Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι εφαρμογές θα θέλατε για το iPhone/iPad και δεν υπάρχουν στο Appstore/Cydia;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
54 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   jimlos

jimlos

    iPH Addict

  • 857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:jimlost

Δημοσίευση 27/04/2012 - 23:57

εγω θα ηθελα μια εφαρμογη να μπορω να καταγραψω μια κληση.....ξερω οτι ισως ειναι παρανομο αλλα μερικες φορες χρειαζεται.......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/04/2012 - 23:57

Καλησπέρα παιδιά υπάρχει καμία εφαρμογή για τα μηνύματα που να σου εμφανίζει στη συζήτηση τις ώρες που έχεις στείλει κάθε μήνυμα.


KuaiDial.. Και Free..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2012 - 01:12

Εγω θα ηθελα μια εφαρμογη που να μπορουσες να στειλεις μηνυμα με Τ9 στα ελληνικα.Υπαρχει σε πολλες αλλες γλωσσες,αλλα οχι και για ελληνικα(πιθανον επειδη οι αλλες εχουν μεγαλυτερη αγορα).

#49   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2012 - 23:34

Μια εφαρμογη που θα ηθελα πολυ να υπαρχει,την εχω σκεφτει μονος μου και δεν ξερω αν ειναι εφικτο να γινει ,ειναι η "ηχοκαμερα"!
Πως ειναι η θερμοκαμερα που ανιχνευει την θερμοκρασια ,και την απεκονιζει με διαφορα χρωματα(οσοι ξερουν).Κατι παρομοιο αλλα για τον ηχο-να ανιχνευει απο που παραγετε ο ηχος και να το απεκονιζει στην οθονη.
Για παραδειγμα αν σε ενα ησυχο δωματιο υπαρχει κατι που ακουγετε αλλα δεν μπορουμε να προσδιορισουμε απο που,να "σαρωνουμε"το χωρο με τη καμερα και να δειχνει με καποιο τροπο ,που παραγετε ο ηχος.(επισης να ειχε "φιλτρο" για συγκεκριμενες συχνοτητες)

Μια εφαρμογη π.χ. στο αυτοκινητο-μηχανη,πολλες φορες ακουμε εναν ηχο και δεν μπορουμε να προσδιορισουμε με τιποτα απο που ακουγετε ,για να προσατολιστουμε αναλογα.

Τελευταία επεξεργασία από: monotis, 03/05/2012 - 23:35


#50   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 03/05/2012 - 23:36

θελουμε ενα one piece game :)

#51   klap777nap1

klap777nap1

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 28/06/2012 - 02:20

Καλησπέρα σε όλες και ολους.Παράκληση,θα ήθελα το Αλφαβητάριο εαν το εχετε,και σας ευχαριστώ.

#52   unforgiven

unforgiven

    iPH User

  • 191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2012 - 08:21

Μια εφαρμογη που θα ηθελα πολυ να υπαρχει,την εχω σκεφτει μονος μου και δεν ξερω αν ειναι εφικτο να γινει ,ειναι η "ηχοκαμερα"!
Πως ειναι η θερμοκαμερα που ανιχνευει την θερμοκρασια ,και την απεκονιζει με διαφορα χρωματα(οσοι ξερουν).Κατι παρομοιο αλλα για τον ηχο-να ανιχνευει απο που παραγετε ο ηχος και να το απεκονιζει στην οθονη.
Για παραδειγμα αν σε ενα ησυχο δωματιο υπαρχει κατι που ακουγετε αλλα δεν μπορουμε να προσδιορισουμε απο που,να "σαρωνουμε"το χωρο με τη καμερα και να δειχνει με καποιο τροπο ,που παραγετε ο ηχος.(επισης να ειχε "φιλτρο" για συγκεκριμενες συχνοτητες)

Μια εφαρμογη π.χ. στο αυτοκινητο-μηχανη,πολλες φορες ακουμε εναν ηχο και δεν μπορουμε να προσδιορισουμε με τιποτα απο που ακουγετε ,για να προσατολιστουμε αναλογα.

Θα πρέπει να έχεις δύο τουλάχιστον μικρόφωνα και σε αρκετή απόσταση μεταξύ τους.
Οι άνθρωποι και τα ζώα εντοπίζουν την κατεύθυνση των ήχων γιατί έχουν δύο αυτιά.

#53   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/06/2012 - 08:32

Κάτι που θα ήθελα είναι μια λειτουργία να προγραμματίζεις την συσκευή να κάνει εκτελεί εντολές με if statements αλλά να εκμεταλλεύεται όλες τις δυνατότητές της.
Π.χ.
Όταν φτάσω σπίτι στείλε το τάδε sms στο τάδε άτομο.
Αν μου έρθει email από το τάδε άτομο παίξε αυτόν τον ήχο.
Όταν χτυπήσει το ξυπνητήρι και δεν το κλείσω σε 10 λεπτά πάρε με τηλέφωνο στο σταθερό.
Όταν ο καιρός δείξει ότι θα βρέξει, παίξε έναν προκαθορισμένο ήχο.
Όταν φτάσω στην δουλειά άνοιξε το bluetooth και χαμήλωσε τον ήχο.

Πολλά ζητάω; :)

#54   psom

psom

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/06/2012 - 09:34

Κάτι που θα ήθελα είναι μια λειτουργία να προγραμματίζεις την συσκευή να κάνει εκτελεί εντολές με if statements αλλά να εκμεταλλεύεται όλες τις δυνατότητές της.
Π.χ.
Όταν φτάσω σπίτι στείλε το τάδε sms στο τάδε άτομο.
Αν μου έρθει email από το τάδε άτομο παίξε αυτόν τον ήχο.
Όταν χτυπήσει το ξυπνητήρι και δεν το κλείσω σε 10 λεπτά πάρε με τηλέφωνο στο σταθερό.
Όταν ο καιρός δείξει ότι θα βρέξει, παίξε έναν προκαθορισμένο ήχο.
Όταν φτάσω στην δουλειά άνοιξε το bluetooth και χαμήλωσε τον ήχο.

Πολλά ζητάω; :)

+1 απο εμενα!!

#55   loukandr

loukandr

    iPH Member

  • 248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 28/06/2012 - 10:19

Κάτι που θα ήθελα είναι μια λειτουργία να προγραμματίζεις την συσκευή να κάνει εκτελεί εντολές με if statements αλλά να εκμεταλλεύεται όλες τις δυνατότητές της.
Π.χ.
Όταν φτάσω σπίτι στείλε το τάδε sms στο τάδε άτομο.
Αν μου έρθει email από το τάδε άτομο παίξε αυτόν τον ήχο.
Όταν χτυπήσει το ξυπνητήρι και δεν το κλείσω σε 10 λεπτά πάρε με τηλέφωνο στο σταθερό.
Όταν ο καιρός δείξει ότι θα βρέξει, παίξε έναν προκαθορισμένο ήχο.
Όταν φτάσω στην δουλειά άνοιξε το bluetooth και χαμήλωσε τον ήχο.

Πολλά ζητάω; :)


Και για να γίνω λίγο ακόμα πιο συγκεκριμένος, ρίξτε μια ματιά στο Tasker for Android που είναι φτιαγμένο στο ίδιο concept με τα λεγόμενά μου.
Απλώς θα το προτιμούσα native δυνατότητα στο λειτουργικό και την διάθεση API ώστε να το εκμεταλλεύονται οι εφαρμογές.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες