Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved]Βοήθεια επειγόντως


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:07

Ξαφνικά όταν με παίρνουν τηλεφώνω δε ακούγεται ο ήχος κλήσης και όταν τ κλείνει αυτός που με παίρνει εξακολουθεί κ χτυπάει μέχρι να το κλείσω εγώ ! Αυτό μου παρουσιάστηκε σημερα... Εγώ το μόνο που έβαλα σήμερα στο κινητό είναι το afcs2 και ένα τραγούδι με το disk aid

Παιδιά καμία ιδεα.... ; Πάω για ρεστορ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:27

H λογική λέει πως κάτι πειράχτηκε με το diskaid και το τραγούδι που πέρασες. Μήπως πείραξες κάποιο folder με τους ήχους κλήσης και τα πήρε? Κάνε ένα reboot καλού κακού μήπως ξεκολήσει, και μετά... να λες πάλι καλά που υπάρχει το blackra1n και δεν μας κλείδωσε η Apple απ'έξω!

#3   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:31

Έκανα φίλε μου και reboot και hard reboot... Τώρα η λύση είναι να κάνω ρεστορ; Τη μπορεί να πειραχτηκε ! Και μου πηγαινε όλα τόσο καλά στο jaikbroken.

#4   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:33

Όταν λές εξακολουθεί να χτυπάει εννοείς το ringtone ή τον ήχο στο ακουστικό?

Να σου πω την αλήθεια το ξανασκεφτομαι και δεν βλέπω κάποιο λόγο να μου απαντήσεις. Αν είναι το ringtone δοκίμασε ένα fix dir permissions από SBS και ο Θεος βοηθός. Αν πάλι είναι ο ήχος κλήσης στο ακουστικό πάλι πας για restore.

Αν δεν κάνει τίποτα το dir permissions ρίχτου ένα restore για να σου λειτουργήσει κανονικά μία ώρα νωρίτερα. Στην τελικλή δεν έχεις κάποιο fatal error, backup το κάνεις κανονικά. Απλά ο κόπος του restore jailbreak και ξανα sync και cydia. Και πάλι λόγω του πόσο κουφό είναι αυτό που έπαθες ποιο γρήγορα θα κάνεις restore από το να βρεθεί μία λύση.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 15/10/2009 - 18:39


#5   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:38

Μόνο δονηση εχει .. Και όταν λέω εξακολούθηση να κτυπαει ότι το κλείνει ο αλλος χωρίς να το σηκωσω εξακολουθεί καιδειχνει το όνομα του και πρέπει να το κλεισω εγώ

#6   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:41

Restore.

#7   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 18:50

Οκ ευχαριστω

παιδια την βοηθεια σας παρακαλω...εκανα ρεστορ και μετα παω να κανω παλι jaikbroken γινονται στην αρχη ολα καλα αλλα αντι να μου δειξει την εικονα του geohot μου δειχνει το i-tune και δε κανει τιποτα ...και μετα το αποσυνδεω απο το υπολογιστη το κινητο και μου δειχνει οτι το jaikbroken εγινε αλλα δεν εχω την εφαρμογη...να υπευθυμισω οτι την πρωτη φορα πηγαν ολα μια χαρα τωρα γιατι...?

#8   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 13:41

παιδια καμια ιδεα?

#9   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 14:13

ρε παιδια βρικα κατι ...το εκανα μου λεει οτι πετυχε αλλα πουθενα η εφαρμογη γιατι?

#10   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 14:38

παιδια εγινε...τωρα κανω συγχρονισμο με το i-tune ελπιζω ολα να πανε μια χαρα αυριο θα βαλω και το cydia γιατι δε εχω wifi εδω.....α και το αρχικο μου προβλημα ηταν γελοιο και γω εκανα ρεστορ επρεπε να παω στισ επαφεσ και να βαλω το ηχο προεπιλογη αλλα εγω κατευθειαν ... δε πειραζει απο τα λαθη μαθαινουμε

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 18/10/2009 - 14:38





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες