Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πώς γίνεται sync στο iTunes?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   famouss

famouss

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2008 - 00:43

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τη διαδικασια για sync  εχω βαλει καινουρια App Store itunes αλλα δε μπορω να τα μεταφερω στ κινητο.κλικαρω αυτα που θελω απo την  λιστα κ μου διαγραφει οτι εχει το κιν και περναει αλλα νταλα.
διαβαζω τις οδηγιες αλλα δε βγαζω ακρη.
Ευχαριστω!!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2008 - 01:08

Γενικά πρέπει ότι υπάρχει στο ένα να υπάρχει στο άλλο.
Έστω έχεις ένα αλμπουμ φωτογραφιών Α=α,β,γ. Όταν θα κάνεις sync θα πρέπει να επιλέξεις το παραπάνω αλμπουμ με ένα 'τικ' και μετά να κάνει sync για να περαστεί στο iPhone. Aν για κάποιο λόγο σβήσεις την φωτογραφία 'β' από το παραπάνω αλμπουμ, τότε στο επόμενο sync θα σβηστεί και από το iPhone. Ή αν ξεχάσεις να κάνεις 'τικ' το αλμπουμ αυτό στην καρτέλα Photos (εκεί που σου δείχνει τα albums σου) τότε θα το σβήσει τελείως από το iPhone όλο το album
Άρα, ότι είναι τικαρισμένο εγκαθίσταται ή παραμένει στο iPhone. Αν ξετικάρεις κάτι τότε διαγράφεται από το iPhone

#3   famouss

famouss

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2008 - 01:33

ναι το κτλβα αυτο,μονο που εγω τικαρω τις εφαρμογες που θελω,κανω sync και αφηνει μεσα οτι εχω

#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2008 - 01:44

τι εννοείς αφήνει μέσα ότι έχεις? Αυτό δεν θέλουμε?

#5   famouss

famouss

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2008 - 01:47

αφηνει τις ηδη υπαρχουσες εφαρμογες και δεν βαζει τισ καινουριες που χω κλικαρει


#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2008 - 02:12

χωρίς να σου βγάζει κάποιο error? μήπως έχεις 9 σελίδες γεμάτες με εφαρμογές?

#7   famouss

famouss

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2008 - 02:26

οχι βρε,3 εχω και τη 4η μιση.εντυπωση μου κανει κ δε βγαζω ακρη.το κανω συνεχεια τοση ωρα κ με τπτ δε μου τις περναει.εκτος κ αν τισ κανω λαθος

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2008 - 02:29

μάλλον κάτι λάθος κάνεις. Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κάποια ίδια εφαρμογή από το AppStore στο κινητό

#9   famouss

famouss

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/11/2008 - 02:34

βασικα ανοιγω το Τtunes παω στο κινητο το τικαρω ανοιγει τη λιστα απο κατω,βγαζει τη καρτελα που λεει summary,info κτλ κ παω στο Αpplications,απτ λιστα τσεκαρω οτι θελω κ παταω apply.πρεπει ν κανω κ κατι αλλο?


#10   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/11/2008 - 02:38

oχι, λογικά

#11   George-77

George-77

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 22:07

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ξέρετε να μου πείτε πως γίνεται το αντίθετο; Δηλαδή να συγχρονίσεις το iphone με το itunes? Μετά από φορμάτ έχει καθαρίσει το itunes και άμα θελήσω να περάσω καινούργια αρχεία μου λέει ότι θα διαγραφούν τα παλαιά. Ευχαριστώ!

#12   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:40

Τις εφαρμογες τις περνάς με δεξί κλικ->transfer purchases. Για τα τραγουδια δεν ξερω όμως. Αν ξέρει κάποιος ας πει γιατί χάθηκαν τα τραγουδια από το iTunes κ βαριέμαι να τα κάνω locate όλα

#13   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/01/2009 - 01:15

Quote

Τις εφαρμογες τις περνάς με δεξί κλικ->transfer purchases. Για τα τραγουδια δεν ξερω όμως. Αν ξέρει κάποιος ας πει γιατί χάθηκαν τα τραγουδια από το iTunes κ βαριέμαι να τα κάνω locate όλα

άστα τώρα δεν σώνεσε με τίποτα... το έχω πάθει και εγώ και βαριέμε να ξαναφτιάχνω την Library...
Γενικά άμα μετακινήσεις οτιδίποτα ή μετονομάσεις η αλλάξεις φάκελο σε οποιοδίποτε αρχείο πάει όλη η Library...

#14   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/01/2009 - 01:24

ναι, το κατάλαβα. Βσκ, δεν πείραξα τίποτα. Η μουσική μου είναι όλη σε εξωτερικό δίσκο οπότε φεύγωντας για διακοπες πήρα μόνο το laptop μαζί. Γυρνώντας σπίτι και συνδέοντας ξανά τον σκληρό, δεν αναγνώριζε τίποτα. Δεν ξέρω γιατί. Κάτι έκανα (δεν θυμάμαι τι) και  μου αναγνώρισε τα μισά κομμάτια. Τα άλλα τα έκανα χειροκίνητα

#15   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/01/2009 - 01:43

Quote

ναι, το κατάλαβα. Βσκ, δεν πείραξα τίποτα. Η μουσική μου είναι όλη σε εξωτερικό δίσκο οπότε φεύγωντας για διακοπες πήρα μόνο το laptop μαζί. Γυρνώντας σπίτι και συνδέοντας ξανά τον σκληρό, δεν αναγνώριζε τίποτα. Δεν ξέρω γιατί. Κάτι έκανα (δεν θυμάμαι τι) και  μου αναγνώρισε τα μισά κομμάτια. Τα άλλα τα έκανα χειροκίνητα

εγώ έκανα μεταφορά σε σκληρό και έχασε όλη τη Library ,το έκανα να την ξαναβρεί αλλά είχα κάνει κάποιες διαφοροποιήσεις στα ονόματα μερικών song και ξαναχάθηκε η μισή Library :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες