Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχετικά με την αξιοπιστία των Μac συσκευών.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Σχετικά με την αξιοπιστία των Μac.

Ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο αξιόπιστο μηχάνημα Mac της Apple?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/04/2012 - 18:00

Τι πιστεύετε εσείς, για όλα αυτά που ακούμε σχετικά με τα Mac μηχανήματα, όπως πχ σκιές στις οθόνες των iMac κτλπ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   panosc2vts

panosc2vts

    iPH Enthousiast

  • 471 μηνύματα
  • Twitter:@panosc2vts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/04/2012 - 18:09

Δεν υπαρχει η επιλογη "Ολα"..

#3   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/04/2012 - 18:33

Ατυχής νομίζω η δημοσκόπηση γιατί για να απαντήσει κάποιος θα πρέπει να έχει μια εμπειρία από τα περισσότερα αν όχι όλα τα μηχανήματα, κάτι που δε νομίζω ότι είναι εύκολο.

Από προσωπική εμπειρία με macbook pro και thunderbolt display δεν έχω κανένα παράπονο. Το αντίθετο θα έλεγα ότι παρά είναι "σκληρά".

Οι αστοχίες που αναφέρονται είναι αναμενόμενες τις περισσότερες φορές αν αναλογιστεί κανείς το μέγεθος της παραγωγής.

Και εγώ με το που πήρα το macbook pro early 2011 άρχισα να διαβάζω ότι ζεσταίνονται, τρώνε κολλήματα κτλ και περίμενα τα χειρότερα. Ακόμα περιμένω.. ;)

#4   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/04/2012 - 18:40

Εντάξει μπορεί να είναι και ατυχής η δημοσκόπηση όπως σωστά λες επειδή είναι δύσκολο να έχει κάποιος για όλα τα μηχανήματα άποψη αν δεν τα έχει χρησιμοποιήσει όλα, ας είναι και γενικότερη λοιπόν η ψήφος κάποιου, από αυτά που διαβάζουμε, βλέπουμε και τυχόν έχουμε στα χέρια μας. :rolleyes:

#5   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/04/2012 - 10:59

Οκ, με αυτό το σκεπτικό λοιπόν ψήφισα το macbook pro μιας και έχω πολύ καλή εμπειρία μετά από τόσο καιρό, δεν είχα ποτέ προβλήματα.

PS
Δεν ήθελα να κάνω flame το τοπικ απλά να επισημάνω ότι είναι πολύ δύσκολο να βγει ένα συμπέρασμα που να κρίνει ότι μια από όλες τις συσκευές είναι καλύτερη από τις άλλες.

Φιλικά

#6   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/04/2012 - 11:02

Με iMac που έχω πάρει από το Δεκέμβρη και μέχρι τώρα δεν είμαι απλά ικανοποιημένος, κατί πολύ παραπάνω!! Όταν ξανάχουμε λεφτά ίσως πάω για macbook. Ενδεχομένως το pro λόγω των ιντσών (σε σχέση με το air που είναι αρκετά μικρό).

#7   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2012 - 14:49

Εγω πάλι με iMac έκαψα motherboard στον 1ο μήνα ζωής
Και εκεί διαπίστωσα τι εστι service σε 15 ώρες ήταν έτοιμο...
Σε 1 MacBook white 1 MacBook pro και 2 air δεν μου έτυχε τίποτα...

#8   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 20/04/2012 - 14:52

Έχω σχεδόν ένα χρόνο iMac και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Δεν έχει παρουσιάσει τίποτα(πήρα και Apple Care για να είμαι σίγουρος)!!!!! Το έχω σχεδόν όλη την μέρα ανοιχτό επί καθυμερινής βάσεως! Μόνο στα updates κλείνει(γα την ακρίβεια reboot)

#9   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/04/2012 - 17:18

Έχω σχεδόν ένα χρόνο iMac και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

Δεν έχει παρουσιάσει τίποτα(πήρα και Apple Care για να είμαι σίγουρος)!!!!! Το έχω σχεδόν όλη την μέρα ανοιχτό επί καθυμερινής βάσεως! Μόνο στα updates κλείνει(γα την ακρίβεια reboot)

To καταλαβαίνω αλλά, δεν ξέρω, μάλλον με έχουν φοβίσει όλα αυτά που λέγονται για τις οθόνες των imac, για αυτό έκανα και το poll να δω τι πιστεύουν και οι άλλοι. Δηλαδή π.χ. προτιμώ Mac mini με 27" apple display, από imac 27" αυτήν την στιγμή, διότι είναι πιο αξιόπιστο πιστεύω. Δεν ξέρω... μπορεί το πρόβλημα των imac να είναι μικρό και εγώ διαβάζω στα forum μόνο για μερικά προβλήματα κάποιον. :unsure: :unsure:
Εσείς τι γνώμη έχετε?
"

Τελευταία επεξεργασία από: TrankLL, 20/04/2012 - 17:20


#10   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 20/04/2012 - 17:26

To καταλαβαίνω αλλά, δεν ξέρω, μάλλον με έχουν φοβίσει όλα αυτά που λέγονται για τις οθόνες των imac, για αυτό έκανα και το poll να δω τι πιστεύουν και οι άλλοι. Δηλαδή π.χ. προτιμώ Mac mini με 27" apple display, από imac 27" αυτήν την στιγμή, διότι είναι πιο αξιόπιστο πιστεύω. Δεν ξέρω... μπορεί το πρόβλημα των imac να είναι μικρό και εγώ διαβάζω στα forum μόνο για μερικά προβλήματα κάποιον. :unsure: :unsure:
Εσείς τι γνώμη έχετε?
"


Όταν σκεφτόμουν την αγορά του iMac διάβαζα σε άλλο forum πως κάποιοι οσχυρίζονταν πως όλα έχουν πρόβλημα με την οθόνη! Με πιο βασικό τις σκιες που εμφανίζονται σε αυτές!

Οι περισσότεροι όμως, ισχυρίζονταν (σωστά κατά την άποψή μου) πως δεν είναι δυνατόν να το έχουν όλα γιατί πλέον θα μιλάγαμε για ένα προβληματικό προϊόν που δεν θα έπρεπε να είναι προς πώληση!

Βέβαια είναι πολλά τα iMac που αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα, αλλά όχι όλα!

Εγώ το αγόρασα και μέχρι στιγμής δεν έχω δει στην οθόνη του κάτι τέτοιο!

Επίσης η Apple Cinema Display είναι πάρα πολύ καλή σαν οθόνη αλλά ο συνδιασμός με το mac mini δεν σε περιορίζει κάπως από άποψη δυνατοτήτων σε σχέση με ένα iMac!

Βέβαια ο περιορισμός αυτός για κάποιους ίσως να μην υφίσταται γιατί έχει να κάνει με τις απαιτήσεις του καθενός από το μηχάνημα!



Υ.Γ. Ο συνδιασμός που αναφέρεις είναι πολύ καλός.

#11   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 20/04/2012 - 18:03

mac mini απλα δεν μπορεί να πάθει τίποτα :)

#12   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/04/2012 - 18:21

Once you go mac you never go back..τα υπολοιπα ειναι για πασιεντζα

#13   lyberis

lyberis

    iPH Enthousiast

  • 579 μηνύματα
  • Twitter:@lyberis1979
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:iBrobdignagian

Δημοσίευση 21/04/2012 - 21:09

Από την στιγμή που τρέχουν το ίδιο λειτουργικό Σαφώς και όλα και για μην ξεχνιόμαστε εξευγενισμένο UNIX είναι και ερχόμαστε στο συμπέρασμα LINUX και άγιος ο θεός

Αναρτημένη εικόνα

#14   Ponjo

Ponjo

    iPH Contributor

  • 932 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2012 - 21:23

εννοειτε ολα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες