Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

WordWidget.theme


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2012 - 21:58

Καλησπέρα σε όλους.
Εχω βάλει στο μήλο το"WordWidget.theme" αλλά δεν ξέρω πως να του προσαρμόσω wallpaper και είναι εντελώς μαύρο το φόντο.Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα του προσθέσω wallpaper ή ακόμη καλύτερα αν γίνεται να το κάνω να δουλεύει με το jpegifier ώστε να μπορώ να αλλάζω εύκολα το φόντο.
Ευχαριστώ σας για μια ακόμη φορά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2012 - 02:01

Βαλε μεσα στο φακελο του widget την εικονα που θες με ονομα Wallpaper@2x.png και θα μπει σαν background
Oταν το html δεν περιεχει εντολη ωστε το widget να διαβαζει καποια εικονα τοτε το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να προσθεσουμε εμεις μια με ονομα Wallpaper@2x.png η LockBackground@2x.png αναλογα με το τι αλλαζει το widget μας,homescreen η lockscreen

#3   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/04/2012 - 06:10

Βαλε μεσα στο φακελο του widget την εικονα που θες με ονομα Wallpaper@2x.png και θα μπει σαν background
Oταν το html δεν περιεχει εντολη ωστε το widget να διαβαζει καποια εικονα τοτε το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να προσθεσουμε εμεις μια με ονομα Wallpaper@2x.png η LockBackground@2x.png αναλογα με το τι αλλαζει το widget μας,homescreen η lockscreen

Ευχαριστώ romeo,να'σαι καλά παλικάρι μου!
Νομίζω οτι αυτή η διευκρύνηση πρέπει να προστεθεί στο οδηγό που υπάρχει για τα widget γιατί δεν την είδα πουθενά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες