Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Carrier logo appearance 3.1.2


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο This topic is locked
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 12:20

Εχω το ιδιο προβλημα με τις αλλες εκδοσεις, εχω 3.1.2 στο iphone 3G αγορασμενο απο ελλαδα jailbroken. δεν μου εμφανιζει το logo του παροχο πανω αριστερα ουτε στα options/carrier φαινεται, εμφανιζεται μετα απο 2-3 λεπτα οι επιλογες για τους παροχους. Το προβλημα ειναι οτι θα φυγω εξωτερικο λογω δουλειας και θελω να βλεπω ποιον παροχο εχω καθε φορα που θελω να παιρνω ή να λαμβανω κλησεις. Προσπαθησα να χρησημοποιησω τον οδηγο που ειχε βγει για τις αλλες εκδοσεις με το logos που καναμε SSH αλλα και του devteam με το logofix αλλα πρωτον δεν εχει τα ιδια folders η εκδοση 3.1.2 με την 3.1 και δευτερον νομιζω πως δε λυνεται γενικα το προβλημα με αυτη τη λυση, δε μπορω στο menou να επιλεξω παροχο γιατι δεν τον εμφανιζει. Καμμια ιδεα??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:53

Εγώ βλέπω κανονικά το logo cosmote σε 3.1.2 και 3g.
έκανα τα εξής:
Πρώτα εγκατέστησα από το ftp4u.gr/iphone/apt3 το greek logos.
Μετά από το apt.ripdev.com εγκατέστησα το logofix και επανεκκίνησα το springboard και το logo εμφανίστηκε.
Αν κολλήσει κατά την επανεκκίνηση του springboard κάνε reset κρατώντας πατημένα τα home & power buttons μέχρι να εμφανιστεί το μηλαράκι.

#3   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 20:01

Εγώ βλέπω κανονικά το logo cosmote σε 3.1.2 και 3g.
έκανα τα εξής:
Πρώτα εγκατέστησα από το ftp4u.gr/iphone/apt3 το greek logos.
Μετά από το apt.ripdev.com εγκατέστησα το logofix και επανεκκίνησα το springboard και το logo εμφανίστηκε.
Αν κολλήσει κατά την επανεκκίνηση του springboard κάνε reset κρατώντας πατημένα τα home & power buttons μέχρι να εμφανιστεί το μηλαράκι.


To κανα και γω αυτο οπως ακριβςσ ειπες αλλα τπτ. Η πλακα ειναι οτι ενος φιλου το 3G που εσπασα με wind του το δειχνει κανονικα. Εγω με vodafone τπτ.

#4   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/10/2009 - 20:13

Τι να πω, μήπως υπάρχει ασυμβατότητα με τη vodafone.
Πάντως εμένα με την επανεκίννηση μου λέει ότι ο carrier στέλνει new settings και μου ζητάει να τα αποδεχτώ ή να τα απορρίψω.
Εγώ τα αποδέχομαι και έχω το logo...

#5   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 22:43

Οχι δεν μου χει βγαλει κατι τετοιο, πρεπει να χει να κανει με τη vodafone, μηπως εχει καποιος παρομοιο προβλημα. Ποιο πολυ με ενδιαφερει να μου δειχνει τον carrier στα settings για να μπορω να το χω στο χειροκινητο να μην μου αλλαζει τα δικτυα οποτε χανει το σημα η εταιρεια που εχει roaming η vodafone στην εκαστοτε χωρα του εξωτερικου...

#6   ReaLity

ReaLity

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 23:36

Καταπληκτικο το θεμα μου δουλεψε αμεσως με τη νεα εκδοση 3.1.2 ευχαριστω

#7   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 16/10/2009 - 21:11

Αν δεν εγκαταστήσω κάποιο από τα sorces που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω υπάρχει πιθανότητα να δω το Logo του 3g ;;

#8   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2009 - 12:32

Αν δεν εγκαταστήσω κάποιο από τα sorces που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω υπάρχει πιθανότητα να δω το Logo του 3g ;;


Οταν λες το logo τou 3g εννοεις το σηματακι οτι εχεις καλυψη ? Σε 'μενα εμφανιζεται κανονικα, με το logo της vodafone δε ξερει τι θα γινει ή τεσπα με το vf GR που εμφανιζει σε αλλα τηλεφωνα...

#9   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/10/2009 - 14:41

Οταν λες το logo τou 3g εννοεις το σηματακι οτι εχεις καλυψη ? Σε 'μενα εμφανιζεται κανονικα, με το logo της vodafone δε ξερει τι θα γινει ή τεσπα με το vf GR που εμφανιζει σε αλλα τηλεφωνα...

θέλω να ξέρω ποτέ έχω κάλυψη 3g γίνετε αυτόματα μου εμφανιζετε κάτι ;

#10   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2009 - 01:03

Οταν εχεις καλυψη 3G* σου το εμφανιζει διπλα απ τον παροχο, αν εχεις GPRS (και οχι 3G), στο εμφανιζει με μια μπλε κουκιδα (εκει εμφανιζεται και το 3G οταν πιανει)...

Τσεκαρε οτι ειναι ενεργοποιημενο στα settings/General/Network

#11   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/10/2009 - 01:24

Με τη sim της cosmote wu πουθενά δεν μου εμφάνισε το logo 3g δεν έχω κάποιο data plan έχω το 3g ενεργοποιημένο αυτο άρχισα να ανησυχώ μήπως υπάρχει πρόβλημα στη συσκευή έχω το iphone 1 μήνα και δεν το έχω δει ποτέ.

#12   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 18/10/2009 - 02:18

Βρήκα το πρόβλημα μου. Έχω μια κάρτα εξωτερικού που συνεργάζεται με όλα τα δίκτυα της Ελλάδας wind,cosmote,voda, σε όλα τα δίκτυα εμφανίζει το logo του 3G δοκίμασα και μία Q-card που έχει πάροχο την wind και πάλη εμφανίζεται το 3G το συμπέρασμα είναι ότι η sim-card μου (cosmote) έχει το πρόβλημα και πιθανόν δεν υπάρχει λύση εκτός αν πάω και μου φτιάξουν άλλη.

#13   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2009 - 00:11

Με το δικο μου προβλημα δε βλεπω λυση ομως

#14   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2009 - 19:35

Αλλαξα και καρτα σιμ, αγορασα καινουρια μηπως εφταιγε αυτο αλλα τπτ παλι....Εσπασα ενος φιλου το 3G ελληνικο και αυτο και του εδειχνε κανονικα το σημα της vodafone...

#15   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2009 - 09:41

Aν κανω update στη baseband σε 05.χχ.χχ θα δω προκοπη με τον carrier? Μετα θα μπορω να κανω τα μελλοντικα updates ή δεν ξεκλειδωνει? Αν ολα ειναι καλα πως κανω update?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες