Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναβάθμιση iPhone 3Gs σε 3.1.2 = δεν υπάρχει επιλογή internet tethering


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 13:54

Μόλις έκανα αναβαθμιση το iphone 3gs σε 3.1.2 και το έκανα jailbreak με το pwnagetool...όλα πήγαν καλά ΑΛΛΑ δεν υπάρχει επιλογή για internet tethering πλέον...δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν βλέπω φώς..εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει παιδιά..ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2009 - 14:15

εγώ είμαι σε Βόντα, 3.1.2 με blackrain, και το tethering υπάρχει κανονικά :unsure:

#3   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2009 - 14:17

Μόλις έκανα αναβαθμιση το iphone 3gs σε 3.1.2 και το έκανα jailbreak με το pwnagetool...όλα πήγαν καλά ΑΛΛΑ δεν υπάρχει επιλογή για internet tethering πλέον...δοκίμασα τα πάντα αλλά δεν βλέπω φώς..εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει παιδιά..ευχαριστώ

Αν δεν έχεις ανάγκη το unlock (τηλ από Ελλάδα δλδ.) κάνε jailbreak με blackra1n όπως λέει ο fuzzy. Μάλον έιναι θέμα της custom ipsw.

#4   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 14:48

Όχι δεν έχω ανάγκη απο unlock είναι ελληνικό το τηλ....θατο δοκιμάσω κ θα σας ενημερώσω..ευχαριστώ παιδιά

#5   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:49

Που βλέπουμε την επιλογή για internet tethering?
Είμαι κι εγώ με 3.1.2 με pwnage και δεν τη βρίσκω. Αλλά δεν θυμάμαι που είναι η επιλογή αυτή.

#6   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 23:35

Που βλέπουμε την επιλογή για internet tethering?
Είμαι κι εγώ με 3.1.2 με pwnage και δεν τη βρίσκω. Αλλά δεν θυμάμαι που είναι η επιλογή αυτή.


settings -> general -> network -> internet tethering

Φίλε μου εγώ έκανα restore και δοκίμασα να κάνω jailbreak με blackra1n, μάλλον ομως δεν έφταιγε αυτο αφου έκανα update στο παλιό μου backup μετα το jb me blackra1n και αφου εμφανιστηκε παλι το tethering το είδα να εξαφανίζεται μετα το  backup...δοκίμασα παλιό backup και όλα καλά...δεν είμαι σιγουρος τι έφταιξε αλλα τώρα όλα δουλευουν καλα εχω και jb σε 3.1.2 και tethering... :rolleyes:
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως το jailbreak του geohot (blackra1n) ειναι φοβερα απλό και γρήγορο, σε σχεση με το pwnagetool....παντως και τα 2 δουλευουν καλα με την 3.1.2 σε iphone 3Gs ελληνικο...

#7   yianko

yianko

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 23:45

settings -> general -> network -> internet tethering

Φίλε μου εγώ έκανα restore και δοκίμασα να κάνω jailbreak με blackra1n, μάλλον ομως δεν έφταιγε αυτο αφου έκανα update στο παλιό μου backup μετα το jb me blackra1n και αφου εμφανιστηκε παλι το tethering το είδα να εξαφανίζεται μετα το  backup...δοκίμασα παλιό backup και όλα καλά...δεν είμαι σιγουρος τι έφταιξε αλλα τώρα όλα δουλευουν καλα εχω και jb σε 3.1.2 και tethering... :rolleyes:
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως το jailbreak του geohot (blackra1n) ειναι φοβερα απλό και γρήγορο, σε σχεση με το pwnagetool....παντως και τα 2 δουλευουν καλα με την 3.1.2 σε iphone 3Gs ελληνικο...

Θα διαφωνησω στο σημειο οτι το jailbreak του geohot ειναι πολυ γρηγορο...Σε διαβεβαιωνω οτι για να μου γινει μου πηρε 2 ημερες και συνολικα 36 προσπαθειες και 6 Restore....Ενω με pwnage tool ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ μπορει οχι τοσο γρηγορα...αλλα καλη δουλεια, σιγουρη και καλοφτιαγμενο προγραμμα....Για 3G users μιλαω παντα!

#8   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2009 - 08:38

settings -> general -> network -> internet tethering

Φίλε μου εγώ έκανα restore και δοκίμασα να κάνω jailbreak με blackra1n, μάλλον ομως δεν έφταιγε αυτο αφου έκανα update στο παλιό μου backup μετα το jb me blackra1n και αφου εμφανιστηκε παλι το tethering το είδα να εξαφανίζεται μετα το  backup...δοκίμασα παλιό backup και όλα καλά...δεν είμαι σιγουρος τι έφταιξε αλλα τώρα όλα δουλευουν καλα εχω και jb σε 3.1.2 και tethering... :rolleyes:
Αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως το jailbreak του geohot (blackra1n) ειναι φοβερα απλό και γρήγορο, σε σχεση με το pwnagetool....παντως και τα 2 δουλευουν καλα με την 3.1.2 σε iphone 3Gs ελληνικο...


Μάλιστα, δυστυχώς δεν έχω την επιλογή internet tethering με την custom ipsw του pwnage...

#9   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 09:31

Θα διαφωνησω στο σημειο οτι το jailbreak του geohot ειναι πολυ γρηγορο...Σε διαβεβαιωνω οτι για να μου γινει μου πηρε 2 ημερες και συνολικα 36 προσπαθειες και 6 Restore....Ενω με pwnage tool ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ μπορει οχι τοσο γρηγορα...αλλα καλη δουλεια, σιγουρη και καλοφτιαγμενο προγραμμα....Για 3G users μιλαω παντα!


Μιλάω για 3gs που δεν χρειάστηκε 2η προσπάθεια...με τη μία όλα δούλεψαν ρολοι...άλλωστε ο geohot ο ιδιος ειπε πως με το blackra1n τα 3g ειναι μπελας..Άρα καταλήγουμε σαυτο το συμπερασμα, iPhone 3G + pwnagetool, iPhone 3Gs + blackra1n..

#10   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 09:32

Μάλιστα, δυστυχώς δεν έχω την επιλογή internet tethering με την custom ipsw του pwnage...


Δοκίμασε φίλε μου να το κανεις restore και jailbreak με το blackra1n...εγω ετσι βρηκα ακρη!

#11   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2009 - 10:53

Δοκίμασε φίλε μου να το κανεις restore και jailbreak με το blackra1n...εγω ετσι βρηκα ακρη!


Θα δοκιμάσω το ΣΚ.
Ευχαριστώ.

#12   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 15:15

φιλε επαθα ακριβως το ιδιο ... δοκιμασε restore οσο πιο clean γινεται και θα χαναεμφανιστει. Μην μασας θα στρωσει :)

#13   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2009 - 01:00

μετα απο clean restore και jailbreak με το blackra1n όλα λειτουργούσαν ρολοι για 2 μερες...σημερα το απογευμα χαθηκε παλι το tethering!!! Δεν ξερω τι φταιει τελικα κ πως γινεται να υπαρχει στην αρχη κ μετα να χανεται απο το menu :(

#14   Aggelos

Aggelos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2009 - 01:43

παιδια υπαρχει προβλημα με το tethering γενικα διαβαζω σε πολλα forums του εξωτερικου..δε νομιζω οτι εχει να κανει με τη μεθοδο jailbreak αλλα δεν εχω καταλαβει ακομη τι το προκαλει...να αναφερω πωσ σε μενα δουλευε κανονικα και σε καποια φαση χαθηκε μονο του...διαβαζω τα ιδια συμπτωματα και αλλου..ολο το προβλημα βεβαια δημιουργηθηκε απο τοτε που εκανα upgrade απο 3.0.1 σε 3.1.2 οποτε η μονη λυση εμενα μου φενεται πως ακουει στη λεξη downgrade, εαν καποιος ξερει πως ας μας ενημερωσει..

(μιλαω παντα για iphone 3gs jailbroken, ελληνικο, σε cosmote)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες