Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple προχωράει σε διενέργεια έρευνας σχετικά με τα προβλήματα συνδεσιμότητας του νέου iPad, σε δίκτυα WiFi


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 05/04/2012 - 12:50

Και εγώ μάλλον είμαι από τους άτυχους κατόχους προϊόντων apple. Το πρώτο μου iPhone 4 έβγαλε πρόβλημα στο home button. To iPad 2 που είχα έβγαλε αρχικά πρόβλημα με την σύνδεση σε δίκτυα 3 g μου το αντικατέστησαν και τώρα αυτο που μου αντικατέστησαν έβγαλε πρόβλημα στο home button. Από ποιότητα μάλλον κάτι δεν πάει καλά ( assembled in China ). Τουλάχιστον κάνει αντικατάσταση.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?fcpqbt

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/04/2012 - 15:51

Και εγώ μάλλον είμαι από τους άτυχους κατόχους προϊόντων apple. Το πρώτο μου iPhone 4 έβγαλε πρόβλημα στο home button. To iPad 2 που είχα έβγαλε αρχικά πρόβλημα με την σύνδεση σε δίκτυα 3 g μου το αντικατέστησαν και τώρα αυτο που μου αντικατέστησαν έβγαλε πρόβλημα στο home button. Από ποιότητα μάλλον κάτι δεν πάει καλά ( assembled in China ). Τουλάχιστον κάνει αντικατάσταση.


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?fcpqbt

κανενας αλλος κανενα προβλημα?
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#18   sashik

sashik

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@sashikme
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/04/2012 - 21:25

Εγώ πάντος εχώ από τήν πρώτη κιόλας μέρα σοβαρό πρόβλημα με τό Wi-Fi, άν καί έχω το new iPad wi-fi + 4G. Δηλαδή χάνει συνέχεια τό σήμα ακόμα και σε απόσταση ενός μέτρου από την καιρέα. Διακυμαίνεται η ισχύ του σήματος τόσο συχνά που καταντάει πολύ εκνευριστικό. Και δεν ξέρω τι να κάνω, να το πάω τώρα γία έλεγχω ή αργότερα... Οψόμεθα.

#19   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2012 - 21:40

ρε παιδια σορρυ κιολας αλλα απο οταν βγηκε το iphone4 τα πρωτα μοντελα τους παντα ηταν ελατωματικα.κανω λαθος?παρολα αυτα βιαζεστε να το παρετε πρωτοι.οκ καταλαβαινω εχετε τον πονο σας αλλα εγω απο το iphone4 και μετα το θεωρω παντα σιγουρο οτι οτι και να βγαλει η apple παντα θα ειναι ελατωματικη η πρωτη παρτιδα.και αυτο την κανει να χανει την εμπιστοσυνη του κοσμου της.την δικη μου την εμπιστοσυνη την εχει χασει εδω και 2 χρονια και με την τακτικη της οσον αφορα την εγγυηση και την τακτικη της στην αγορα με τα κλειδωματα που κανει και τον τροπο που πασαρει το λειτουργικο της και στα ελατωματα των πρωτων συσκευων που βγαζει στην αγορα.παρολα αυτα οι ουρες στην πρωτη μερα πωλησης των συσκευων της ειναι τεραστειες τι να πω...μεγαλο πραγμα η διαφημηση και η μοδα...

#20   xmembs

xmembs

    iPH Enthousiast

  • 438 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/04/2012 - 21:58

Εγω παιδια θα πω οτι δοξα τω Θεω ειμαι απο τους τυχερους.

Κανενα προβλημα με το iPhone 4 μου (ουτε σημα, ουτε HomeButton)

Κανενα θεμα με το πρωτο iPad και επισης ολα λειτουργουν ρολοι και στο New iPad. Ουτε κιτρινογαλαζοπρασινες αποχρωσεις, ουτε υπερθερμανση, ουτε Network issues.

Υπαρχουν παντα οι δυο οψεις του νομισματος. Επειδη βγηκαν στη φορα καποια ελαττωματικα προιοντα, δε σημαινει "βαφω οτι συσκευη της Apple εχω μπλε και την πεταω στη θαλασσα..."

#21   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 05/04/2012 - 22:13

Εγω παιδια θα πω οτι δοξα τω Θεω ειμαι απο τους τυχερους.

Κανενα προβλημα με το iPhone 4 μου (ουτε σημα, ουτε HomeButton)

Κανενα θεμα με το πρωτο iPad και επισης ολα λειτουργουν ρολοι και στο New iPad. Ουτε κιτρινογαλαζοπρασινες αποχρωσεις, ουτε υπερθερμανση, ουτε Network issues.

Υπαρχουν παντα οι δυο οψεις του νομισματος. Επειδη βγηκαν στη φορα καποια ελαττωματικα προιοντα, δε σημαινει "βαφω οτι συσκευη της Apple εχω μπλε και την πεταω στη θαλασσα..."


Σιγουρα, αλλα αν αυριο στην επομενη apple συσκευη σου αντιμετωπισεις προβλημα, πως θα νιωσεις? ευχαριστα?

Για αυτο δε πρεπει να βιαζομαστε να παιρνουμε τα νεα προιοντα. Ειδικα τα τεχνολογικα εχουν παντα προβληματα νεοτητας. Δε μπορεις να κατηγορησεις μονο την apple γιατι αυτη θα κατηγορησει τον κατασκευαστη του τσιπ του wifi και παει λεγοντας. Προφανως κατι δεν ελεγχθηκε σωστα, αλλα αντε να βρεις ακρη μετα ποιος φταιει. Το θεμα ειναι να δωσει αμεσα λυση σε οσους αγορασαν προβληματικη συσκευη γιατι αλλα ατομα μπορει αυριο ή μεθαυριο να αγορασουν προβληματικη συσκευη δυστυχως και να μη το ξερουν και να ψαχνουν μετα να βρουν λυση στο θεμα τους. Με οτι εξτρα ταλαιπωρια συνεπαγεται αυτο.

Το προβλημα διογκωνεται γιατι εδω που ειμαστε ελλαδα, υπαρχουν ατομα που αγοραζουν ακομα iphone4 που εχουν ξεμεινει και αντιμετωπιζουν προβληματα με το σημα. Για μενα προφανως η λυση της apple τοτε δε με ικανοποιησε, αλλους μπορει να τους καλυψε. Προφανως πρεπει να βγαλει γενικη ανακοινωση αν υπαρχει θεμα με το hardware και δε διορθωνεται με update. Ολες οι εταιριες αντιμετωπιζουν προβληματα, δειτε και τη sony με τα xperia s που εχουν κιτρινη οθονη σχεδον ολα. Δειτε ομως και πως χειριστηκε το θεμα, ολα θα φτιαχτουν/αντικατασταθουν δωρεαν.

Το θεμα ειναι στο τελος να μην εχει κανενας προβλημα με το wifi.-

#22   madapo

madapo

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα

Δημοσίευση 06/04/2012 - 02:41

Εγω εχω ipad 64 gb wifi white. Το πηρα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας στην Ελλαδα. Δεν εχω κανενα προβλημα για να πω οτι ζεστενετε υπερβολικα και το κυριοτερο δεν εχω προβλημα στο wifi. :) Παλι καλα να λεω δηλαδη.

#23   Yiorgos

Yiorgos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 08:02

Λευκο 32gb wi-fi αγορασμενο απο πλαισιο ,κανενα προβλημα ουτε με σημα αλλα ουτε απο μπαταρια , και το εχω λιωσει κανονικα , το μονο που η μπαταρια αργει να φορτισει αρκετα

#24   hrta

hrta

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2012 - 09:16

Εγω παιδια θα πω οτι δοξα τω Θεω ειμαι απο τους τυχερους.

Κανενα προβλημα με το iPhone 4 μου (ουτε σημα, ουτε HomeButton)

Κανενα θεμα με το πρωτο iPad και επισης ολα λειτουργουν ρολοι και στο New iPad. Ουτε κιτρινογαλαζοπρασινες αποχρωσεις, ουτε υπερθερμανση, ουτε Network issues.

Υπαρχουν παντα οι δυο οψεις του νομισματος. Επειδη βγηκαν στη φορα καποια ελαττωματικα προιοντα, δε σημαινει "βαφω οτι συσκευη της Apple εχω μπλε και την πεταω στη θαλασσα..."

το θεμα σε αυτο ειναι γιατι να υπαρχει η μια μερια του νομισματος που λεγετε ελλατωματικο ,και πως υπαρχει σε αυτο τοσο μεγαλο ποσοστο, και οχι αν ειμαιστε τυχεροι που πηραμε το αυτονοητο πληρες λειτουργικο ,και παρεπιπτοτνως επειδη ειμαι κατοχος ipod touch 4g θα ηθελα να πω οτι και αυτα βγηκαν ελλατωματικα οσο αφορα την μπαταρια ,μια επισκεψη στο φορουμ τις appe θα δειτε τι γινετε ,αν ανοιξουμε και εδω ενα αναλογο post πολλοι θα ειναι αυτοι που θα το πουν .

Τελευταία επεξεργασία από: hrta, 06/04/2012 - 09:17





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες