Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Problem iTunes 9.01


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 12:25

Άνοιξα αυτό το new topic γιατί όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.
Μόλις έβαλα το itunes 9.0 και μετά το 9.0.1 είχα πρόβλημα με τις εφαρμογές,τι εννοώ.
Έχω βάλει στο springboard 25 εφαρμογές + 5 στο dock κάτω, δηλαδή 30 στο σύνολο τους όταν όμως συγχρονίζω το itunes μου τις κάνει αμέσως 4 γραμμές από 5 που τις εχω εγώ.

Έχουμε ποια τόσες εφαρμογές που δεν μας φτάνουν πια οι 11-12 σελίδες με τις 16 εφαρμογές που θέλουν να έχουμε στο springboard η Apple, αντί τον 25+ που μπορούμε να βάλουμε.

Ξέρει κάποιος να μου πει αν είχε αυτό το πρόβλημα, και αν το έλυσε,και πως?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 15:42

Κανένας ρε παιδιά, κανείς σας δεν έχει αυτό το πρόβλημα?

#3   darkie

darkie

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2009 - 18:00

Το πρόβλημα το έχω και εγώ αν και δεν έχω τόσες πολλές εφαρμογές αλλά χρησιμοποιώ το five icon dock.
Άν κάνεις συγχρονισμό χωρίς να είσαι στην καρτέλα των εφαρμογών (itunes), τότε δεν χαλάει η σειρά.

Πάντως ακόμη και αν δεν φαίνονται οι εφαρμογές σου σε όλες τις οθόνες μπαίνοντας στην αναζήτηση μπορείς να βρείς όποια θέλεις ακόμη και αν δεν εμφανίζεται.

#4   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 21:46

Ναι, αλλά όταν πηγαίνω στην καρτέλα τον εφαρμογών είναι όλα πάλι ξεκλικάριστα, και πρέπει να τα κλικάρω από την αρχή και πάλι.

#5   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/10/2009 - 21:58

Ναι, αλλά όταν πηγαίνω στην καρτέλα τον εφαρμογών είναι όλα πάλι ξεκλικάριστα, και πρέπει να τα κλικάρω από την αρχή και πάλι.


Εδώ την λύση τη δίνει το SpringBack, ένα πρόγραμμα που κατεβάζεις δωρεάν από το Cydia και σου κάνει backup τα εικονίδια στην θέση που τα έχεις την στιγμή του backup.Μετά , όσες φορές και αν χαλάσουν είτε απο Sync είτε από safe mode, κάνεις ένα restore μέσα από το SpringBack και είσαι όπως ήσουν πριν.

-Υποστηρίζει 5 Icon Dock
-Υποστηρίζει 5 Columns SpringBoard
-Κάνει backup ακόμα και τα Stacks σου,εαν έχεις.

Σημείωση: Σου κάνει backup την θέση των εικονιδίων, όχι τις ίδιες τις εφαρμογές.

Τελευταία επεξεργασία από: iWizard, 18/10/2009 - 21:59


#6   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 22:07

Και όταν θέλω να βάλω μια νέα εφαρμογή, δεν πρέπει να πάω να τα κλικαρω και πάλι όλα μαζί, συν την καινούργια που θέλω?

Την κατέβασα αυτήν που λες,έχει 3 backup μέσα για να πάρω, πες πως χαλάει πάλι,πρέπει να πάω να τα κλικάρω πάλι αυτά που θέλω από το iTunes, και αφού συγχρονιστούν ανακατεμένα, να πάω να πατήσω το backup (home screen) που λέει?

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 18/10/2009 - 22:12


#7   iWizard

iWizard

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Twitter:@limneos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/10/2009 - 22:12

Και όταν θέλω να βάλω μια νέα εφαρμογή, δεν πρέπει να πάω να τα κλικαρω και πάλι όλα μαζί, συν την καινούργια που θέλω?


Ναι, αλλά δεν θα πειράξεις καθόλου την οθόνη δεξιά που δείχνει την θέση των εικονιδίων.Δεν θα τους αλλάξεις σειρά απο έκεί.
Αν δεν τα πειράξεις, δεν σου χαλάει τις θέσεις μετά από Sync.

Βασικά, κλίκαρε όλα όσα θέλεις και άσε τον συγχρονισμό εφαρμογών να είναι πάντα ενεργός. Μπορεί να στα χαλάσει την πρωτη φορά,
τις επόμενες απλά θα κλικάρεις τα καινούργια, ΔΕΝ θα πειράζεις την θέση από δεξιά , και θα είσαι εντάξει.

Βάλε και SpringBack.

#8   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2009 - 22:49

Ok, θα το δω αύριο, γιατί πρέπει να ξυπνήσω νωρίς το πρωί, thanks πάντως.

#9   lrbill

lrbill

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2009 - 00:00

Τι θα γινει ρε παιδια με αυτο το iTunes 9.0.1, δεν μου εχει ποτε clickαρισμενο το κουτακι για τις εφαρμογες με αποτελεσμα οταν το ανοιγω, να μου τις αφαιρεί αμεσως, εκτος και αν προλαβω και το κοψω εγω, ασε που εχω βαλει 25 icons σε καθε σελιδα (ξέρετε) και μου τα χαλαει συνεχεια και μου τα κανει όπως ειναι απο μαμα με 4 icons, μετα το ενα sync, αλλος δεν το εχει αυτο το προβλημα μονο εγω ειμαι?

Τελευταία επεξεργασία από: lrbill, 22/10/2009 - 00:01


#10   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2009 - 18:28

Tο ιδιο και σε μενα...Καμια λυση?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες