Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η υπόθεση ενός iPhone 4 ιντσών


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/04/2012 - 11:35

το σχολιο ηταν για το προηγουμενο ποστ απο το δικο σου.

το notification center χρειαζοταν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2012 - 12:02

τοτε θα εμοιαζε με android.


Το θέμα είναι οτι θέλω (και πιστεύω και πολλοί άλλοι) να βλέπω με μια ματιά τα updates που έχω χωρις να χρειάζεται να μπαίνω σε εφαρμογές! Ο τρόπος να γίνει αυτό είναι τα widgets. Μου αρέσει πολύ ο καιρός στο Notification Center για παράδειγμα! Το θέμα είναι οτι η Apple υποστηρίζει μόνο δύο Widgets. Μέχρι στιγμής δεν έχω δεί κάποια εφαρμογή που να μπορεί να παρουσιάζει πληροφορίες στο Notification Center πέρα απο ειδοποιήσεις!

Για τον λόγο αυτό πλήρωσα και εγκατέστησα το IntelliscreenX απο το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος! Απλά θα ήταν πολύ ωραίο να μπορεί ο χρήστης με μια ματιά να είναι ενημερωμένος με τις πληροφορίες που διαλέγει! Ο ένας τρόπος είναι κάποια Widget στην αρχική οθόνη (να θυμίσω οτι τα περισσότερα θέματα έχουν πλέον) και ο άλλος είναι μπαίνουν Widgets στο Notification Center! Και θα δύο γίνονται με jailbreak.

Νομίζω οτι ο κόσμος ψάχνει για επιπλέον λειτουργικότητα και αυτός είναι ο λόγος που κάποιοι απο αυτούς κάνουν jailbreak! Όταν δηλαδή εγκαθηστούν το Android Style unlock ή το Android Dreamboard Theme δεν βλέπω να πείραξε κανέναν! Όταν εγκαθηστούν θέματα με Widgets πάλι δεν πείραξε κανέναν!

Εκεί που το πάω είναι οτι τον περισσότερο κόσμο δεν τον νοιάζει με τι θα μοιάζει αν κάνει την δουλειά του! Το θέμα είναι να κάνει την δουλειά του με την γνωστή ποιότητα και σταθερότητα του λειτουργικού Apple!

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/04/2012 - 14:15

Εχεις δικιο, τα λειτουργικα υποτιθεται οτι πρεπει να διευκολυνουν τους χρηστες οχι να τους δυσκολευουν.

Απο την αλλη το Intelli X με προβληματιζει πολυ για την αγορα του. ΜΟυ φαινεται σαν ενα notificartion center της lockscreen.

#19   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2012 - 08:36

Δεν νομιζω και το ios6 να εχει την ιδια εμφανιση με τα νεκρα εικονιδια.
Αν μεινει σε αυτο, εχει γερασει το λειτουργικο πια και η αναλυση ή οι ιντσες θα ειναι αδιαφορες στον κοσμο.
Οι φανατικοι φυσικα δεν θα μπορουν να το δουν αυτο...

#20   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 13/04/2012 - 02:20

Δεν νομιζω και το ios6 να εχει την ιδια εμφανιση με τα νεκρα εικονιδια.
Αν μεινει σε αυτο, εχει γερασει το λειτουργικο πια και η αναλυση ή οι ιντσες θα ειναι αδιαφορες στον κοσμο.
Οι φανατικοι φυσικα δεν θα μπορουν να το δουν αυτο...

Πεστά φιλε ειλικρινά μονο όσοι δεν έχουν δοκιμάσει αλλα κινητά νομίζουν ότι έχουν ότι το κινητό τους είναι πλήρες όταν πάρουν κάνα android τότε θα πούμε ΟΚ καλη ρύση η apple αλλα πρέπει να αρχίσει να δινει πράγματα στον κόσμο όπως οθόνη 4ιντσων windgets και φυσικά καλύτερη μπαταρια to razr maxx που έρχεται στην Ελλάδα τον Μάιο θα έχει 3300 μπαταρια και είναι πιο λεπτό από το 4s όταν το 4s έχει μόλις 1450 πιστεύω η τεχνολογία υπάρχει αρκεί να θέλει να την βάλει η apple το μονο που και να το αλλάξει και να μην το αλλάξει δεν θα μας νοιάξει είναι η κάμερα που ποια όλοι έχουν πολύ καλη ποιότητα για τον μέσω χρηστη και αν δει διαφορα πιθανόν δεν θα τον νοιαξει

#21   IIInferno

IIInferno

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/05/2012 - 07:07

Ρε παιδιά δεν θα μπορούσαν να βάλουν στο καινούριο iPhone, 4" οθόνη και την ανάλυση του iPad 1/2 που είναι 1024x768?
Έτσι δεν θα χρειαζόταν να ξανά γράψουν όλες τις εφαρμογές οι developers για καινουρια ανάλυση και θα ήταν και retina (μάλλον, δεν είμαι σίγουρος).
Τι λέτε; Θα ήταν εφικτό;

#22   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/05/2012 - 11:44

Κ γω κατι τετοιο πιστευω πως θα ηταν ιδανικο.και για για τους developers ακομα καλυτερα αφου οι πιο πολλοι εχουν ηδη τις εφαρμογες τους διαθεσιμες και για ipad.

Επισης παραμενει retina η οθονη,αφου με 1024x768 στις 4 ιντσες εχουμε 320 pixels per inch.

Απο τα σχεδον 330 pixels per inch τωρα,δεν ειναι μεγαλη διαφορα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες