Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Διαγραφή iTunes account πριν από την πώληση συσκευής;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   TOYOTIS

TOYOTIS

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2009 - 08:33

Καλημέρα σε όλους
Μια ερώτηση,αν πουλήσω το iphone μου τι πρέπει να κάνω στο itunes για να μπορέσει ο άλλος να κάνει register με το δικό του όνομα?
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/10/2009 - 08:56

Αν πουλήσεις το iPhone θα κάνεις ένα Restore σε εργοστασιακή firmware από το iTunes (εφόσον το τηλ είναι iPhone 3G/3GS Ελληνικό και δεν υπάρχει φόβος να κλειδώσει) και θα τσεκάρεις στα Settings -> Store αν υπάρχει συνδεδεμένο account (αν υπάρχει επλέγεις sign out).
Behind the Scenes...

#3   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2009 - 09:00

Καλημέρα σε όλους
Μια ερώτηση,αν πουλήσω το iphone μου τι πρέπει να κάνω στο itunes για να μπορέσει ο άλλος να κάνει register με το δικό του όνομα?
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, δεν νομίζω ότι πρέπει να κάνεις κάτι. Απλά κάνε ένα clean restore για να χαθουν τα δικά σου settings και μετά αυτός που θα το πάρει, θα το κάνει activate και θα δημιουργήσει δικό του account στο itunes.

Αν θέλεις (επειδή είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να το ψάξω) τσεκαρε αν το account σου στο itunes περιλαμβάνει κάποια "εξάρτηση" με το iphone σου αν και δεν νομίζω. Στην τελική το account είναι προσωπικό δεν έχει σχέση με την συσκευή. Απλά πρέπει να σβήσεις τα στοιχεία του account σου απο το iphone πρίν το πουλησεις.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες