Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 3g 4.2.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/04/2012 - 17:14

εχω το 3g σε 4.2.1 .. μπορω να το κανω jb στην 5.0.1?αν ναι που βρισκετε ο οδηγος? αν οχι που μπορω να κανω jb?


Το iOS 4.2.1 είναι το μεγαλύτερο iOS που μπορεί να πάει το iPhone 3G

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gileravxr

gileravxr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/05/2012 - 18:38

Μπορω να βαλω την iOS 3.1.3 και μετα να το κανω jb? αν ναι πως μπορω να βαλω την παλια εκδοση(3.1.3)? εχω ηδη την 4.2.1

#18   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/05/2012 - 18:46

Κρατας backup απο τα δεδομενα σου. Το βαζεις σε dfu mode και αφου κατεβασεις την ipsw που θελεις (3.1.3 για iphone 3G δηλαδη - μπορεις να το κατεβασεις απο την αρχικη εδω στο iphonehellas) με πατημενο shift επιλεγεις restore στο itunes αφου συνδεσεις το iphone σου και επιλεγεις την ipsw που κατεβασες. Κανεις restore και εισαι ετοιμος.

#19   gileravxr

gileravxr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/05/2012 - 19:05

restore πως θα κανω αφου οταν θα παταω να κανω restore θα μου βγαζει να κανω update και μετα restore?

#20   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 28/05/2012 - 19:09

restore πως θα κανω αφου οταν θα παταω να κανω restore θα μου βγαζει να κανω update και μετα restore?

Θα κρατησεις πατημενο το shift και θα πατησεις το restore.
Τοτε θα σου πεταξει ενα παραθυρακι και θα επιλεξεις το αρχειο ipsw που κατεβασες.

Τελευταία επεξεργασία από: spiros23, 28/05/2012 - 19:09


#21   gileravxr

gileravxr

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/05/2012 - 21:28

the iphone "iphone" could not be restroed. An unknown error occured (1015) μου βγαζει αυτο το μνμ με κοκκινο Χ και το τηλεφωνο μμαινει σε dfu mode. Μηπως θελει καποια αλλη διαδικασια επιδη θελω να βαλω παλιοτερη εκδοση?

#22   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 28/05/2012 - 21:31

the iphone "iphone" could not be restroed. An unknown error occured (1015) μου βγαζει αυτο το μνμ με κοκκινο Χ και το τηλεφωνο μμαινει σε dfu mode. Μηπως θελει καποια αλλη διαδικασια επιδη θελω να βαλω παλιοτερη εκδοση?



Τρέξε το redSn0w

#23   Dezekiel

Dezekiel

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G

Δημοσίευση 26/07/2012 - 08:12

Καλησπερα κι απο εμενα.. Προσπαθω να σπασω ενα 3G εδω και μερικες μερες, εχω δοκιμασει τα παντα, εχω δει 40 ωρες βιντεο στο Youtube και πλεον μπορω να μπω σε DFU mode στον υπνο μου. Το προβλημα ειναι το εξης : το μοναδικο προγραμματακι που εχω βρει να ειναι συμβατο με 3G ειναι το redsnow. Κανω οτι μου λεει ο τυπος στη σελιδα του και κατεβαζω το IPSW για iPad. Ολα οκ, τρεχει, φορτωνει το IPSW, κλικαρω να βαλει το Cydia, το φορτωνει, ολα οκ.. και στο τελος μου λεει "Please wait for reboot". Και μενει εκει. Ωρες ατελειωτες. Καμμια ιδεα;

#24   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 26/07/2012 - 08:16

Καλησπερα κι απο εμενα.. Προσπαθω να σπασω ενα 3G εδω και μερικες μερες, εχω δοκιμασει τα παντα, εχω δει 40 ωρες βιντεο στο Youtube και πλεον μπορω να μπω σε DFU mode στον υπνο μου. Το προβλημα ειναι το εξης : το μοναδικο προγραμματακι που εχω βρει να ειναι συμβατο με 3G ειναι το redsnow. Κανω οτι μου λεει ο τυπος στη σελιδα του και κατεβαζω το IPSW για iPad. Ολα οκ, τρεχει, φορτωνει το IPSW, κλικαρω να βαλει το Cydia, το φορτωνει, ολα οκ.. και στο τελος μου λεει "Please wait for reboot". Και μενει εκει. Ωρες ατελειωτες. Καμμια ιδεα;


Καλημέρα, η .IPSW του iPad τι σου χρειάζεται?

#25   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/07/2012 - 09:29

Καλησπερα κι απο εμενα.. Προσπαθω να σπασω ενα 3G εδω και μερικες μερες, εχω δοκιμασει τα παντα, εχω δει 40 ωρες βιντεο στο Youtube και πλεον μπορω να μπω σε DFU mode στον υπνο μου. Το προβλημα ειναι το εξης : το μοναδικο προγραμματακι που εχω βρει να ειναι συμβατο με 3G ειναι το redsnow. Κανω οτι μου λεει ο τυπος στη σελιδα του και κατεβαζω το IPSW για iPad. Ολα οκ, τρεχει, φορτωνει το IPSW, κλικαρω να βαλει το Cydia, το φορτωνει, ολα οκ.. και στο τελος μου λεει "Please wait for reboot". Και μενει εκει. Ωρες ατελειωτες. Καμμια ιδεα;


http://www.iphonehel...ilbreak-unlock/




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες