Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Γίνεται να αλλάζει το APN μόνο του?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   iandy

iandy

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2009 - 15:56

Επειδή έχει ακούσει πολλές ιστορίες με τις χρεώσεις στο iphone, μόλις πήρα το δικό μου αμέσως έσβησα το APN και επίσης έγραψα και κάτι άκυρο εκεί να μη γυρίσει στο προηγούμενο setting. Γενικά έμπαινα μόνο με WIFI.
Όμως κάποια στιγμή που ήμουν σε μια καφετερία που έχει wireless, πήγα να μπω στο ιντερνετ. Επειδή στο συγκριμένο δίκτυο μου μπαίνει αυτόματα, και συχνά ξεχνάω να κλείσω το WIFI, είχα την εντύπωση ότι είμαι online. Όμως το ιντενετ ήταν πολύ αργό. Πήγα στα σεττινγς να δω αν έχω συνδέσει με το σωστό δίκτυο και ανακάλυψα ότι έχω κλειστό το WIFI! Αμέσως μπήκα στα network settings να δω τι γίνεται και είχε το σωστό APN (webonly.vodaphone.gr), αυτό που έχω σβήσει και αλλάξει!

Γενικά διαβάζοντας το forum έμαθα ότι το APN έχει να κάνει με το mms. Οπότε στέφτηκα αν υπάρχει περίπτωση να μου έχει αλλάξει το APN όταν έκανα την αναβάθμιση στο OS3. Γιατί θυμάμαι ότι οταν δοκίμασα να στείλω mms πέτυχε. ή γενικά αν υπάρχει κάποιο τρόπο να έχει αλλάξει μόνο του?

ή μήπως πρέπει να δω κανένα γιατρό γιατί μες στον ύπνο μου αλλάζω τα APNs... :blink:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες