Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

νέο iPad! Οι πρώτες εντυπώσεις απο τους κατόχους


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
938 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:52

δόκισε κανένας να βάλει το iphone στον φορτιστή του νέου ipad?

Κάποιος είπε ότι ο φορτίστης ειναι ίδιος με του ipad2. Οπότε μάλλον δεν θα το φορτίζει το iPhone σε χρόνο ρεκόρ. Δεν το πήρα το τρία αλλιώς θα το είχα ήδη κάνει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:54

Έτσι φίλε μου, εγώ δεν τα βάζω με κανένα πωλητή ότι τους λένε κάνουνε οι πολιτικές των εταιριών και οι βαρύγδουπες εκφράσεις. Apple premium reseller. Αρπαχτές κάνουνε...


Στο ισχνό bleeding που είδα και συνοφρυώθηκα μου είπαν: φίλε τί λες; Ένα παλικάρι είδε πρασινίλα...άστα" και μετα σε άκουσα

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 23/03/2012 - 20:56


#168   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:55

θέλω να τονίσω το κάπως κίτρινη. Δε τη λες κίτρινη Σα του 2....


Δεν έχω άποψη για το 2 γιατί δεν το έχω. Πάντως κοιτάζοντας τις φωτογραφίες που ανέβασε ο Βασίλης, εδώ, στα screenshots απο τον Safari, φαίνεται νομίζω μια σχετική κιτρινίλα και μάλλον είναι φυσιολογική γιατί μια τέτοια διαφορά έχει και το δικό μου με το 1.

#169   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:55

δόκισε κανένας να βάλει το iphone στον φορτιστή του νέου ipad?


όχι δοκίμασα το ανάποδο... η καθυστέρηση είναι απίστευτη... ειδικά αν το πειράζεις όσο φορτίζει παραμένει υπέρ αρκετή ώρα χωρίς να ανέβει ούτε ένα τοις εκατό! βέβαια, μπορεί να έκανα λάθος... αλλά θα το τσεκάρω στην πρώτη φόρτιση και θα σας πω με χρονόμετρο!

#170   jackc

jackc

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:01

Καλησπέρα κι απο μένα.

Το iPad 3 έχει ως γνωστόν πολλά νέα χαρακτηριστικά: Νέο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη, καλύτερη κάμερα, LTE, κλπ.

Για μένα όμως, το killer feature είναι ένα: Η retina display. Βάζοντας το δίπλα - δίπλα με το iPad 2 που είχα, η οθόνη δεν έχει πραγματικά ΚΑΜΊΑ σχέση... Η διάφορα είναι ασύγκριτη. Η ανάγνωση πλέον σελίδων στο Safari, βιβλίων, mail, κλπ είναι 10 φορές πιο άνετη και ξεκούραση... Ήξερα οτι θα δω διαφορά, αλλά δεν περίμενα τέτοιο πράγμα...

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι η αναβάθμιση από iPad 2 σε iPad 3 είναι πολύ πιο σημαντική από την αναβάθμιση του 1 σε 2. Αν έχετε τη οικονομική δυνατότητα, σας συστήνω ανεπιφύλακτα να την κάνετε.

#171   gmathio

gmathio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:04

To έβαλα δίπλα στο Ipad2 ενός φίλου μου και παρατηρήσαμε τη διαφορά στο άσπρο ή το κίτρινο της οθόνης. Η οθόνη του 2 ήταν πιο λευκή, ενώ η δικιά μου έχει μια πολύ μικρή κίτρινη απόχρωση. Αυτά οταν τα βλέπεις δίπλα δίπλα, γιατί όταν βλέπεις μόνο του το δικό μου δεν καταλαβαίνεις καμια διαφορά και η οθόνη φαίνεται εντελώς άσπρη...

#172   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:06

όχι δοκίμασα το ανάποδο... η καθυστέρηση είναι απίστευτη... ειδικά αν το πειράζεις όσο φορτίζει παραμένει υπέρ αρκετή ώρα χωρίς να ανέβει ούτε ένα τοις εκατό! βέβαια, μπορεί να έκανα λάθος... αλλά θα το τσεκάρω στην πρώτη φόρτιση και θα σας πω με χρονόμετρο!

μην το κανεις, λυπησου το το φορτιστή του iphone.
Whatsapp doc?

#173   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:07

Καλησπέρα κι απο μένα.

Το iPad 3 έχει ως γνωστόν πολλά νέα χαρακτηριστικά: Νέο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη, καλύτερη κάμερα, LTE, κλπ.

Για μένα όμως, το killer feature είναι ένα: Η retina display. Βάζοντας το δίπλα - δίπλα με το iPad 2 που είχα, η οθόνη δεν έχει πραγματικά ΚΑΜΊΑ σχέση... Η διάφορα είναι ασύγκριτη. Η ανάγνωση πλέον σελίδων στο Safari, βιβλίων, mail, κλπ είναι 10 φορές πιο άνετη και ξεκούραση... Ήξερα οτι θα δω διαφορά, αλλά δεν περίμενα τέτοιο πράγμα...

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι η αναβάθμιση από iPad 2 σε iPad 3 είναι πολύ πιο σημαντική από την αναβάθμιση του 1 σε 2. Αν έχετε τη οικονομική δυνατότητα, σας συστήνω ανεπιφύλακτα να την κάνετε.


Ενώ παρατήρησα μια διαφορά στην οθόνη όντως δε θα έλεγα πως είναι τόοοοσο τεράστια!

#174   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:08

Στο ισχνό bleeding που είδα και συνοφρυώθηκα μου είπαν: φίλε τί λες; Ένα παλικάρι είδε πρασινίλα...άστα" και μετα σε άκουσα

Τελικα υπαρχουν κ χειροτερα για αυτο καλα να λες οτι εισαι.Για να παραφρασω και ενα τραγουδι "Δεν ειναι εδω βαλκανια σου το πα, εδω ειναι παιξε,γελασε και σωπα".

#175   jackc

jackc

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:13

Ενώ παρατήρησα μια διαφορά στην οθόνη όντως δε θα έλεγα πως είναι τόοοοσο τεράστια!


Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη διάφορα: Ειδικά στο Safari, η ανάγνωση σελίδων με μικρά γράμματα είναι απίστευτα πιο ξεκούραστη.

#176   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:20

παιδια μαλλον μου περισσεύει ενα new ipad 64GB +4G λευκο.

Για οποιον ενδιαφερεται ας διαβασει εδω...
http://www.iphonehel...ον-δεν-προλαβε/

#177   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:27

Καλησπέρα κι απο μένα.

Το iPad 3 έχει ως γνωστόν πολλά νέα χαρακτηριστικά: Νέο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη, καλύτερη κάμερα, LTE, κλπ.

Για μένα όμως, το killer feature είναι ένα: Η retina display. Βάζοντας το δίπλα - δίπλα με το iPad 2 που είχα, η οθόνη δεν έχει πραγματικά ΚΑΜΊΑ σχέση... Η διάφορα είναι ασύγκριτη. Η ανάγνωση πλέον σελίδων στο Safari, βιβλίων, mail, κλπ είναι 10 φορές πιο άνετη και ξεκούραση... Ήξερα οτι θα δω διαφορά, αλλά δεν περίμενα τέτοιο πράγμα...

Η προσωπική μου άποψη είναι οτι η αναβάθμιση από iPad 2 σε iPad 3 είναι πολύ πιο σημαντική από την αναβάθμιση του 1 σε 2. Αν έχετε τη οικονομική δυνατότητα, σας συστήνω ανεπιφύλακτα να την κάνετε.

Καλα μην τρελαθουμε κι ολας...δοκιμασε το iPad 1 με iOS 5 και δοκιμασε και το iPad 2 ή το 3rd gen.
Οσο για το bleeding, ειμαι ο μονος που το θεωρει ομορφο και καθομαι και το χαζευω? :P

#178   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:33

η τετραπυρινη GPU τα σπάει
Ειναι απίστευτη η διάφορα το πως παίζει το RealRasing2 HD


ps
δεν μου εμφανιζει το pesonal hotspot
εχω κανει hard reset



Ρυθμίσεις-δεδομενα-ρυθμίσεις APN Και κοιτά να δεις εάν έχουν περάσει τα στοιχεία του παρόχου σου και στο APN κοινή χρήση Ίντερνετ.
Μετά πίσω στην καρτέλα γενικά-δίκτυο και πάνω πάνω εχει κουμπί on/off προσωπικό hotspot.

#179   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:34

όχι δοκίμασα το ανάποδο... η καθυστέρηση είναι απίστευτη... ειδικά αν το πειράζεις όσο φορτίζει παραμένει υπέρ αρκετή ώρα χωρίς να ανέβει ούτε ένα τοις εκατό! βέβαια, μπορεί να έκανα λάθος... αλλά θα το τσεκάρω στην πρώτη φόρτιση και θα σας πω με χρονόμετρο!

λογικο. και στο 2 το ιδιο ισχυει εφοσον :
iPod USB Power Adapter
Input 100-240V ~ 0.15A (0,15A) 50-60 Hz Output 5V ----- 1A
 
10W USB Power Adapter
Input 100-240V ~ 0.45A (0,45A) 50-60 Hz Output 5.1V ----- 2.1A

Τελευταία επεξεργασία από: Georgios1987, 23/03/2012 - 21:37


#180   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 21:38

Ρυθμίσεις-δεδομενα-ρυθμίσεις APN Και κοιτά να δεις εάν έχουν περάσει τα στοιχεία του παρόχου σου και στο APN κοινή χρήση Ίντερνετ.
Μετά πίσω στην καρτέλα γενικά-δίκτυο και πάνω πάνω εχει κουμπί on/off προσωπικό hotspot.

Εχουν περασει τα στοιχεια(Cosmote, APN/internet)οποτε ειναι ενταξει αλλα δεν......

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)