Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

[Οδηγός] Πώς διαμορφώνουμε τη Lockscreen


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
286 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/03/2013 - 19:33

χχαχααχαχαχαχαχαχ ειμαι ΟΛΟΣΤΟΚΟΣ!τωρα το καταλαβα....συγνωμη!!! B)


παει χαλασε την ποιοτητα της η apple, χαλασαν τα tweak, φταιει το jailbreak...
το τσικνησες λιγο νωρις (απο τον σεπτεμβριο) δεν πειραζει :D :D
τετοια προβληματα να εχουμε :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/03/2013 - 19:36

παει χαλασε την ποιοτητα της η apple, χαλασαν τα tweak, φταιει το jailbreak...
το τσικνησες λιγο νωρις (απο τον σεπτεμβριο) δεν πειραζει :D :D
τετοια προβληματα να εχουμε :)

ααχαχχααχχα ναι aza αστα να πανε!!!μα λεω και εγω παει το κινητακι μου τρελαθηκε! :P

#243   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 11/03/2013 - 22:56

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά πως μπορώ να βγάλω το ρολόι του ios από την LS?
Βάζω τα widgets καιρού για ls, αλλά παραμένει το ρολόι του ios...

#244   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/03/2013 - 22:58

Βαλε απο το cydia το lockscreen clock hide και θα εισαι οκ

#245   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/03/2013 - 22:58

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά πως μπορώ να βγάλω το ρολόι του ios από την LS?
Βάζω τα widgets καιρού για ls, αλλά παραμένει το ρολόι του ios...


LockscreenClockHide (Cydia)

#246   sellia

sellia

    iPH Addict

  • 898 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G

Δημοσίευση 11/03/2013 - 23:01

Ευχαριστώ, το βάζω...

#247   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/04/2013 - 20:10

ερωτηση...οταν βρισκομαι σε lock screen παταω home button και ξεκλειδωνει... εχω το slider pro... πως το βγαζω αυτο

#248   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2013 - 21:50

αν και δεν καταλαβα τι θες ακριβως μηπως εννοεις το Activator?

#249   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/04/2013 - 21:54

αν και δεν καταλαβα τι θες ακριβως μηπως εννοεις το Activator?

εχω κατεβασει το slider pro...και εχω on αρκετες απο τις ρυθμισεις του... οταν βρισκομαι σε lockscreen ...η σε blackscreen και πατησω homebutton το iphone ξεκλειδωνει...δεν φταιει το activator το εσβησα και ηταν το ιδιο... το slider pro φταει αλλα δεν ξερω πως να να το διορθωσω δεν βλεπω καμια αντιστοιχη ρυθμιση

#250   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2013 - 22:06

οκ...δεν το εχω βαλει το συγκεκριμενο tweak οποτε δεν ξερω να σου πω αν εχει τετοια ρυθμιση.Kαποιος θα ξερει γιατι ειναι δημοφιλες..

#251   alexv13

alexv13

    iPH Enthousiast

  • 397 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/04/2013 - 22:12

οκ...δεν το εχω βαλει το συγκεκριμενο tweak οποτε δεν ξερω να σου πω αν εχει τετοια ρυθμιση.Kαποιος θα ξερει γιατι ειναι δημοφιλες..

καμια καλη free ιδεα για lockscreen?

#252   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1.888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/04/2013 - 20:21

Πως μπορούμε να κάνουμε διάφανο το πλαίσιο της ώρας στη lockscreen;
Όπως είναι στη minimalistic lockscreen του θέματος Carla που'χω τώρα; Θέλω να το κάνει και στις υπόλοιπες lockscreens των θεμάτων.

Αναρτημένη εικόνα

#253   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2013 - 00:28

Φτιαξε ενα φακελο με ονομα πχ Trans_Clock και μεσα εκει φτιαξε αλλο ενα με ονομα Bundles.
Μεσα στον Bundles ριξε με αντιγραφη-επικολληση τον φακελο με ονομα com.apple.TelephonyUI που υπαρχει μεσα στη lockscreen(Carla) που εχεις ενεργοποιημενη για να δειχνει ετσι οπως στη φωτο.
Μολις το κανεις αυτο μπες στο φακελο αυτο και σβησε ολα τα αρχεια εκτος απο τα
BarLCD@2x.png
BarLCD@2x~iphone.png
Περασε το φακελο Trans_Clock στα θεματα σου

Ετοιμος...μολις θες η ωρα να ειναι απο πισω διαφανη θα ενεργοποιεις το Trans_Clock

ΥΓ Μιλαμε για την default ωρα του τηλ και τιποτα αλλο

#254   ziki

ziki

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2013 - 10:28

Αν μπορουσα να ρωτησω και γω λιγα πραγματα. Βασικα ειναι αρκετουτσικα γιατι εχ συγκεντρωσει μαζικες αποριες για να προσπαρμοσω την ιδανικη μου lockscreen

-Το βελακι κατω πως φευγει? Εχω καταφερει να κρυψω το ρολοι και το slider, αλλα το βελακι φαινεται ακομα....

-Η status bar στην lockscreen μπορει να γινει διαφανει ωστε να μην φαινεται η διαγραμμιση της, απλα να φαινονται τα εικνοιδια? Βρηκα ενα cleanstatus αλλα αυτο απλα ασχολειται με τα εικονιδια.

-Μπορω να αλλαξω την καμερα στο κατω πλαινο με την εφαρμογη camera plus pro? Οχι να βαλω εκει εικονιδιο, αλλα τραβωντας απο κατω προς τα πανω, να ανοιγει αυτην την εφαρμογη, ή και οποιαδηποτε αλλη μπορει να χρειαστει να ορισω μελλοντικα.

-Reminders.Tasks πως μπορω να βαλω στην lockscreen? Εω κατεβασει το remiders+ αλλα με βαζει σε ενα ατελειωτο respring loop μεχρι που μπαινει safe mode Και το απεγκαθιστω.

-Τελος, επειδη εχω keep calm and ... background τι θεμα πηγαινει με αυτο? Να βαλω το Upside right της πρωτης σελιδας? επειδη στο κεντρο θα εχω γραμματα θελω καιρο και ημερομηνια στα πλαγια. Το typophone 4 Που ειναι πανεμορφο θεμα επικαλυπτει τις ημερομηνιες με το jepp calm και χαλαει και φαινεται μπαχαλαο

#255   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.727 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/04/2013 - 11:50

Αν μπορουσα να ρωτησω και γω λιγα πραγματα. Βασικα ειναι αρκετουτσικα γιατι εχ συγκεντρωσει μαζικες αποριες για να προσπαρμοσω την ιδανικη μου lockscreen

-Το βελακι κατω πως φευγει? Εχω καταφερει να κρυψω το ρολοι και το slider, αλλα το βελακι φαινεται ακομα....

-Η status bar στην lockscreen μπορει να γινει διαφανει ωστε να μην φαινεται η διαγραμμιση της, απλα να φαινονται τα εικνοιδια? Βρηκα ενα cleanstatus αλλα αυτο απλα ασχολειται με τα εικονιδια.

-Μπορω να αλλαξω την καμερα στο κατω πλαινο με την εφαρμογη camera plus pro? Οχι να βαλω εκει εικονιδιο, αλλα τραβωντας απο κατω προς τα πανω, να ανοιγει αυτην την εφαρμογη, ή και οποιαδηποτε αλλη μπορει να χρειαστει να ορισω μελλοντικα.

-Reminders.Tasks πως μπορω να βαλω στην lockscreen? Εω κατεβασει το remiders+ αλλα με βαζει σε ενα ατελειωτο respring loop μεχρι που μπαινει safe mode Και το απεγκαθιστω.

-Τελος, επειδη εχω keep calm and ... background τι θεμα πηγαινει με αυτο? Να βαλω το Upside right της πρωτης σελιδας? επειδη στο κεντρο θα εχω γραμματα θελω καιρο και ημερομηνια στα πλαγια. Το typophone 4 Που ειναι πανεμορφο θεμα επικαλυπτει τις ημερομηνιες με το jepp calm και χαλαει και φαινεται μπαχαλαο


Καλημερα

Για το βελακι μπορεις να δεις Πως διαμορφωνουμε το slider (αν χρειαστεις περαιτερω εξηγησεις, ρωτας εκει)

Μπορει, το υπευθυνο εικονιδιο για την διαφανεια της ειναι το Translucent_Base@2x.png (640Χ40px )

Για αλλαγη της εφαρμογης εκει δεν νομιζω πως μπορεις, μπορεις ομως να δεις το JellyLock, μηπως σε εξυπηρετησει

Δες το intelliscreenX (Cydia), το notification center σου γιατι δεν σε εξυπηρετει ;

Παρα πολλα μπορουν να ταιριαξουν, εξαρταται τι θελεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες