Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γνώμες για το κατάστημα e-mac.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   delon

delon

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:00

δεν δινουν δοσεισ πηρα ενα πληκτπλογιο μακ και δεν ειχε ελληνικου χαρακτηρες οταν τουσ πηρα να ρωτησω μιακυρια εκανε την παπια αυτα δεν ζαναπαιρνω τιποτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   jack21

jack21

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:01

Οι τύποι είναι άψογοι και συνεργάσιμοι. Όταν εγώ αγόρασα το macbook pro μου με έπεισαν οι κριτικές του μαγαζιού στο σκρουτζ και δεν το μετάνιωσα. Το μονο θέμα είναι ότι άργησα κάπως να το παρω στα χέρια μου και το ότι έπρεπε να πληρώσω μετρητά την αντικαταβολή, αν και δεν το έψαξα για το αν υπάρχει δυνατότητα δόσεων.

Η εγγύηση γενικά είναι 1 έτος, και σε καλύπτει παντού, εκτός αν πάρεις apple care οπότε γίνεται 3 έτη. Το apple care έχει παντού την ίδια τιμή και μπορείς να το αγοράσεις μέχρι να τελειώσει η κανονική εγγύηση 1 έτους και ισχύει για 3 χρόνια από την αγορά του υπολογιστή σου (όχι 3 χρόνια από όταν αγοράσεις το apple care).

Θα σου έλεγα να μην το φοβάσε το μαγαζί αλλά να περιμένεις τα καινούρια μοντέλα που μάλλον δεν θα αργήσουν και να κοιτάξεις και τις τιμές σε κάμια μαγαζια στο ebay Αγγλίας, ειδικά αν θέλεις να το φτιάξεις custom made το μηχάνιμα σου. Υπάρχουν αντίστοιχα thread στο forum.

Αυτά και καλή συνέχεια.

#18   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:01

δεν δινουν δοσεισ πηρα ενα πληκτπλογιο μακ και δεν ειχε ελληνικου χαρακτηρες οταν τουσ πηρα να ρωτησω μιακυρια εκανε την παπια αυτα δεν ζαναπαιρνω τιποτα

Έλεγε ότι έχει ελληνικούς χαρακτήρες στην περιγραφή;

Αναρτημένη εικόνα


#19   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:21

Αναφέρεται στο site: " Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας, η αποστολή των παραγγελιών σας πραγματοποιείται μέσω courier στο χώρο που θα μας υποδείξετε, ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ."
Άρα δεν ισχύει αυτό?

δε θυμαμαι αν το ειχε τοτε.
Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ηθελα τη γρηγοροτερη δυνατη παραδοση και επεφτε Σαββατο.
Με ενοιμερωσε οτι εχει καποια εξρα χρεωση αλλα δε με ενοιαξε.

Μιλαμε για πριν κανα χρονο αυτη η δουλεια ε

#20   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:42

ααα εσυ θες πιο πολυ.!!

ναι για SSD θελω πολλα (256) αλλα αν τον παρω σε κανα 5μηνο θα εχει πεσει αισθητα η τιμη του πιστευω.
256 με καλυπτουν απολυτα σιγουρα, αλλα οχι και 128...

#21   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/03/2012 - 22:58

Δεκτές και άλλες γνώμες-κριτικές για το συγκεκριμένο μαγαζί παιδεία. Και απο αυτούς που έχουν πάρει από εκεί και απο τρίτους! :rolleyes:

#22   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 08/10/2015 - 09:55

Ξεθάβω άλλο ένα παλιό thread μέσα στην απελπισία μου! Πότε θα φέρουν τα 6s και 6s plus στο e-mac ρε γμτ?

Έχει κανείς εικόνα τα 6αρια πόσο καιρό μετά από την ημερομηνία κυκλοφορίας τα έφεραν? 

Σε ένα mail που έστειλα είπαν απλά ότι δεν ξέρουν...  -_-



#23   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 11:21

Και εμένα το ίδιο ακριβώς μου είπαν και για το MacBook 12

#24   papas68

papas68

    iPH Enthousiast

  • 542 μηνύματα
  • Twitter:@papas68
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:papas68

Δημοσίευση 08/10/2015 - 11:58

ψώνισε άφοβα ειναι πολυ αξιόπιστοι εγω πηρα απο αυτους MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013)



#25   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:44

Εφόσον ειναι απο την Κύπρο το κατάστημα, θεωρητικά θα φέρουν μετά τις 16/10 που απ'οτι διάβασα η isquare ξεκινά να προμηθεύει εκεί συσκευές.

Απλά αναρωτιέμαι ποσο καιρό μετά την επίσημη κυκλοφορία στη χώρα τα βάζουν και στο site τους. Αυτο ρώτησα, μηπως είχε παρατηρήσει κάποιος πέρυσι με τα iPhone/iPad/Mac κτλ.

#26   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/10/2015 - 20:01

Έχω πάρει από εκεί ένα ΜBP retina 15" και ένα 13" καθώς και Apple Care. Αγόρασε άφοβα, μιλάμε για άψογη εξυπηρέτηση, όταν πήρα το πρώτο MBP επειδή είχα κι εγώ ενδοιασμούς τους ζήτησα να ανοίξω την συσκευασία της κούριερ πριν πληρώσω, το δέχτηκαν χωρίς δεύτερη κουβέντα. Όταν πήρα το Apple Care μέχρι να έρθει θα είχε περάσει η προθεσμία για ενεργοποίηση, το άνοιξαν μου είπαν τον αριθμό το ενεργοποίησα και μετά μου έστειλαν το κουτί. Να σημειώσω ότι όλες οι αγορές έγιναν χωρίς ΦΠΑ λόγω ενδοκοινοτικών συναλλαγών.

#27   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 08/10/2015 - 20:02

Λόγω του ΦΠΑ προσπαθώ να περιμένω κι εγω.. Ενα iPhone για φέτος και iMac μάλλον του χρόνου! Έχεις ιδέα ποσο καιρό μετά την κυκλοφορία τους, φέρνει τα μηλόφωνα? Μέχρι να μου το φέρει το expansys(10μερες) παίζει να τα έχουν φέρει πιστεύω...

Τελευταία επεξεργασία από: zEr0c0oL, 08/10/2015 - 20:03


#28   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/10/2015 - 20:04

Λόγω του ΦΠΑ προσπαθώ να περιμένω κι εγω.. Ενα iPhone για φέτος και iMac μάλλον του χρόνου! Έχεις ιδέα ποσο καιρό μετά την κυκλοφορία τους, φέρνει τα μηλόφωνα? Μέχρι να μου το φέρει το expansys(10μερες) παίζει να τα έχουν φέρει πιστεύω...

Δεν ξέρω, πάρε ένα τηλ. Είναι πολύ εξυπηρετικοί

#29   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 08/10/2015 - 20:18

Θα παρω τηλ., έχεις δίκιο.

Ένα mail που έστειλα προχτές απάντησαν ότι δεν έχουν νέα για διαθεσιμότητα και πως όταν τα έχουν, θα τα βάλουν στο site (σιγά το νέο!)

Μου φάνηκε περίεργο να μην έχουν νέα, γιατί είχε ήδη ανακοινωθεί η 9/10 για Ελλάδα και 16/10 για Κύπρο.

Απλά στην αρχή νόμιζα ότι τα φέρνουν απο Γερμανία, όπου έχουν κυκλοφορήσει απο 25/9 και με προβλημάτισε το γεγονός ότι δεν έιναι ακόμα διαθέσιμα...



#30   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4.468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2015 - 20:55

 Να σημειώσω ότι όλες οι αγορές έγιναν χωρίς ΦΠΑ λόγω ενδοκοινοτικών συναλλαγών.

 

Είσαι  επαγγελματίας, ώστε να μην χρεωθεί ο ΦΠΑ ;.


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες