Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Μαγικό screen protector σώζει το iPhone από χτυπήματα με σφυρί [Videos]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 19/04/2012 - 14:33

Χωρίς να το παίζω επιστήμονας η έξυπνος, πιστεύω το όλο concept είναι καραfake του κερατά όμως. Είναι θέμα απλής φυσικής. Τόση δύναμη από που απορροφάται; Από μια ζελατίνα; Έλεος δηλαδή. Αυτό βέβαια είναι η άποψή μου, αλλά δε θα το αγόραζα με τίποτα αν πρώτα δεν είχα κάνει η δεί το test ο ίδιος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nik94

nik94

    iPH Enthousiast

  • 444 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:nikkour

Δημοσίευση 19/04/2012 - 14:35

Χωρίς να το παίζω επιστήμονας η έξυπνος, πιστεύω το όλο concept είναι καραfake του κερατά όμως. Είναι θέμα απλής φυσικής. Τόση δύναμη από που απορροφάται; Από μια ζελατίνα; Έλεος δηλαδή. Αυτό βέβαια είναι η άποψή μου, αλλά δε θα το αγόραζα με τίποτα αν πρώτα δεν είχα κάνει η δεί το test ο ίδιος...


ΠΡΟΦΑΝΩΣ αποροφά τους κραδασμούς η ζελατίνα,και επίσης φαίνεται πως δεν ειναι μια απλή ζελατινούλα..ειναι πιο χοντρή απ τις κανονικές!..

#18   wrangler

wrangler

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/04/2012 - 14:42

Το iphone σε εκπαίδευση Ο.Υ.Κ. IV :lol:

#19   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 19/04/2012 - 15:37

ΠΡΟΦΑΝΩΣ αποροφά τους κραδασμούς η ζελατίνα,και επίσης φαίνεται πως δεν ειναι μια απλή ζελατινούλα..ειναι πιο χοντρή απ τις κανονικές!..

Ναι δε διαφωνώ οτι απορροφάει. Άντε πές από το σφυρί οκ (που και πάλι εγώ προσωπικά δεν το πιστεύω). Αλλά και από ολόκληρο τούβλο; Δηλαδή να ρωτήσω κάτι. Άν κάποιοος π.χ από εδώ μέσα την αγοράσει εμπιστεύεται να πετάξει ένα τούβλο πάνω στο iphone του να δει οτι αντέχει; Εμένα προσωπικά η διαφήμιση αυτή σαν ένα απλό άνθρωπο δε μου βγάζει αυτή τη σιγουριά. Τέσπα ίσως να κάνω και λάθος...

#20   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/04/2012 - 15:41

σε καμια περιπτωση. ειναι δυνατον ενα τοσο λεπτο πραγμα να απορροφαει κραδασμο απο τουβλο και σφυρια;

#21   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 19/04/2012 - 15:43

σε καμια περιπτωση. ειναι δυνατον ενα τοσο λεπτο πραγμα να απορροφαει κραδασμο απο τουβλο και σφυρια;

Μα αυτό λέω και εγώ. Δε μιλάμε για γρατσουνιές. Μιλάμε για ένα ΜΠΑΜ από απόσταση από ένα πράμα όπως το τούβλο...

#22   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/04/2012 - 15:44

και να την αγοραζα, ποτε δε θα το δοκιμαζα. δε μου γεμιζουν το ματι κατι τετοια. οπως η θηκη για το ipad που το πεταξανε απο τα 100.000 ποδια και υποτιθεται πως το ipad δεν επαθε τιποτα.

#23   sakara

sakara

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:SAKARA214EVER

Δημοσίευση 19/04/2012 - 15:46

και να την αγοραζα, ποτε δε θα το δοκιμαζα. δε μου γεμιζουν το ματι κατι τετοια. οπως η θηκη για το ipad που το πεταξανε απο τα 100.000 ποδια και υποτιθεται πως το ipad δεν επαθε τιποτα.

Ακριβώς!!!!

#24   dmgmacbookpro

dmgmacbookpro

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Twitter:@dmgmacbookpro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:dmgmacbookpro

Δημοσίευση 19/04/2012 - 17:55

Δεν υπάρχει καμία αλλά καμία όμως περίπτωση κατα την ταπεινη μου παντα αποψη!!!Διαφοροι "ξυπνιοι" κινεζοι εκμεταλευομενοι την μεγαλη , λογο κατασκευης , αντοχη το iphone αφ'ενος και αφετερου τον φοβο της δοκιμης (οπως προαναφερθηκε) κερδοσκοπουν εις βαρος μας και λεω εις βαρος μας διοτι κι εγω την εχω πατησει.Δεν ειναι τυχαιο οτι τετοιου ειδους , και καλα!!! , προστατευτικα ειναι φθηνα(σχετικα) ετσι ωστε να ειναι ευρεως προσητα και να μην αξιζει να κανεις "μανουρα" οταν καταλαβεις οτι ειναι "μουφα" , αλλωστε τπτ απο αυτα δεν παρεχει καποιο ειδος εγγυηση!Φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα ειναι αζυγωτες (βλεπε lifeproof) πρωτων και δευτερων ακομη και αυτες οι θηκες δεν σου λενε οτι το iphone σου , θα το χτυπησει το discovery και θα επιζησει !!! Ο καλυτερος κατα την , γνωμη μου , φθηνοτερος και αποδοτηκοτερος τροπος για να προστατεψουμε τα πολυτιμα iphone μας ειναι οταν πηγαινουμε για snowboard,skate,parapente,scooba diving,ποδηλατο,αναρυχηση κλπ. ειναι να το αφησουμε σπιτι ... αλλωστε ολοι μας εχουμε ενα παλιο κινητο στο σπιτι μας να παρουμε για τις extreme δραστηριοτητες μας (οσοι εχουμε).

#25   princess4s

princess4s

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Femipap

Δημοσίευση 19/04/2012 - 19:16

δεν μου πολυγεμιζει το ματι!!αλλα θα την επαιρνα γτ εχω τεραστιο προβλημα με τις γρατζουνιες που κανω στις ζελατινες μου λογω των νυχιων μου!!παντως να δοκιμασει κανεις να χτυπησει τετοιο κινητο με σφυρι,για κανεναν λογο!!!

#26   blade

blade

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 19/04/2012 - 19:16

φοβερη ανακαλυψη!!!!αν ειναι οντως ετσι περιμενω να δω κ πραγματικα ριβιους απο τεστερς....


μπηχτιτσα ομως προς apple,επρεπε να γινεται τοσο κομματια το κινητο κ με το πιο απλο πεσιμο?ντροπη..

#27   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 19/04/2012 - 19:52

Το μονο που δεν δειχνουν αμονταριστο ειναι το drop test... δεν νομιζω καποιος να ανησυχει αν καποιο τουβλο του πεσει πανω στο iphone (περαν τους οικοδομους)
αλλα αν του πεσει απο την τσεπη ενα τραπεζακι κτλ, δεν λεω οτι με επεισε το τουβλο που επεσε πανω βεβαια!!!

#28   mikelev

mikelev

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2012 - 02:57

κορυφαίο! must have!

#29   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/04/2012 - 07:02

Απο γρατζουνιες φενεται οντως να σωζει αλλα τα αλλα ειναι λιγο τραβηγμενα

#30   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2012 - 07:45

Δε γίνεται. Εδω δε μιλάμε για γρατζουνιά αλλά για κοπάνημα! Η οθόνη είναι απο γυαλί, θα ραγίσει αν τη κοπανήσεις σε ενα σημείο με σφυρί, με ότι και να είναι καλυμμένη. Πιέζεται το γυαλί προς τα μέσα και σπάει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες