Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Αγαπημενες Τηλεοπτικες Σειρες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5163 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#4636   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 04/04/2020 - 16:07

Ναι λοιπον , σημερα μετα απο πολλες προτροπες ξεκινησα το «The Sopranos” ! Δυσκολη η πρωτη σεζον παντως...μηπως ειναι ιδεα μου ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#4637   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/04/2020 - 16:14

Δυστυχως δεν εχω τροπο να δω η κατεβάσω τις σειρές της ηβο.
Οσο και αν έψαξα δεν βρηκα κατι.


Sent from my iPad using Tapatalk

#4638   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/04/2020 - 16:42

Έχω δει αρκετές παλιές σειρές που πρέπει κάποιος να δει οπωσδήποτε, breaking bad, the wire, mad men, boardwalk empire κ.λπ.
Εδώ και ένα χρόνο έχω ξεκινήσει το sopranos (μου έλεγε ένας φίλος που ζούσε στο Σικάγο την εποχή που παιζόταν, ότι την ημέρα της προβολής ερήμωναν οι δρόμοι) και έχω δει 3-4 επεισόδια, δεν μπορεί να με κρατήσει με τίποτα αυτή η σειρά...


Sent from my iPad using Tapatalk

#4639   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 04/04/2020 - 17:59

Έχω δει αρκετές παλιές σειρές που πρέπει κάποιος να δει οπωσδήποτε, breaking bad, the wire, mad men, boardwalk empire κ.λπ.
Εδώ και ένα χρόνο έχω ξεκινήσει το sopranos (μου έλεγε ένας φίλος που ζούσε στο Σικάγο την εποχή που παιζόταν, ότι την ημέρα της προβολής ερήμωναν οι δρόμοι) και έχω δει 3-4 επεισόδια, δεν μπορεί να με κρατήσει με τίποτα αυτή η σειρά...


Sent from my iPad using Tapatalk


Δεν ξερω γτ ρε συ Γιωργο το ειωθα αυτο σημερα που την ξεκινησα...ισως οντως για εμενα να εινια απλα το πρωτο επεισοδιο που με εκανε να το σκεφτω αυτο και μετα να πω τι σειρα ειδα οπως ειπα με πααρα πολλες στην ζωη μου ! Και πιστεψε εχω δει αρκετες για να μπορω να κρινω αν κατι μαρεσει η οχι ! |οπως για παραδειγμα με το Twin Peaks ! Εβλεπα σειρα του 1990 και ελεγα πως να κατχω να την δω και τι γραφικα θα εχει κ.ο.κ . Τελικα κατεληξα μετα και την τριτη σεζον το 2017 και δη την τελευταια σκηνη της σειρας να λεω Θεε μου τι ειδα...



#4640   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 04/04/2020 - 21:29

Ναι λοιπον , σημερα μετα απο πολλες προτροπες ξεκινησα το «The Sopranos” ! Δυσκολη η πρωτη σεζον παντως...μηπως ειναι ιδεα μου ;


Έχω δει αρκετές παλιές σειρές που πρέπει κάποιος να δει οπωσδήποτε, breaking bad, the wire, mad men, boardwalk empire κ.λπ.
Εδώ και ένα χρόνο έχω ξεκινήσει το sopranos (μου έλεγε ένας φίλος που ζούσε στο Σικάγο την εποχή που παιζόταν, ότι την ημέρα της προβολής ερήμωναν οι δρόμοι) και έχω δει 3-4 επεισόδια, δεν μπορεί να με κρατήσει με τίποτα αυτή η σειρά...


Sent from my iPad using Tapatalk



Δεν μπόρεσα ποτέ να πείσω τον εαυτό μου ότι άξιζε αυτή η σειρά. Προσωπική άποψη μου, βέβαια, είδα με το ζόρι (η γυναίκα μου είχε τρελαθεί με αυτήν και δεν την άφηνε με τίποτα) όλους του κύκλους, δεν υπήρχε περίπτωση να τη συνέχιζα μόνος μου μετά τον πρώτο κύκλο. Ήλπιζα ότι θα βελτιωθεί με βάση όλους τους τρελλαμενους που με έβριζαν, αλλά για εμένα είναι unwatchable. Στις υπόλοιπες που συζητάτε, wire , breaking bad, true detective s1, better call Saul, twin peaks, κλπ με τις οποίες συμφωνώ, έχω να προσθέσω deadwood , mindhunter ως σίγουρες για top 10. Με το sopranos, για να κλείσω, έριχνα τους καλύτερους ύπνους όσο το έβλεπε η γυναίκα μου! Είναι εκείνη η γλυκιά αίσθηση να ακούς ανθρώπους να μιλούν χωρίς μουσική, όπως όταν ήμασταν μικρά και νανουριζόμασταν!


Sent from my iPad using Tapatalk

#4641   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/04/2020 - 21:39

Θα σηκωθεί ο Gandolfini και θα σε πλακώσει..

 

Μιας και συνεχίζουμε περί HBO, βάζω Boardwalk Empire που αναφέρθηκε πιο πάνω και ένα μεγάλο διαμάντι, το Band of Brothers.

 

Επίσης, τι εκπληκτικό τέλος με τη 2η σεζόν του Young Pope?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4642   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/04/2020 - 21:59

Είχα μήνες να μπω στο συγκεκριμένο τοπικ και έχω χάσει άπειρα ποστ, αλλά αφού το είδα τυχαία και μιας και τον τελευταίο χρόνο επανήλθα λίγο στο σπορ, έχω να πω τα εξής για κάποια από αυτά που είδα και για τα οποία σίγουρα έχετε ήδη αναφέρει πολλά παραπάνω...:

Big Little Lies: μέσα στο top 3 σειρών μου την τελευταία 2ετία - 3ετία... Τελείωσα πριν λίγες μερες τη δεύτερη σεζόν και δεν έχω λόγια. Τρομερή σειρά, υπέροχο team και δυνατό σενάριο. Αν και λίγο γυναικεία, υπέροχη.

Narcos: προφανώς η top σειρά μου τα τελευταία χρόνια από ότι έχει δει. Έργο τέχνης για μένα, θεωρώ αυτονόητο ότι έχει αναφερθεί επανειλημμένα. Ξεκίνησα τη δεύτερη σεζόν του Narcos Mexico αυτή τη στιγμή και σίγουρα μου φαίνεται κατώτερο.

Chernobyl: επίσης με καθυστέρηση το είδα πριν 2-3 βδομαδες, φαντάζομαι επίσης έχουν πει όλοι τα καλύτερα. Ωραία δουλειά.

Σειρά που πέρσι πάλεψα εν μέσω αποθέωσης να δω ήταν το You το οποίο μετά από 5 επεισόδια βρήκα απαράδεκτο, όπως επίσης και το θλιβερό purge που ατίμασε μια συμπαθέστατη σε μένα σειρά ταινιών. Εμετός απλά, αν και το είδα όλο, για να δω ποσο χαμηλά μπορεί να πέσει. Απογοήτευση τέλος και το Manifest για το οποίο διάβαζα καλές κριτικές. Παραμυθάκι και κάκιστη επιρροή από Lost.

Επόμενη που ξεκινάω επίσης με καθυστέρηση η 5η σεζόν του αγαπημένου μου Bosch.

Περσινά ξινά σταφύλια όλα όσα ανέφερα ας ήθελα να γράψω κάτι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4643   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/04/2020 - 23:20

Το αρχικό Narcos, κάθε σεζόν ήταν και καλύτερη.

 

Η τελευταία ειδικά, ήταν μακράν η καλύτερη απο όλες.

 

Σε έπιανε απο το λαιμό στο 1ο κιόλας επ. και σε πήγαινε μέχρι τέλους.

 

Το Narcos: Mexico πάλι δεν είναι τόσο δυνατό..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#4644   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/04/2020 - 00:50

Για τον Gadolfini, το ξέρω @nikosgnr, πραγματικά ρόλος ζωής, η σειρά δε μου ταίριαξε. Narcos πραγματικά τεράστια, κατώτερο το Mexico, αλλά μου άρεσε εξίσου και στενοχωρήθηκα όταν το τελείωσα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4645   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/04/2020 - 10:17

Η δεύτερη σεζόν του narcos Mexico επιεικώς απαράδεκτη, παλεύω να την τελειώσω εδώ και ένα μήνα.


Sent from my iPad using Tapatalk

#4646   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2020 - 10:25

Καλημέρα παίδες.

Για γέλιο μέχρι δακρύων, κωμικές σειρες κτλ:

-Friends
-The Office (us)
-Veep
-Curb your enthousiasm
-How I met your mother


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: johnythedirector, 05/04/2020 - 10:25


#4647   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2020 - 10:59

Καλημέρα παίδες.

Για γέλιο μέχρι δακρύων, κωμικές σειρες κτλ:

-Friends
-The Office (us)
-Veep
-Curb your enthousiasm
-How I met your mother


Sent from my iPhone using Tapatalk

To how I met your mother πολύ γέλιο, όπως και το
two and the half men με τον Charlie Sheen να δίνει ρέστα.
Εμένα μου άρεσε και το The IT Crowd με τους τρελούς κομπιουτεράδες, όποιος έχει δουλέψει IT θα βρει πολλά κοινά σημεία!!!


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: SoCiaL, 05/04/2020 - 11:03


#4648   panos027

panos027

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:PANOYKLAS027

Δημοσίευση 05/04/2020 - 13:54

4 πρωρα επεισοδια Sopranos ! Αν καποιος ειδε κατι σε αυτα για να καθισει να ξενυχτησει για να δει το επομενο ας μου πει...εκτος και αν κανω λαθος εγω και μετα ρολαρει η σειρα... 1.000 ιταλικα ονοματα στα πρωτα επεισοδια με πολλα μαλιστα ως απλη αναφορα χωρις να σχετιζονται ! Πειτε μου σας παρακαλω οτι δεν συνεχιζιεται ετσι και υπαρχει κατι ρε παιδι μου , πανψ στο οποιο να παταει η σειρα...μια υποθεση οπως σε καθε σεζον του Sons og Anarchy ας πουμε...



#4649   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2020 - 14:08

4 πρωρα επεισοδια Sopranos ! Αν καποιος ειδε κατι σε αυτα για να καθισει να ξενυχτησει για να δει το επομενο ας μου πει...εκτος και αν κανω λαθος εγω και μετα ρολαρει η σειρα... 1.000 ιταλικα ονοματα στα πρωτα επεισοδια με πολλα μαλιστα ως απλη αναφορα χωρις να σχετιζονται ! Πειτε μου σας παρακαλω οτι δεν συνεχιζιεται ετσι και υπαρχει κατι ρε παιδι μου , πανψ στο οποιο να παταει η σειρα...μια υποθεση οπως σε καθε σεζον του Sons og Anarchy ας πουμε...


Την άρχισα την προηγούμενη βδομάδα, έχει μεγάλο βάθος απλά θέλει να βλέπεις κάθε μέρα 5-6 επεισόδια για να μπαίνεις μέσα στο κλίμα.

Σήμερα θα τελειώσω την 2η σεζόν.

Να συνεχίσεις να την βλέπεις γιατί όταν κριτικοί και κοινό την βγάζουν ίσως την καλύτερη σειρά ever .. Ε κάτι ξέρουν και αυτοί.

Απλά άμα βλέπεις κάθε μέρα τις σειρες του 2020 που έχουν λόγω τεχνολογίας και μοντάζ άλλη σκηνοθεσία με κοφτές γρήγορες σκηνές μπορεί να σου ξενίζει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#4650   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 05/04/2020 - 14:16

Καλημέρα παίδες.

Για γέλιο μέχρι δακρύων, κωμικές σειρες κτλ:

-Friends
-The Office (us)
-Veep
-Curb your enthousiasm
-How I met your mother


Sent from my iPhone using Tapatalk



Για εμένα δυο οι καλύτερες κωμικές σειρές όλων των εποχών: Seinfeld και 30 Rock, όλες οι υπόλοιπες δεν πιάνουν τίποτα μπροστά τους (ειδικά το Seinfeld είναι η Βίβλος όλων των SitCom για εμένα)




4 πρωρα επεισοδια Sopranos ! Αν καποιος ειδε κατι σε αυτα για να καθισει να ξενυχτησει για να δει το επομενο ας μου πει...εκτος και αν κανω λαθος εγω και μετα ρολαρει η σειρα... 1.000 ιταλικα ονοματα στα πρωτα επεισοδια με πολλα μαλιστα ως απλη αναφορα χωρις να σχετιζονται ! Πειτε μου σας παρακαλω οτι δεν συνεχιζιεται ετσι και υπαρχει κατι ρε παιδι μου , πανψ στο οποιο να παταει η σειρα...μια υποθεση οπως σε καθε σεζον του Sons og Anarchy ας πουμε...


Δε νομιζω ότι θα μπορέσει να σε κρατήσει, εμένα δεν κατάφερε. Το μόνο που άξιζε για εμένα, ήταν το τελευταίο επεισόδιο, και ειδικά ο τρόπος που τελειώνει η σειρά ήταν μεγαλοφυής.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες