Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ερώτηση: εγκατάσταση iTunes μετά απο format


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 18/10/2009 - 05:15

Σκοπεύω να κάνω format στον δίσκο μου, και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: μετά την εγκατάσταση του λειτουργικού και το πέρασμα του iTunes, την πρώτη φορά που θα συνδέσω το iPhone, θα μεταφέρει κανονικά όλες τις εφαρμογές μου απο τη συσκευή στο iTunes (θα χαθούν δηλαδή μόνο τα μουσικά κομμάτια που τυχόν έχω περασμένα στην συσκευή); Για Contacts και Calendar δεν με απασχολεί γιατί χρησιμοποιώ του Google και θα συγχρονίσω ούτως ή άλλως. Χρειάζεται να κάνω πρώτα Deauthorize Computer πρωτού κάνω το format, και μετά Authorize Computer στον φορμαρισμένο δίσκο με το νεο-εγκατεστημένο iTunes, πρωτού κάνω synchronize; Τι ακριβώς παίζει με αυτό το σκηνικό; Σημειωτέον, έχω μόνο αγορασμένες εφαρμογές απο το iTunes, η συσκευή είναι 3GS και το iTunes στην τελευταία του έκδοση (9.0.1.8). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τελευταία επεξεργασία από: Tillter, 18/10/2009 - 05:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2009 - 09:06

1.Δεν θυμαμαι αν οι εφαρμογες μεταφερονται με το sync, αλλα για να εισαι σιγουρος κανε Transfer Purchases καλυτερα.

2.Οπωσδηποτε πριν το format κανε deauthorize αλλιως θα χασεις μια απο τις 5 συνολικα δυνατοτητες για authorize.
δεν εχει σημασια αν θα κανεις authorize πριν ή μετα το sync. Αυτο υπαρχει μονο ωστε το αντιστοιχο PC να μπορει να αναπαραγει protected μουσικη που κατεβαστηκε απο το iTunes.

3.θα σου προτεινα να κανεις backup το iTunes (copy) σε ενα εξωτερικο δισκο και μετα (paste) στο φορμαρισμενο PC.

Ουσιαστικα ειναι 3 directories:

σε XP:

C:\Documents and Settings\USERNAME\Application Data\Apple Computer\iTunes\
C:\Documents and Settings\USERNAME\Local Settings\Application Data\Apple Computer\iTunes\
C:\Documents and Settings\USERNAME\My Documents\My Music\iTunes\

σε Vista (ή 7):

C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\
C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Apple Computer\iTunes
C:\Users\USERNAME\Music\iTunes

Ο πρώτος φάκελος περιέχει τα backup της συσκευής και τα FW. O δευτερος φάκελος τα iTunes preferences και ο τριτος φάκελος το library (music + apps).

Τα αναφερει και αναλυτικα ο φιλος ktzaf σε αυτο το topic.

#3   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2009 - 11:16

Μπορεις να κανεις απλα backup την library του itunes σε δισκακι μεσα απο το itunes, αυτο θα μεταφερει μουσικη βιντεο εφαρμογες και podcasts

Just like underwear, passwords should be changed often...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες