Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Carrier logo appearance 3.1.2


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2009 - 10:04

Για να μπει το carrier logo κανε το εξης προσθεσε το http://apt.ripdev.com,στην συνεχεια εγκατεστησε το Logofix και μετα κανε ενα search στο cydia για το fakecarrier και το κανεις και αυτο εγκατασταση, εφοσον εγκατασταθει πηγενε στην εφαρμογη και γραψε τον παροχο σου πχ (WIND) και πατησε set.Αν δεν στο εμφανισει με την πρωτη κανε και ενα reboot.


Πες μας νεοτερα ...

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 22/10/2009 - 10:05

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2009 - 12:31

Για να μπει το carrier logo κανε το εξης προσθεσε το http://apt.ripdev.com,στην συνεχεια εγκατεστησε το Logofix και μετα κανε ενα search στο cydia για το fakecarrier και το κανεις και αυτο εγκατασταση, εφοσον εγκατασταθει πηγενε στην εφαρμογη και γραψε τον παροχο σου πχ (WIND) και πατησε set.Αν δεν στο εμφανισει με την πρωτη κανε και ενα reboot.


Πες μας νεοτερα ...


Οπως εγραψα και πιο πανω, το χω κανει ηδη αυτο και εκτος αυτου δε μ'ενδιαφερει απλα να βλεπω ενα fake carrier αλλα θελω να εχω το πραγματικο για τους λογους που εχω γραψει. Βρηκα σε ενα φορουμ κατι και μου ειπαν να κανω update στη baseband, εχω 04.26.08 και ειπαν να βαλω 05.11.07..καμμια ιδεα?

#18   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/10/2009 - 12:54

το πρωτο ρεπο που σου εδωσα ειναι για να γινει ανακτηση του εικονιδιου και το αλλο ειναι για να στο εμφανισει.δλδ και να αλλαξεις καρτα σιμ η να βρεθεις σε αλλο δικτυο θα στο εμφανισει.

ezgif_com_crop_2.gif


#19   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2009 - 13:35

το fakecarrier τι κανει?εγω εβαλα το carrier greek και δουλευε, αλλα οταν συγχρονισα το κινητο με το i-tunes και εκανα update carrier setting χαθηκε και μετα περασα μονο το logo fix και ολα καλα....

#20   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 22/10/2009 - 14:33

το fakecarrier τι κανει?εγω εβαλα το carrier greek και δουλευε, αλλα οταν συγχρονισα το κινητο με το i-tunes και εκανα update carrier setting χαθηκε και μετα περασα μονο το logo fix και ολα καλα....


Ακριβώς το ίδιο είχα πάθει και εγώ! Με το logofix δούλεψε άψογα μετά!!!

#21   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2009 - 00:44

Παιδια η λυση ειναι μια, rejailbreak και ολα επανηλθαν. Δε μπορω να καταλαβω πως, το ειχα ξανακανει αλλα τπτ, τωρα δουλεψε κανονικα, ξανακατεβασα τη fw 3.1.2 απο δω και την εσπασα με το pwnage 3.1.4 ξανα και επαιξε...

#22   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/10/2009 - 07:24

Παιδια η λυση ειναι μια, rejailbreak και ολα επανηλθαν. Δε μπορω να καταλαβω πως, το ειχα ξανακανει αλλα τπτ, τωρα δουλεψε κανονικα, ξανακατεβασα τη fw 3.1.2 απο δω και την εσπασα με το pwnage 3.1.4 ξανα και επαιξε...


Δεν χρειάζεται rejailbreak, απλώς το logfix και είσαι κομπλέ!

#23   acrux

acrux

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2009 - 09:55

Γιατι επιμενετε με το logofix αφου σας ειπα οτι δεν εκανε τπτ. Το εβαλα 5 φορες και ή δε το εφτιαχνε ή ηταν fake γιατι στους carriers δεν μου το εμφανιζε οπως το κανει τωρα (δε γραφει carriers : VODAFONE GR) αλλα ηταν κενο. Με το rejailbreak ολα επανηλθαν κανονικα. Σε καποιους μπορει να δουλεψε αυτο, σε μενα ομως ΟΧΙ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες