Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Αγαπημενες Τηλεοπτικες Σειρες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2791   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/12/2016 - 00:53

Αν δεν πας έναν ηθοποιό δεν παν να είναι δε τοπ σειρά .. Δυστχηχως δεν τον πάω τον bob , ούτε να τον βλέπω .. βλέπε #μπεναφλεκ


On_7+

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2792   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/12/2016 - 01:17

Αν δεν πας έναν ηθοποιό δεν παν να είναι δε τοπ σειρά .. Δυστχηχως δεν τον πάω τον bob , ούτε να τον βλέπω .. βλέπε #μπεναφλεκ


On_7+

 

Αρα ουτε fargo δεν ειδες εσυ, κριμα



#2793   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/12/2016 - 01:26

Περιμένω το Taboo κ εγώ γιατι θεωρώ πάρα πολυ καλο τον Tom Hardy σαν παίξιμο γενικότερα κ απο τον κινηματογράφο ( μαζι με εναν τρομερα νομιζω υποτιμημενο ως προς την προβολή αλλα τεραστιο ηθοποιο κατα την γνωμη μου,τον γκαρυ ολντμαν ) αλλά το Goliath δν το γνώριζα,το ειδα απο το ποστ που έβαλες κ μεχρι στιγμής ειναι εξαιρετικό. Εχω δει 3 επεισόδια.
Thanks :-)

Είναι και το Taboo στη λίστα. Όντως..

 

Κόλλημα το Goliath απο την άλλη. Το Amazon έχει αρχίσει και δίνει και αυτό διαμαντάκια μετά το Man In The High Castle (έρχεται 2η σαιζόν).

 

Μιας και αναφέρθηκε το Fargo πάντως, τσεκάρετε και το StartUp με τον αγαπημένο Freeman.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2794   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 14/12/2016 - 08:32

Αρα ουτε fargo δεν ειδες εσυ, κριμα

Έχω ακούσει τα καλύτερα και την έχω καιρό στο Hold γιατί πραγματικά δεν ξέρω κάποιον που να έχει πει κάτι κακό για την σειρά ... 

 

Τώρα όσο για το Goliath επειδή μιας και ανέφερες το Fargo και με αυτά που προτίνεις και παρακολουθείς ταιριάζουν με δικές μου προτιμίσεις λέω να  δώσω μία ευκαιρία στο εν λόγο κύριο γιατί όπου και να τον έχω δει δεν με έχει κερδίσει .. Ίσως να είμαι προκατειλημμένος η να φταίνε οι ρόλοι ... Θα ξεκινήσω και τις 2 και εδώ είμαστε .. Εξάλλου οι  περισσότερες έχουν σταματήσει για γιορτές... 


@CaLi@


#2795   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/12/2016 - 16:41

Μάγκες μόλις ξεκίνησα το westworld! Ξέρω αργά αλλά περιμένω να ολοκληρωθεί πρώτα ο κύκλος πριν ξεκινήσω να βλέπω κάτι.
Αυτό που έχω να πω είναι πόσο απίστευτη είναι αυτή η σειρά! Από το πρώτο επεισόδιο σε συνεπαίρνει! Διαμαντάκι φοβερό!



Sent from my iPhone using Tapatalk

#2796   natsoscocco

natsoscocco

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2016 - 14:50

Το Goliath "έφυγε" σε 3 μέρες!!Θα ήθελα 1-2 επεισόδια παραπάνω.Ωραίος ο Bob.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: natsoscocco, 17/12/2016 - 14:52


#2797   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 00:20

Το Goliath ειναι εξαιρετική σειρα. Να την δείτε οπωσδήποτε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2798   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2016 - 01:05

Πάθαμε κοκομπλόκο με ΟΑ. Netflix και τα μυαλά στο μπλέντερ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2799   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/12/2016 - 07:15

Πάθαμε κοκομπλόκο με ΟΑ. Netflix και τα μυαλά στο μπλέντερ.


Έχει μπει στην λίστα μετά το τρέιλερ!!

Εντυπώσεις Θετικές ;


Ξεκίνησα το Φάργκο ! Τελικά έχουν δίκιο όλοι για την σειρά! Φοβερή ! Οι αληθινές ιστορίες σπάνια δεν είναι καλές ! :·)

Είδα και Γολιάθ πρώτο επεισόδιο και η αλήθεια είναι πως με κέρδισε να δω και παραπέρα ! :·)



On_7+

@CaLi@


#2800   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/12/2016 - 10:43

Είμαι νέος στο σπορ των σειρών (μόλις 2 χρόνια) αλλά πλέον εθισμένος. Θεωρώ τις περισσότερες ταινίες, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, σκουπίδια και δεν ασχολούμαι καθόλου.

Το θέμα είναι ότι πλέον έχω εξαντλήσει τις σειρές που με ενδιαφέρουν και έχουν πάνω από 3-4 κύκλους (στο πλαίσιο αυτό λέω να ξεκινήσω το The Sopranos), καινούργιες σειρές ή αυτές που έχουν 1-2 κύκλους φεύγουν νεράκι και μετά είμαι πάλι σε αναζήτηση της … δόσης μου!!!

Σε αναμονή των προτάσεων σας θα γράψω μια λίστα με αυτές που με ενθουσίασαν και αυτές που μου ήταν αδιάφορες έως χάσιμο χρόνου. Να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρουν καθόλου σειρές επιστημονικής φαντασίας, marvel και τύπου game of thrones.

 

Διαμάντια που η ολοκλήρωση τους προκαλεί κατάθλιψη:

  • Braking Bad
  • The Wire
  • Boardwalk empire
  • House of cards
  • Peaky Blinders

Εξαιρετικές:

  • Homeland
  • Suits
  • Narcos
  • How to get Away with murder
  • Better Call Saul
  • Sherlock

Καλές αλλά δεν θα πέθαινα κιόλας αν δεν τις έβλεπα

  • Fargo (με εξαίρεση την πρώτη σεζόν που κατατάσσεται στα ¨διαμάντια¨)
  • Mr Robot
  • True Detective
  • American Crime Story
  • Bosch

Σειρές που ίσως να αδικώ αλλά δεν άντεξα πάνω από 3-4 επεισόδια

  • Ripper Street
  • Person of Interest

Χάσιμο χρόνου – για τα μπάζα:

  • The Blacklist (η επιτομή του ανούσιου και πληκτικά επαναλαμβανόμενου σεναρίου)
  • The Night Manager ( Γιατί την ξεκίνησα?)

Μια κατηγορία μόνη της:

  • Banshee

Αν ήταν η πρώτη tv σειρά που έβλεπα δεν θα τολμούσα να δω άλλη. Είναι τόσο κακή που συνέχισα να την βλέπω μέχρι το τέλος για να δω που το πάει… σενάριο που μπάζει από παντού, υπερβολές στα όρια της αυτοκτονίας, ηθοποιία προσχολικής Χριστουγεννιάτικης παράστασης.

 Θα προτιμούσα να δω με την απειλή περιστρόφου 48 ώρες πειραματικού Ιρανικού κινηματογράφου πάρα ένα επεισόδιο του banshee



#2801   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 19/12/2016 - 11:30

Είμαι νέος στο σπορ των σειρών (μόλις 2 χρόνια) αλλά πλέον εθισμένος. Θεωρώ τις περισσότερες ταινίες, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, σκουπίδια και δεν ασχολούμαι καθόλου.
Το θέμα είναι ότι πλέον έχω εξαντλήσει τις σειρές που με ενδιαφέρουν και έχουν πάνω από 3-4 κύκλους (στο πλαίσιο αυτό λέω να ξεκινήσω το The Sopranos), καινούργιες σειρές ή αυτές που έχουν 1-2 κύκλους φεύγουν νεράκι και μετά είμαι πάλι σε αναζήτηση της … δόσης μου!!!
Σε αναμονή των προτάσεων σας θα γράψω μια λίστα με αυτές που με ενθουσίασαν και αυτές που μου ήταν αδιάφορες έως χάσιμο χρόνου. Να σημειώσω ότι δε με ενδιαφέρουν καθόλου σειρές επιστημονικής φαντασίας, marvel και τύπου game of thrones.

Διαμάντια που η ολοκλήρωση τους προκαλεί κατάθλιψη:

  • Braking Bad
  • The Wire
  • Boardwalk empire
  • House of cards
  • Peaky Blinders
Εξαιρετικές:
  • Homeland
  • Suits
  • Narcos
  • How to get Away with murder
  • Better Call Saul
  • Sherlock
Καλές αλλά δεν θα πέθαινα κιόλας αν δεν τις έβλεπα
  • Fargo (με εξαίρεση την πρώτη σεζόν που κατατάσσεται στα ¨διαμάντια¨)
  • Mr Robot
  • True Detective
  • American Crime Story
  • Bosch

Σειρές που ίσως να αδικώ αλλά δεν άντεξα πάνω από 3-4 επεισόδια

  • Ripper Street
  • Person of Interest
Χάσιμο χρόνου – για τα μπάζα:
  • The Blacklist (η επιτομή του ανούσιου και πληκτικά επαναλαμβανόμενου σεναρίου)
  • The Night Manager ( Γιατί την ξεκίνησα?)
Μια κατηγορία μόνη της:
  • Banshee
Αν ήταν η πρώτη tv σειρά που έβλεπα δεν θα τολμούσα να δω άλλη. Είναι τόσο κακή που συνέχισα να την βλέπω μέχρι το τέλος για να δω που το πάει… σενάριο που μπάζει από παντού, υπερβολές στα όρια της αυτοκτονίας, ηθοποιία προσχολικής Χριστουγεννιάτικης παράστασης.
Θα προτιμούσα να δω με την απειλή περιστρόφου 48 ώρες πειραματικού Ιρανικού κινηματογράφου πάρα ένα επεισόδιο του banshee
Ωραια τώρα που τελείωσες με όλα αυτά αν θέλεις δες και το The following (3 σεζόν είναι).
Α και για τους φανατικούς των σειρών must see σειρά το Dexter !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#2802   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/12/2016 - 12:34

Ωραια τώρα που τελείωσες με όλα αυτά αν θέλεις δες και το The following (3 σεζόν είναι).
Α και για τους φανατικούς των σειρών must see σειρά το Dexter !!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το Following το έχω κατεβάσει αλλά δεν το έχω δει. Θα ψάξω και για το Dexter που από οτι είδα έχει 8,8 στο IMDB



#2803   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/12/2016 - 13:02

Έχει μπει στην λίστα μετά το τρέιλερ!!

Εντυπώσεις Θετικές ;


Ξεκίνησα το Φάργκο ! Τελικά έχουν δίκιο όλοι για την σειρά! Φοβερή ! Οι αληθινές ιστορίες σπάνια δεν είναι καλές ! :·)

Είδα και Γολιάθ πρώτο επεισόδιο και η αλήθεια είναι πως με κέρδισε να δω και παραπέρα ! :·)

Έχω δει τα 2 πρώτα για την ώρα.. Σήμερα θα μπουν και τα υπόλοιπα σιγά σιγά.

 

Δες το σαν "Strangest Things" (επίτηδες ο υπερθετικός).. Δε σε αφήνει να σταματήσεις.

 

Για το Fargo δεν υπάρχουν λόγια.. Και είναι απο τις λίγες σειρές που η 2η ήταν καλύτερη απο τη 1η σεζόν. Για τα δικά μου γούστα εννοείται.

 

Το Goliath ΜΗ το αφήσεις. Μετά είναι τα καλά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2804   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 19/12/2016 - 13:06

 

Χάσιμο χρόνου – για τα μπάζα:

  • The Blacklist (η επιτομή του ανούσιου και πληκτικά επαναλαμβανόμενου σεναρίου)

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!!! ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΝΑΣ!!!

 

 

 

Από κει και πέρα μπήκα να γράψω και εγώ ότι ξεκίνησα με τη γυναίκα μου το Σάββατο το Fargo. Τον τελευταίο χρόνο μπορώ να πω ότι μου χε λείψει λίγο να κολλήσω με σειρά, αυτό το αίσθημα που θες επειγόντως να δεις το επόμενο επεισόδιο. Ε το Fargo το κατάφερε. Σειράρα απλά! Ο κυνικός χαρακτήρας του Billy bob Thorton είναι απλά συγκλονιστικός και ερμηνεύει τέλεια, ενώ γενικά όλο το στόρι ξετυλίγεται πανέμορφα. Τέσσερα επεισόδια είδαμε όλα κι όλα αλλά δεν κρατιόμαστε να πάμε παρακάτω. Από μένα σε πρώτη φάση απόλυτο respect.

 

 

Για το Following που αναφέρθηκε πιο πάνω, έχω πει και στο παρελθόν ότι ήταν από τις σειρές που παρακολουθούσα με φανατισμό όσο έπαιζε. Ίσως και λόγω του αγαπημένου Kevin Bacon. Για μένα η πρώτη σεζόν είναι από τις καλύτερες σεζόν σειράς με serial killer. Το πρόβλημα για μένα ήταν η δεύτερη που έπεσε κατακόρυφα. Θλιβερή σε σχέση με την πολύ καλή πρώτη. Η τρίτη επανέρχεται λίγο αλλά σε καμία περίπτωση δεν αγγίζει τα στάνταρ της πρώτης. Πάντως αξίζει να τη δεις για μένα. Φυσικά και δεν λείπουν οι αμερικανιές και οι υπερβολές έτσι... Αλλά αξίζει για την πρώτη σεζόν και μόνο θεωρώ...

 

Όσο για το ΟΑ σε κάτι γκρουπάκια για σειρές που διαβάζω στο φεισμπουκ είναι κάποιοι που λένε πως η σειρά είναι love it or hate it. Κανα δυο την αποθέωσαν και κανας δυο την έκραξαν άσχημα. Εγώ θα την δω πάντως όταν βγουν υπότιτλοι. Και μόνο που είναι Netflix και θυμίζει Stranger things μπαίνει στη λίστα.

 

Το Goliath τι πραγματεύεται και είναι τόσο καλό;

 

Επίσης το 3% το έχει δει κάποιος; Έχουμε εικόνα;



#2805   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 19/12/2016 - 13:11

Πάθαμε κοκομπλόκο με ΟΑ. Netflix και τα μυαλά στο μπλέντερ.


OA ειναι...;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες