Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Έχετε κάνει jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Έχετε κάνει jailbreak;

Έχετε κάνει jailbreak;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.

Ποιο iOS έχετε;

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2012 - 19:01

Εξηγήστε για να καταλάβω. Γιατί να κάνει κάποιος jb εφόσον λέτε ότι δεν το κάνετε για σπασμένα-προγράμματα εφαρμογές κ.τ.λ. Απλα δεν εχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα λόγο του ότι δεν μου χρειάστηκε ποτέ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 02/08/2012 - 19:06

Εξηγήστε για να καταλάβω. Γιατί να κάνει κάποιος jb εφόσον λέτε ότι δεν το κάνετε για σπασμένα-προγράμματα εφαρμογές κ.τ.λ. Απλα δεν εχω ασχοληθεί ποτέ με το θέμα λόγο του ότι δεν μου χρειάστηκε ποτέ



Τελικά τι είναι αυτό το jailbreak;

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 02/08/2012 - 19:06


#48   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2012 - 22:13

Τελικά τι είναι αυτό το jailbreak;

Χαριτωμένο, αλλά άλλη ήταν η ερώτηση μου.

#49   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:13

Χαριτωμένο, αλλά άλλη ήταν η ερώτηση μου.


γιατι το jb μετατρέπει το iphone σε σοβαρο smartphone...

Τελευταία επεξεργασία από: parafron4, 02/08/2012 - 23:16


#50   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:17

Χαριτωμένο, αλλά άλλη ήταν η ερώτηση μου.


Στο άρθρο που σε παρέπεμψα έμμεσα απαντάει στην ερώτηση σου.
Θα σου εξηγήσω μόνο μερικούς από τους βασικούς λόγους γιατί κάποιος να κάνει Jailbreak και να μην ασχοληθεί με Cracked.
Aπό ότι είδες, οι απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις είναι, Jailbreak.

Κι αυτά είναι μόνο λίγα απο ότι μπορεί να σου προσφέρει.. Άρα βλέπεις πως τα Cracked είναι ένα μικρό ποσοστό. ;)

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 02/08/2012 - 23:21


#51   alexandrosk

alexandrosk

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:18

Kαντε jb να δειτε το φως !!! :D

#52   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 02/08/2012 - 23:23

Στο άρθρο που σε παρέπεμψα έμμεσα απαντάει στην ερώτηση σου.
Θα σου εξηγήσω μόνο μερικούς από τους βασικούς λόγους γιατί κάποιος να κάνει Jailbreak και να μην ασχοληθεί με Cracked.


Aπό ότι είδες, οι απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις είναι, Jailbreak.

Κι αυτά είναι μόνο λίγα απο ότι μπορεί να σου προσφέρει.. Άρα βλέπεις πως τα Cracked είναι ένα μικρό ποσοστό. ;)


δεν ανεφερες κ ενα απο τα βασικοτερα (για μενα τουλαχιστον) .... FILE MANAGER...

#53   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2012 - 02:04

εχει φτασει ο καιρος που θελω να παρω ενα αμαξακι.
παω στην αντιπροσωπεια του πιο cool αυτοκινητου που κυκλοφοραει στην αγορα.
κοιταζω τα αυτοκινητα ειναι ολα γαματα σε 2 χρωματα ,ασπρα και μαυρα. πολυ γρηγορα με τσιμπημενη καταναλωση λιγο ακριβουτσικα αλλα με αποσυρση προσφορα και δανειο μπορω να το αγορασω. βεβαια υπαρχουν καποιες λεπτομερειες που δεν μου αρεσουν οπως στο οτι βγαινει μονο με χειροκινητο κλιματισμο, δεν εχει κεντρικο κλειδωμα δεν χειριστηρια ηχοσυστηματος στο τιμονι. ο λεβιες ταχυτητων ειναι ψηλος βγαινει μονο με πετρελαιοκινητηρα οι σχεσεις του κιβωτιου ειναι πολυ κοντες. αλλα αφου ολοι αυτο αγοραζουν το παιρνω και εγω , λογικα καλο θα ειναι.
με το που το παιρνω και βγαινω στον δρομο αρχιζει λιγο να με ενοχλει αυτη η δεσποτικοτητα του κατασκευαστη να βγαινει το αυτοκινητο μονο με αυτα τα χαρακτηριστικα . ψαχνω λιγο στον χρυσο οδηγο και βρισκω ενα μαγαζακι που μπορει να μετατρεψει ολα αυτα που εμενα δεν μου αρεσαν τοσο σε ενα αυτοκινητο για εμενα και τα γουστα μου.
παω λοιπον στο μαγαζακι και με απλες και συνοπτικες διαδικασιες το μετατρεπω σε αυτο που ηθελα , μια ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ μου(ενταξει θα πειτε ενα αμαξι ειναι, αλλα ο καθενας με τα γουστα του) αλλα απο την στιγμη που το αυτοκινητο δεν ειναι απλα ενα μεταφορικο μεσο για μενα αλλα ενα εργαλειο και ενας τροπος που θα μου δωσει ευχαριστηση η χρηση του εκανα ολες τις μετατροπες που ηθελα.

μετα την παραβολη του Ασωτου ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω

#54   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2012 - 08:29

Στο άρθρο που σε παρέπεμψα έμμεσα απαντάει στην ερώτηση σου.
Θα σου εξηγήσω μόνο μερικούς από τους βασικούς λόγους γιατί κάποιος να κάνει Jailbreak και να μην ασχοληθεί με Cracked.


Aπό ότι είδες, οι απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις είναι, Jailbreak.

Κι αυτά είναι μόνο λίγα απο ότι μπορεί να σου προσφέρει.. Άρα βλέπεις πως τα Cracked είναι ένα μικρό ποσοστό. ;)

Thanks για το κόπο που έκανες να το γράψεις.
Αυτά που ανέφερες, για μένα, ειναι εντελώς άχρηστα πράγματα, για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε.
Μακαριά να έβρισκα κάνα δυο λογούς να προχωρήσω και εγώ σε jb αλλά δεν το βλέπω απ'οτι φαίνεται.

#55   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/08/2012 - 12:26

Thanks για το κόπο που έκανες να το γράψεις.
Αυτά που ανέφερες, για μένα, ειναι εντελώς άχρηστα πράγματα, για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε.
Μακαριά να έβρισκα κάνα δυο λογούς να προχωρήσω και εγώ σε jb αλλά δεν το βλέπω απ'οτι φαίνεται.

Κοιταξε τοτε, δεν ειναι ασχημη ιδεα αν εχεις ορεξη καποια στιγμη να ασχοληθεις και να του κανεις jailbreak, εντελως πειραματικα για να δεις τι γινεται, γιατι οσα και να σου πουμε, οσα βιντεακια και να δεις αν δεν δεις εσυ ο ιδιος τι μπορεις να κανεις σε μια jailbroken συσκευη, δεν θα εχεις ποτε ολοκληρωμενη αποψη.
Φανταζομαι οτι δεν εισαι απο τα ατομα που πιστευουν οτι θα παθει κατι η συσκευη τους με το jailbreak οπως πιστεουν καποια ατομα, αλλωστε σου ειπα εντελως πειραματικα να του κανεις και να πεις θα το κρατησω μια εβδομαδα, ενα μηνα και απο κει κ περα βλεπω τι κανω.
Αλλαζει βεβαια το θεμα αν δεν ασχολεισαι και πολυ και εισαι χρηστης που βολευεται με τις βασικες λειτουργιες που σου προσφερει, τηλεφωνα, λιγο ιντερνετ και καμια εφαρμογη.. Δεν υπαρχει λογος τοτε να κανεις jailbreak.
Δεν θα σου πω τιποτα παραπανω, ουτε πραγματα που μπορεις να κανεις μεσω jailbreak, αφου καταρχας σου ανεφερε τα βασικοτερα απο αυτα ο Νικος πιο πανω, επισης τα εχουμε πει πολλοι απο εμας παρα πολλες φορες μεσα στο φορουμ σε διαφορα θεματα και ειναι βεβαια αλλα τοσα που ανακαλυπτουμε και εμεις συνεχως η κυκλοφορουν.
Δεν προσπαθω να σε πεισω, αφου σου ειπα οτι πιστευω οτι ο καθε χρηστης εχει πρωτον διαφορετικες απαιτησεις και θα πρεπει αν ενδιαφερεται να μαθει καποια πραγματα, να κανει ο ιδιος πειραματικα jailbreak και να δει πως εχουν τα πραγματα..
Στοιχηματιζω οτι θες βεβαια οτι 9/10 απο αυτους (που κανουν jailbreak και το ψαξουν πραγματικα και εχουν ολοκληρωμενη αποψη στο θεμα), δεν προκειται να επιστρεψουν σε καθαρη συσκευη.. :)

#56   Tsopanos

Tsopanos

    iPH Honoured Member

  • 595 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/08/2012 - 12:53

Ξεχάστηκε να αναφερθεί και το μεγαλύτερο μειονέκτημα του jailbreak, αυτο της ασφάλειας.

Το jailbreak αφαιρεί την πρωταρχική δικλείδα ασφάλειας του iPhone, το sand boxing. Αυτο ειναι που δεν υπάρχει στο android κι αυτο ειναι που διαφοροποιεί το iPhone και ειναι ο λόγος που έχει διείσδυση στις επιχειρήσεις.

Τώρα αυτο δεν έχει μάλλον ιδιαίτερη σημασία για το μέσο χρήστη, αποκτά όμως άλλη διάσταση αν αποθηκεύετε ευαίσθητα δεδομένα στο iPhone (συνθηματικά σε password management apps η εταιρικά δεδομένα της εταιρείας σας)...

Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

#57   kle

kle

    iPH Addict

  • 764 μηνύματα
  • Twitter:@akiskle
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/08/2012 - 21:26

Αυτά που ανέφερες, για μένα, ειναι εντελώς άχρηστα πράγματα, για αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνετε.

Πλάκα κανείς ρε φίλε;
Δε βρήκες κάτι ενδιαφέρον;!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: kle, 04/08/2012 - 21:27


#58   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/08/2012 - 08:08

Πλάκα κανείς ρε φίλε;
Δε βρήκες κάτι ενδιαφέρον;!!!!

Ναι "ΡΕ" φιλε, δεν βρικα κάτι που να με ενδιαφερει

#59   PAIANAS

PAIANAS

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/08/2012 - 09:06

Φίλε dion,αν δεν βρίσκεις ενδιαφέρον σε καμμιά από τις παραπάνω ''ευκολίες'' ,τότε ίσως να μην πολυχρειάζεσαι (πέραν της αισθητικής ) το i phone ..Φαντάζομαι ότι κάλλιστα κάνεις τη δουλειά σου με οποιαδήποτε άλλη συσκευή .

#60   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 08/08/2012 - 09:45

Εννοειτε jail...

Εννοειτε jail...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες