Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθέσιμη η επίσημη εφαρμογή για τη Formula 1 εν όψει της νέας σεζόν


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:08

Ακόμα χειρότερα γι αυτούς τότε.Ο dev που βάζει το όνομά του όμως χαλάει τη φήμη του με αυτό...

Δεν υπάρχει dev. Εταιρία είναι από πίσω. Συγκεκριμένα η softpauer η οποία τα μόνα apps που έχει στο appstore είναι όλα σχετικά με το F1™ Timing. Και αν δεις στα credits είναι καμιά δεκαριά ονόματα από πίσω.
Η πλάκα είναι ότι το F1™ 2009 Timing App το έχουν 3,99€, και το F1™ 2010 Timing App 5,99€
Τι να πει κανείς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:10

στο μηνυμα που σου βγαζει πατας view.

#18   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:13

Από κάπου πρέπει να αντλήσουν κι αυτοί παραπάνω funds.Κρίση περνάνε.

Κι έτσι αποφάσισαν από 2 ευρώ αύξηση από το 9->10, το 12 να την κάνουν 17 ευρώ αυτήν την αύξηση αυξάνοντας την τιμή του app κατά 400%.

Κι εκτός αυτού να λένε στον κάθε αγοραστή πόσο βλάκας είναι που την αγοράζει αφού του χρόνου θα του ξαναζητήσουν όσα θέλουν.Αυτό το μαρτυράει το 2012 στην έκδοση.Έχουν άλλα σχέδια για το 2013.

Αναρτημένη εικόνα


#19   melvin

melvin

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:13

δεν μου βγαζει view. μου βγαζει ενα οκ, παταωκαι με παει στην εφαρμογη στο app store

#20   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:14

Εγω παντως μολις την κατεβασα... ;)
XS Max 256 Gb Space Gray

#21   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:18

Εγω παντως μολις την κατεβασα... ;)


Πλήρωσες 23ευρώ; :unsure: :unsure: :unsure:

Αναρτημένη εικόνα


#22   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:20

Πλήρωσες 23ευρώ; :unsure: :unsure: :unsure:

Ναι ναι...Τιποτα αλλο?? :P
XS Max 256 Gb Space Gray

#23   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:44

Κι έτσι αποφάσισαν από 2 ευρώ αύξηση από το 9->10, το 12 να την κάνουν 17 ευρώ αυτήν την αύξηση αυξάνοντας την τιμή του app κατά 400%.

Δεν κατάλαβες. Και αυτές όταν πρωτοβγήκαν το 2009, 2010, 2011 τόσο είχαν κοντά στα 30€
Όσο περνούσε ο καιρός και πήγαινε το πρωτάθλημα προς το τέλος του, σταδιακά έριχναν την τιμή και τελικά κατέληξε σε αυτά τα επίπεδα, όντας άχρηστες σήμερα

#24   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/03/2012 - 13:57

Επειδή το θέμα το παρακολούθησα πολύ μιας και είμαι λάτρης του συγκεκριμένου αθλήματος ακούστε τι γίνεται.

Η εφαρμογή αυτή εμφανίστηκε πριν 2-3 χρόνια πρώτη φορά στο AppStore και ήταν όντως πολύ πρωτοποριακή.

Τότε ΔΕΝ ήταν η επίσημη εφαρμογή απλά έπαιρνε τα δεδομένα τηλεμετρίας που υπάρχουν για όλους κατά τη διάρκεια του αγώνα και τα μετέτρεπε σε αυτό το ζωντανό γράφημα.

Οι μάγκες developers λοιπόν, από τη μία χρονιά στην άλλη, αντί απλά να αλλάζουν τον τίτλο της εφαρμογής και να κάνουν τα όποια πιθανά updates, κάθε χρόνο βγάζουν νέο app, που στην ουσία είναι το ίδιο με της προηγούμενης χρονιάς με άλλο όνομα και υψηλότερη τιμή!

Εν τω μεταξύ κατάφεραν και έκλεισαν συμφωνία με την F1 και θεωρούνται η επίσημη εφαρμογή.

Λόγω όμως της υψηλής τιμής του Timing CP App, η F1 πέρυσι δέχτηκε πολλά παράπονα και αναγκάστηκε να βγάλει και δεύτερη επίσημη εφαρμογή ΔΩΡΕΑΝ (όπου σαν developer φαινόταν η ίδια η FIA) που σου έδειχνε ζωντανά όλα τα ποσοστά τηλεμετρίας και τους χρόνους τα οποία στην ουσία τα έπαιρνε από το http://mobile.formula1.com/

To δεύτερο αυτό app ενώ το έχω στο library του tunes μου δεν μπορώ να το βρω στο store (ενδεχομένως να αποσύρθηκε μετά το τέλος της σεζόν πέρυσι) για να σας δώσω κάποιο λινκ.

Αλλά εναλλακτικά μπορείτε όσοι θέλετε κατά τη διάρκεια του αγώνα να μπείτε από το Safari στο http://mobile.formula1.com/ και να βλέπετε κανονικά χρόνους και κατάταξη και τα πάντα!

Όχι και 23 ευρώ! Και μάλιστα τη στιγμή που κάποιος μπορεί να είχε δώσει 10 ευρώ πέρυσι (τόσο ήταν και μετά το τέλος της σεζόν έριξαν την τιμή!).

Και για να καταλάβετε για πόσο ΛΑΜΟΓΙΑ μιλάμε, οι developers της εφαρμογής έχουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ αφήσει στο AppStore και τις εφαρμογές από τα προηγούμενα χρόνια ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ενώ στην ουσία δεν δουλεύουν, ώστε κάποιοι που δεν ξέρουν να την πατάνε!

Για κάτι τέτοια άτομα λοιπόν, αξίζει και με το παραπάνω η πειρατεία! Ναι κύριοι θα το κατεβάσω πειρατικό!

Και θέλω να δω τι θα λένε τώρα και όλοι αυτοί που βγάζουν κατά καιρούς τις αντιπειρατικές κορώνες εδώ μέσα.

Ελπίζω να σας κατατόπισα περίπου με το τι γίνεται. Για όποια απορία εδώ είμαι.

#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/03/2012 - 14:03

Δεν κατάλαβες. Και αυτές όταν πρωτοβγήκαν το 2009, 2010, 2011 τόσο είχαν κοντά στα 30€Όσο περνούσε ο καιρός και πήγαινε το πρωτάθλημα προς το τέλος του, σταδιακά έριχναν την τιμή και τελικά κατέληξε σε αυτά τα επίπεδα, όντας άχρηστες σήμερα


Δεν το ήξερα αυτό thanx for the info...

Επειδή το θέμα το παρακολούθησα πολύ μιας και είμαι λάτρης του συγκεκριμένου αθλήματος ακούστε τι γίνεται.Η εφαρμογή αυτή εμφανίστηκε πριν 2-3 χρόνια πρώτη φορά στο AppStore και ήταν όντως πολύ πρωτοποριακή.Τότε ΔΕΝ ήταν η επίσημη εφαρμογή απλά έπαιρνε τα δεδομένα τηλεμετρίας που υπάρχουν για όλους κατά τη διάρκεια του αγώνα και τα μετέτρεπε σε αυτό το ζωντανό γράφημα.Οι μάγκες developers λοιπόν, από τη μία χρονιά στην άλλη, αντί απλά να αλλάζουν τον τίτλο της εφαρμογής και να κάνουν τα όποια πιθανά updates, κάθε χρόνο βγάζουν νέο app, που στην ουσία είναι το ίδιο με της προηγούμενης χρονιάς με άλλο όνομα και υψηλότερη τιμή!Εν τω μεταξύ κατάφεραν και έκλεισαν συμφωνία με την F1 και θεωρούνται η επίσημη εφαρμογή.Λόγω όμως της υψηλής τιμής του Timing CP App, η F1 πέρυσι δέχτηκε πολλά παράπονα και αναγκάστηκε να βγάλει και δεύτερη επίσημη εφαρμογή ΔΩΡΕΑΝ (όπου σαν developer φαινόταν η ίδια η FIA) που σου έδειχνε ζωντανά όλα τα ποσοστά τηλεμετρίας και τους χρόνους τα οποία στην ουσία τα έπαιρνε από το http://mobile.formula1.com/To δεύτερο αυτό app ενώ το έχω στο library του tunes μου δεν μπορώ να το βρω στο store (ενδεχομένως να αποσύρθηκε μετά το τέλος της σεζόν πέρυσι) για να σας δώσω κάποιο λινκ.Αλλά εναλλακτικά μπορείτε όσοι θέλετε κατά τη διάρκεια του αγώνα να μπείτε από το Safari στο http://mobile.formula1.com/ και να βλέπετε κανονικά χρόνους και κατάταξη και τα πάντα!Όχι και 23 ευρώ! Και μάλιστα τη στιγμή που κάποιος μπορεί να είχε δώσει 10 ευρώ πέρυσι (τόσο ήταν και μετά το τέλος της σεζόν έριξαν την τιμή!).Και για να καταλάβετε για πόσο ΛΑΜΟΓΙΑ μιλάμε, οι developers της εφαρμογής έχουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ αφήσει στο AppStore και τις εφαρμογές από τα προηγούμενα χρόνια ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ενώ στην ουσία δεν δουλεύουν, ώστε κάποιοι που δεν ξέρουν να την πατάνε!Για κάτι τέτοια άτομα λοιπόν, αξίζει και με το παραπάνω η πειρατεία! Ναι κύριοι θα το κατεβάσω πειρατικό!Και θέλω να δω τι θα λένε τώρα και όλοι αυτοί που βγάζουν κατά καιρούς τις αντιπειρατικές κορώνες εδώ μέσα.Ελπίζω να σας κατατόπισα περίπου με το τι γίνεται. Για όποια απορία εδώ είμαι.



Κι εγώ της ίδιας άποψης είμαι. Δεν είχα προσέξει ότι έχουν και των παλιοτέρων ετών. Είναι απλά τραγικοί οι τύποι.Μόνο η πειρατεία τους αξίζει.ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΛΟΙΠΟΝ.

Αναρτημένη εικόνα


#26   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:08

Δεν θέλει κόπο θέλει τροπο. Κατεβαζεις την λαιτ απο το απστορ την μπερδευεις με το γνωστο τγουικ απο το συντια και την εχεις φουλ με τις αναβαθμησεις...


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

#27   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:25

Δεν θέλει κόπο θέλει τροπο. Κατεβαζεις την λαιτ απο το απστορ την μπερδευεις με το γνωστο τγουικ απο το συντια και την εχεις φουλ με τις αναβαθμησεις...


Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Ανάλογα την εφαρμογή φίλε μου...

Γιατί αν η Lite είναι απλά η Full με κλειδωμένα χαρακτηριστικά τότε γίνεται.

Αν είναι άλλη εφαρμογή που δεν τα περιλαμβάνει τότε δύσκολο...

ΥΓ: Θύμισέ μου το όνομα του συγκεκριμένου tweak σε παρακαλώ. Thanks!

#28   VStratos

VStratos

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vstratos

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:29

Κι εγω τσάμπα την εχω..

#29   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:31

Αυτή πρέπει να περιλαμβάνει τα χαρακτηριστικά γιατί βλέπω είναι ακριβώς ίδιο μέγεθος.Οπότε μάλλον κλειδωμένα τα χει.

Αναρτημένη εικόνα


#30   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:42

Ανάλογα την εφαρμογή φίλε μου...

Γιατί αν η Lite είναι απλά η Full με κλειδωμένα χαρακτηριστικά τότε γίνεται.

Αν είναι άλλη εφαρμογή που δεν τα περιλαμβάνει τότε δύσκολο...

ΥΓ: Θύμισέ μου το όνομα του συγκεκριμένου tweak σε παρακαλώ. Thanks!

Οι lite apps συνήθως έχουν in app purchase που την αναβαθμίζουν. Σε αυτήν την περίπτωση δουλεύει άψογα ο τρόπος που ανέφερε ο asdkostas (που είμαι σίγουρος ότι την σκέφτηκε Έλληνας)
Το όνομα του πακέτου δεν μπορεί να αναφερθεί εδώ διότι είναι σκέτη πειρατεία.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 14/03/2012 - 20:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες