ενδύκνειται...

Εγώ ευχαριστημένος είμαι προς το παρόν.

Εδώ που φτάσαμε με την κρίση, σε λίγο θα αρχίσουν και οι πατέντες με μπαταρίες ΑΑΑ, σελοτέϊπ και ματσαρισμένο καλώδιο για αύξηση της αυτονομίας...

#222   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/09/2012 - 17:03

Εμμμ sorry !!
Δεν έχει λάδι το WD40, έχει μια φόρμουλα που το κάνει λιπαρό, αλλά κρατά αυτή την ιδιότητα μόνο όταν δεν παίρνει αέρα (πχ μέσα σε βόλτες βιδωμένης, βίδας, σε γρανάζι αλυσίδας, σε μεντεσέ κ.λ.π.)
οπουδήποτε αλλού, είτε εισχωρεί (αν είναι μαλακή επιφάνεια π.χ. ξύλο) ή εξατμίζεται ενώ ξηραίνει και 'σηκώνει' από τη θέση τους οτιδήποτε διαβρώσει (πχ σκουριά).

Στις προδιαγραφές του δέ, αναφέρεται οτι κάνει για contact spray, δηλαδή μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ηλεκτρονικές πλακέτες για απομάκρυνση υγρασίας.

Γενικά το WD40 κάνει για 1 σωρό πράγματα στο σπίτι και το αυτοκίνητο, αλλά προς θεού το ότι το έβαλα εγώ στο iphone δε σημαίνει οτι ενδύκνειται...

Εγώ ευχαριστημένος είμαι προς το παρόν.

Εδώ που φτάσαμε με την κρίση, σε λίγο θα αρχίσουν και οι πατέντες με μπαταρίες ΑΑΑ, σελοτέϊπ και ματσαρισμένο καλώδιο για αύξηση της αυτονομίας...

Για επαφες δεν νομιζω να λεει οτι κανει...ναι αυτο το λιπαρο ομως που λες εσυ δεν κανει για τετοια θεματα..αφηνει κατι σαν λαδι...ριξε στο χερι σου και οοοοταν εξατμιστει οπως λες τριψε τα δαχτυλα σου και δες αν γλιστραει η οχι...

#223   jfrag

jfrag

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 10/09/2012 - 15:01

Τώρα με φέρνεις σε δύσκολη θέση και θα πρέπει να σε βάλω να κάνεις εσύ κάτι με τα δικά σου δάχτυλα, αλλά φοβάμαι μην παρεξηγηθώ...

Πάντως μια χαρά τα πάει το τηλέφωνο so far.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες