Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθέσιμη η επίσημη εφαρμογή για τη Formula 1 εν όψει της νέας σεζόν


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/03/2012 - 20:53

Οι lite apps συνήθως έχουν in app purchase που την αναβαθμίζουν. Σε αυτήν την περίπτωση δουλεύει άψογα ο τρόπος που ανέφερε ο asdkostas (που είμαι σίγουρος ότι την σκέφτηκε Έλληνας)
Το όνομα του πακέτου δεν μπορεί να αναφερθεί εδώ διότι είναι σκέτη πειρατεία.

Ρε παιδιά 100 φορές τα έχουμε πει!

Το να πω το όνομα installous ας πούμε δεν είναι πειρατεία!

Το να το χρησιμοποιήσω είναι!

Δηλαδή για όνομα του θεού με αυτήν την άνευ λόγου λογοκρισία!

Σε λίγο θα απαγορεύεται να χρησιμοποιήσουμε και την λέξη ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ! Τόσο πολύ!

Με το να πεις το όνομα του tweak δεν κάνεις κάτι παράνομο!

Για όνομα του Θεού!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/03/2012 - 21:05

Ρε παιδιά 100 φορές τα έχουμε πει!

Το να πω το όνομα installous ας πούμε δεν είναι πειρατεία!

Το να το χρησιμοποιήσω είναι!

Δηλαδή για όνομα του θεού με αυτήν την άνευ λόγου λογοκρισία!

Σε λίγο θα απαγορεύεται να χρησιμοποιήσουμε και την λέξη ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ! Τόσο πολύ!

Με το να πεις το όνομα του tweak δεν κάνεις κάτι παράνομο!

Για όνομα του Θεού!

"Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης."

Sorry φίλε nsxbass, αλλά αυτοί είναι οι κανόνες αυτού του forum που τους αποδέχτηκα και οφείλω να τους σεβαστώ.
Αν αναφέρω το όνομα είναι σαν να σου λέω την μέθοδο, και γίνομαι εγώ ηθικός αυτουργός, και το forum το μέσο.
Ότι θέλεις σε PM, ευχαρίστως.

Τελευταία επεξεργασία από: kdelios, 14/03/2012 - 21:08


#33   Panich

Panich

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/03/2012 - 21:13

Το moto gp πότε με το καλό?

#34   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/03/2012 - 21:15

Είσαι μέλος 3 χρόνια τώρα.

Όπως και γω.

Οι κανόνες ήταν πάντα οι ίδιοι.

Θες να μου πεις ότι ποτέ δεν μιλάγαμε για τέτοια πράγματα?

Γιατί όταν πρωτοέγινα μέλος το 90% των θεμάτων ήταν για το πως να περνάμε σπασμένες εφαρμογές αλλάζοντας τα permissions τότε!

Τι άλλαξε?

Και για να μη βγαίνουμε offtopic, αν θες διάβασε όλη τη συζήτηση που έγινε εδώ πέρα και το συζητάμε εκεί...

#35   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/03/2012 - 21:27

Οι κανόνες ήταν πάντα οι ίδιοι.

Ναι ήταν

Θες να μου πεις ότι ποτέ δεν μιλάγαμε για τέτοια πράγματα?

Ναι μιλάγαμε

Τι άλλαξε?

Τα πράγματα έσφιξαν (δες μόνο πόσα forums έκλεισαν από τότε) και οι νομικά υπόλογοι του forum που μας φιλοξενεί πήραν την απόφαση να είναι αυστηρότεροι σε αναφορές, τρόπους και μεθόδους που αφορούν και διαδίδουν την πειρατεία. Δεν το παίζω ηθικός, δεν πρόκειται να πετάξω καμία λίθο σε κανέναν, αλλά αυτό οφείλω να το σεβαστώ.

#36   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 14/03/2012 - 21:39

Τα πράγματα έσφιξαν (δες μόνο πόσα forums έκλεισαν από τότε) και οι νομικά υπόλογοι του forum που μας φιλοξενεί πήραν την απόφαση να είναι αυστηρότεροι σε αναφορές, τρόπους και μεθόδους που αφορούν και διαδίδουν την πειρατεία. Δεν το παίζω ηθικός, δεν πρόκειται να πετάξω καμία λίθο σε κανέναν, αλλά αυτό οφείλω να το σεβαστώ.

Tο να μην μιλάμε για κάτι δεν είναι λύση.

Και τα φόρουμ έκλεισαν για διακίνηση και όχι για απλές αναφορές!

Καλύτερα να το συνεχίσουμε στο άλλο τόπικ αν θες να μην χαλάμε αυτό... ;)

#37   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2012 - 22:04

23 ευρω? χαχαχαχαχαχα Ωρες ωρες ειμαι περηφανος που κατεβαζω ΤΖΑΜΠΑ τις εφαρμογες! Και μην γυρισει να μου πει κανενας τπτ γιατι αν θελει να περνιεται για ηλιθιος δικαιωμα του

#38   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/03/2012 - 22:52

Επειδή το θέμα το παρακολούθησα πολύ μιας και είμαι λάτρης του συγκεκριμένου αθλήματος ακούστε τι γίνεται.

Η εφαρμογή αυτή εμφανίστηκε πριν 2-3 χρόνια πρώτη φορά στο AppStore και ήταν όντως πολύ πρωτοποριακή.

Τότε ΔΕΝ ήταν η επίσημη εφαρμογή απλά έπαιρνε τα δεδομένα τηλεμετρίας που υπάρχουν για όλους κατά τη διάρκεια του αγώνα και τα μετέτρεπε σε αυτό το ζωντανό γράφημα.

Οι μάγκες developers λοιπόν, από τη μία χρονιά στην άλλη, αντί απλά να αλλάζουν τον τίτλο της εφαρμογής και να κάνουν τα όποια πιθανά updates, κάθε χρόνο βγάζουν νέο app, που στην ουσία είναι το ίδιο με της προηγούμενης χρονιάς με άλλο όνομα και υψηλότερη τιμή!

Εν τω μεταξύ κατάφεραν και έκλεισαν συμφωνία με την F1 και θεωρούνται η επίσημη εφαρμογή.

Λόγω όμως της υψηλής τιμής του Timing CP App, η F1 πέρυσι δέχτηκε πολλά παράπονα και αναγκάστηκε να βγάλει και δεύτερη επίσημη εφαρμογή ΔΩΡΕΑΝ (όπου σαν developer φαινόταν η ίδια η FIA) που σου έδειχνε ζωντανά όλα τα ποσοστά τηλεμετρίας και τους χρόνους τα οποία στην ουσία τα έπαιρνε από το http://mobile.formula1.com/

To δεύτερο αυτό app ενώ το έχω στο library του tunes μου δεν μπορώ να το βρω στο store (ενδεχομένως να αποσύρθηκε μετά το τέλος της σεζόν πέρυσι) για να σας δώσω κάποιο λινκ.

Αλλά εναλλακτικά μπορείτε όσοι θέλετε κατά τη διάρκεια του αγώνα να μπείτε από το Safari στο http://mobile.formula1.com/ και να βλέπετε κανονικά χρόνους και κατάταξη και τα πάντα!

Όχι και 23 ευρώ! Και μάλιστα τη στιγμή που κάποιος μπορεί να είχε δώσει 10 ευρώ πέρυσι (τόσο ήταν και μετά το τέλος της σεζόν έριξαν την τιμή!).

Και για να καταλάβετε για πόσο ΛΑΜΟΓΙΑ μιλάμε, οι developers της εφαρμογής έχουν ΕΠΙΤΗΔΕΣ αφήσει στο AppStore και τις εφαρμογές από τα προηγούμενα χρόνια ΕΠΙ ΠΛΗΡΩΜΗ ενώ στην ουσία δεν δουλεύουν, ώστε κάποιοι που δεν ξέρουν να την πατάνε!

Για κάτι τέτοια άτομα λοιπόν, αξίζει και με το παραπάνω η πειρατεία! Ναι κύριοι θα το κατεβάσω πειρατικό!

Και θέλω να δω τι θα λένε τώρα και όλοι αυτοί που βγάζουν κατά καιρούς τις αντιπειρατικές κορώνες εδώ μέσα.

Ελπίζω να σας κατατόπισα περίπου με το τι γίνεται. Για όποια απορία εδώ είμαι.



Άμα θες την αγοράζεις και τη χρησιμοποιείς. Δεν είναι με το ζόρι η πληρωμή των 23€. Για άλλους είναι πολλα λεφτα. Για άλλους αστείο πόσο. Το πόσο τιμά ο καθένας την "αρρωστεια" του (οποία και αν είναι) σε αυτη τη ζωή είναι θέμα καθαρά προσωπικό. Ξέρεις, κάποτε πρέπει να μάθουμε ότι στην κοινωνία που ζούμε υπάρχει ένα τίμημα για όλα. Μας αρέσει δε μας αρέσει. Εγω προσωπικα έχω πάψει να ενδιαφερομαι για το συγκεκριμένο σπορ εδω και 10 χρόνια και δε θα έδινα δεκάρα για την εφαρμογη. Εσύ και οι υπόλοιποι που ενδιαφερεστε τόσο πολυ λοιπόν, αποτίμηστε το χόμπι σας και αξιολογηστε αν αξίζει αυτα τα λεφτα. Αν όχι (πράγμα πολυ λογικό) οφείλετε απλα να αγνοησετε τη συγκεκριμένη υπερκοστολογημενη για εσας εφαρμογη. Μέχρι εκει όμως. Φτωχός με ακριβά γούστα δεν γίνεται κύριοι. Η πειρατεία είναι κλοπή είτε μας αρέσει είτε όχι. Ούτε εγω ξυπνάω το πρωι και ονειρευομαι να σκαω λεφτα στο app store για αγορα εφαρμογών. Και εγω θα ήθελα κάποιες εφαρμογές στο κινητο μου, αλλα δεν έχω να διαθεσω τα λεφτα σε κάποιες περιπτώσεις. Οπότε προσπερνω. Κάθε άλλη κίνηση απλα αποσκοπεί στο να δικαιολογήσει παιδικές συμπεριφορές του τύπου "τα θέλω όλα, τα θέλω τώρα και τα θέλω χωρίς επιπτώσεις".
Αυτα. Και συγνώμη για την αντιπειρατικη κορώνα μου.

Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 14/03/2012 - 22:55


#39   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2012 - 10:32

Σε iPhone 4 JB γιατί δεν μου κάνει σύνδεση ούτε το Lite ούτε το κανονικό; Καμιά ιδέα;

#40   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2012 - 12:19

Γενικά σε JB συσκευή δούλεψε σε κανένα;
Τελικά ούτε το αγορασμένο τρέχει σε εμένα. Κολάει στο Connecting.... και πάπαλα.
Αντίθετα στο iPod μου δουλεύει μια χαρά. Φταιει το JB(???!!!) ή μπλοκάρει κάποια άλλη JB εφαρμογή;
Μάλλον θα τα κλάψω τα 23 Euro.

#41   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2012 - 12:28

Γενικά σε JB συσκευή δούλεψε σε κανένα;
Τελικά ούτε το αγορασμένο τρέχει σε εμένα. Κολάει στο Connecting.... και πάπαλα.
Αντίθετα στο iPod μου δουλεύει μια χαρά. Φταιει το JB(???!!!) ή μπλοκάρει κάποια άλλη JB εφαρμογή;
Μάλλον θα τα κλάψω τα 23 Euro.

Μια χαρά δουλεύει σε iPhone 4 και σε iPad2. Και οι δύο συσκευές είναι με j/b

#42   GeorgePapadakis

GeorgePapadakis

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2012 - 13:22

Μια χαρά δουλεύει σε iPhone 4 και σε iPad2. Και οι δύο συσκευές είναι με j/b



Σε εμένα τι σκ.... μπορεί να συμβαίνει? Έσκασα και 23E.

#43   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2012 - 14:27

αν ειναι να μην ακους τον Πουρναρακη και δεν μπορεις να δεις απο ξενο καναλι τον αγωνα τα 23 ευρο ειναι τελεια λυση!χαχαχαχαχα

#44   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/03/2012 - 15:10

Τον Πουρναράκη το έχω σαν τρίτη επιλογή όταν βάζει διαφημίσεις το sky sport και το RTL ταυτόχρονα (και mute)

#45   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/03/2012 - 15:14

Εγώ πάντως παρότι είναι κοροιδία αν δεν είχα εναλλακτική τα πλήρωνα τα 23 για να μην ακούω τον Τάκη...

Χειρότερος κι απ τον Παλομπαρίνι είναι.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες