Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαθεσιμότητα Νέου iPad στην Ελλάδα.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
428 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:22

πάντως ο Κωτσόβολος δεν ξέρει τι του γίνεται. την προηγούμενη βδομάδα μου είπαν ότι θα παραλάβω στα μέσα αυτής, και σήμερα ότι δεν ξέρουν το πότε. Απαράδεκτοι.

Ξέρει κανείς αν παραλαμβάνουν από isquare ή φέρνουν δικά τους μέσω dixons?

Τελευταία επεξεργασία από: hotfixus, 23/04/2012 - 10:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:49

απο info quest-isquare παιρνουν.απλα ειναι ζωα!!μην την ψαχνεις το παρηγγειλα 29/03 απο το site τους και μιλησα μαζι τους την παρασκευη μου λενε θα παραλαβετε την τριτη, και σημερα μου λενε τεταρτη. ασε απελπισια.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#228   moysatos

moysatos

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 10:57

Στο Media markt Πυλαίας έχει αρκετά. Το Σάββατο τσίμπησα ένα μαύρο 32αρι απλό με ελληνικό φορτιστή μέσα.
Δεν είχε άσπρο που ήθελα.

#229   trelopapaki

trelopapaki

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:neyromanths

Δημοσίευση 23/04/2012 - 11:16

αν παμε ολοι μαζι να ακυρωσουμε παραγγελιες θα σου πω εγω πως θα βρουν

#230   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 11:36

έχω μιλήσει από το πρωί μαζί τους, και περιμένω να με καλέσουν πίσω να μου πουν.
Να το ακυρώσουμε, αλλά αυτοί έχουν ήδη χρεώση την πιστωτική.

#231   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:14

Μίλησα και γω με Κώτσο πριν απο λίγο και όλος τυχαίως στο τηλεφωνικό κέντρο έπεσα πάνω στην ίδια κοπέλα που είχα μιλήσει την περασμένη εβδομάδα.

Άγνοια σε επίπεδο Αλτσχάιμερ (δεν φταίει η κοπέλα βέβαια) σε βαθμό να πιστεύω πως το κάνουν συνειδητά και απο τακτική.

Το συμπέρασμά μου είναι πως κάτι δεν πάει καλά και το λέω γιατί κάποια στιγμή της πέταξα ότι γνωρίζω πως ο επίσημος εισαγωγέας είχε παραλάβει κομμάτια (όντως το γνωρίζω λόγω ενός καλού φίλου που μου δίνει σχετική εικόνα σε μια απο τις βασικές εταιρίες του ομίλου) συμπληρώνοντας βέβαια πως δεν ξέρω ποιος ειναι ο προμηθευτής τους.

Απάντηση ουδεμία (φυσιολογικό θα μου πείτε) λέγοντας μου πως μόλις μπει στην αποθήκη θα λάβω μήνυμα στο κινητό μου.

Τώρα πως γίνεται να μην έχουν στην αποθήκη και του φίλου μας παραπάνω να του είπαν Τετάρτη παραλαβή δεν το καταλαβαίνω

Για να δούμε , είπαμε να περιμένουμε δε χάθηκε ο κόσμος αλλά πόσο για ένα iPad.

Τελευταία επεξεργασία από: iCasius, 23/04/2012 - 12:15


#232   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:19

έχω μιλήσει από το πρωί μαζί τους, και περιμένω να με καλέσουν πίσω να μου πουν.
Να το ακυρώσουμε, αλλά αυτοί έχουν ήδη χρεώση την πιστωτική.


Μπορεί να ζητηθεί απο την τράπεζα η επιστροφή των χρημάτων , και στην τελική αν δεις οτι δεν το κάνουν κάνεις εσύ στην τράπεζα σου αμφισβήτηση συναλλαγής και αυτή στα επιστρέφει μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Μετά διερευνούν το ζήτημα με τον έμπορο (Κωτσόβολο)

#233   kaveiros

kaveiros

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:31

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται έχει αρκετά iPad το κατάστημα του Γερμανού στο αεροδρόμιο.
Βέβαια υπάρχει ένα θεματάκι , το κατάστημα βρίσκεται μετά το check-in και δεν μπορείς να περάσεις μέσα.
Εγώ το συγκεκριμένο εμπόδιο το ξεπέρασα με τον εξής τρόπο.... πριν ξεκινήσω και πάω επικοινώνησα με το κατάστημα τους είπα τι με ενδιαφέρει
και μου είπαν ότι υπάρχει και πως όταν φτάσω στον έλεγχο να τους ξανακαλέσω...Επειδή το κατάστημα είναι δίπλα από τον έλεγχο βγήκε ένας υπάλληλος και με εξυπηρέτησε μια χαρά!!!!

#234   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:49

Μίλησα και γω με Κώτσο πριν απο λίγο και όλος τυχαίως στο τηλεφωνικό κέντρο έπεσα πάνω στην ίδια κοπέλα που είχα μιλήσει την περασμένη εβδομάδα.

Άγνοια σε επίπεδο Αλτσχάιμερ (δεν φταίει η κοπέλα βέβαια) σε βαθμό να πιστεύω πως το κάνουν συνειδητά και απο τακτική.

Το συμπέρασμά μου είναι πως κάτι δεν πάει καλά και το λέω γιατί κάποια στιγμή της πέταξα ότι γνωρίζω πως ο επίσημος εισαγωγέας είχε παραλάβει κομμάτια (όντως το γνωρίζω λόγω ενός καλού φίλου που μου δίνει σχετική εικόνα σε μια απο τις βασικές εταιρίες του ομίλου) συμπληρώνοντας βέβαια πως δεν ξέρω ποιος ειναι ο προμηθευτής τους.

Απάντηση ουδεμία (φυσιολογικό θα μου πείτε) λέγοντας μου πως μόλις μπει στην αποθήκη θα λάβω μήνυμα στο κινητό μου.

Τώρα πως γίνεται να μην έχουν στην αποθήκη και του φίλου μας παραπάνω να του είπαν Τετάρτη παραλαβή δεν το καταλαβαίνω

Για να δούμε , είπαμε να περιμένουμε δε χάθηκε ο κόσμος αλλά πόσο για ένα iPad.


φιλε κοιταξε να δεις!εχω ριξει τρελο καβγα!! της λεω την πεμπτη πως εμαθα πως παραλαμβανεται μεσω ενος φιλου το εμαθα, και μου λεει οχι κυριε δεν εχω τετοια ενημερωση!!της λεω για κοιταξτε καλυτερα ολα τα μαγαζια σημερα παρελαβαν εσεις??μου λεει εχουμε διαφορετικους προμηθευτες!!της λεω αυτο δεν ΠΑΙΖΕΙ!!εκτος αν κανετε παραλληλη εισαγωγη!!μου λεει οχι κυριε απλα παιρνουμε και απο vodafone?????την ρωταω ipad???απο voda???????δεν νομιζω τακη!!!!μου λεει μισω λεπτο να δω ποτε θα παραλαβουμε!!μυ απαντησε πως την παρασκευη μπαινουν τα κομματια στα κεντρικα στην μαγουλα!!της λεω ειδατε που σας το ειπα??τωρα μου ειπε οτι ανανεωθηκε!!!και καλααααααααααααααααα!!!τελοςπαντων ζωα με περικεφαλαια,και διχως γνωση του αντικειμενου!και ενω εχουν παραλαβει ακομη περιμενω για τεταρτη πρωτα ο θεος με το καλο να παραλαβω!τι να λεμε τωρα??
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#235   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 12:58

φιλε κοιταξε να δεις!εχω ριξει τρελο καβγα!! της λεω την πεμπτη πως εμαθα πως παραλαμβανεται μεσω ενος φιλου το εμαθα, και μου λεει οχι κυριε δεν εχω τετοια ενημερωση!!της λεω για κοιταξτε καλυτερα ολα τα μαγαζια σημερα παρελαβαν εσεις??μου λεει εχουμε διαφορετικους προμηθευτες!!της λεω αυτο δεν ΠΑΙΖΕΙ!!εκτος αν κανετε παραλληλη εισαγωγη!!μου λεει οχι κυριε απλα παιρνουμε και απο vodafone? :huh:?την ρωταω ipad???απο voda? :huh: :huh:δεν νομιζω τακη!!!!μου λεει μισω λεπτο να δω ποτε θα παραλαβουμε!!μυ απαντησε πως την παρασκευη μπαινουν τα κομματια στα κεντρικα στην μαγουλα!!της λεω ειδατε που σας το ειπα??τωρα μου ειπε οτι ανανεωθηκε!!!και καλααααααααααααααααα!!!τελοςπαντων ζωα με περικεφαλαια,και διχως γνωση του αντικειμενου!και ενω εχουν παραλαβει ακομη περιμενω για τεταρτη πρωτα ο θεος με το καλο να παραλαβω!τι να λεμε τωρα??


Και καλά έκανες και πίεσες,ο προβληματισμός μου ήταν στο πως είναι δυνατόν στον έναν πελάτη να λένε οτι παρέλαβαν στην Μαγούλα και στον άλλον πελάτη οτι δεν έχουν ορίζοντα παραλαβής.

Τρέχα γύρευε εντελώς.

#236   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 13:23

Και καλά έκανες και πίεσες,ο προβληματισμός μου ήταν στο πως είναι δυνατόν στον έναν πελάτη να λένε οτι παρέλαβαν στην Μαγούλα και στον άλλον πελάτη οτι δεν έχουν ορίζοντα παραλαβής.

Τρέχα γύρευε εντελώς.

ποτε παρηγγειλες?μεσω internet?η' απο καταστημα?διοτι ειχαν παραγγειλει 50 κομματια και οι παραγγελιες που επρεπε να καλυφθουν ηταν 41.φιλος που δουλευει στον κωτσο με ενημερωσε.σκεψου ημουν ο 5ος στην σειρα.αρα λογικο ειναι να παραλαβω.τωρα βεβαια οπως βλεπεις ακομη περιμενω.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#237   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 13:53

ποτε παρηγγειλες?μεσω internet?η' απο καταστημα?διοτι ειχαν παραγγειλει 50 κομματια και οι παραγγελιες που επρεπε να καλυφθουν ηταν 41.φιλος που δουλευει στον κωτσο με ενημερωσε.σκεψου ημουν ο 5ος στην σειρα.αρα λογικο ειναι να παραλαβω.τωρα βεβαια οπως βλεπεις ακομη περιμενω.


Μέσω Internet απο 11/04/2012 , ξέρω ότι υπάρχει κόσμος που έχει προτεραιότητα πριν απο εμένα και θεωρώ φυσιολογικό να εξυπηρετηθεί πρώτος αλλά αν βρίσκομαι μέσα στις 41 παραγγελίες δεν κατανοώ γιατί δεν τις τρέχουν όλες.

#238   hotfixus

hotfixus

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/04/2012 - 14:12

εμένα μόλις με ενημέρωσαν τηλεφωνικά ότι δεν γνωρίζουν τελικά πότε θα παραλάβουν. υπόψιν έχω παραγγείλει λευκό 16gb wifi. Και αυτό γιατί δεν τους έχει ενημερώσει η Rainbow η οποία τώρα είναι isquare. Αλλά αυτή είπε για rainbow.

Παραγγελία έγινε στις 10/4 από internet.

#239   giolekos

giolekos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/04/2012 - 14:15

εχετε υποψη ποιος κανει ατοκες δοσεις?επισης ειδα το wi-drive στο media markt..streamarei ικανοποιητικα βιντεο γνωριζει kαποιος?και κατι ακομη..αν παρω απο ευρωπαικη ενωση ισχυει κανονικα η εγγυηση εδω?

Τελευταία επεξεργασία από: giolekos, 23/04/2012 - 14:19


#240   iCasius

iCasius

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2012 - 14:19

εχετε υποψη ποιος κανει ατοκες δοσεις?επισης ειδα το wi-drive στο media markt..streamarei ικανοποιητικα βιντεο γνωριζει kαποιος?


Σιγουρα κάνει ο Κώτσος.

@hotfixus---->Αν έχουν μείνει ακόμη στην Rainbow τότε την βάψαμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες