Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 43 ψήφοι

Bobsled για δωρεάν κλήσεις σε σταθερά/κινητά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:42

Εάν είναι αληθινό και δεν έχει γίνει κάποιο λάθος στους Servers της Εταιρίας νομίζω ότι αυτή η εφαρμογή θα αλλάξει την κινητή τηλεφωνία για πάντα._

δεν θα υπάρχει κανένας λόγος να έχουμε σταθερό τηλ σπίτι μας, στο γραφείο μας, και γενικά απλά θα έχουμε μια κάρτα SIM pay as you go για τις περιπτώσεις που δεν υπάρχει wifi ή καλό γρήγορο ασύρματο δίκτυο data!

Στοιχηματίζω ότι σε λίγες μέρες ή ώρες θα βρεθεί η λαλακία που κάποιος ξέχασε την πόρτα (server) ανοιχτεί ή είναι κάποιο Marketing τρικ για να μαθευτεί γρήγορα πριν γίνει επί πληρωμή σαν πχ το Skype!

Σταθερο δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να έχουμε με το ζόρι αφου δεν γίνεται να έχουμε γραμμή ιντερνετ χωρίς τηλεφωνικη γραμμή. Αν κάποια στιγμη το κάνουν αυτο να έχουμε μόνο ιντερνετ και όχι τηλέφωνο θα ειναι απλα τέλεια. Εγω ποτε δεν χρησιμοποιω το σταθερο αλλα το πληρώνω για να έχω ιντερνετ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Stevy

Stevy

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:43

ρε παιδια πισω απο αυτο το προγραμμα h T-mobile μια απο της μεγαλυτερες εταιριες παγκοσμιος δεν μου μυριζει απαταιωνιαα

#63   vlad

vlad

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:46

αναφερει οτι ειναι δωρεαν εφαρμογη και κανει και δωρεαν κλησεις.κατι σαν το skype,αλλα να προσεχουμε τις χρεωσεις που μπορει να κανουν οι εταιριες μεσω data.

Τελευταία επεξεργασία από: vlad, 20/04/2012 - 12:48


#64   nanagno

nanagno

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:50

Το έγραψα και το ξαναγράφω...

Το περίεργο είναι ότι πουθενά δεν αναφέρει για κινητά και... τα σταθερά αναφέρει μόνο σε και το βάζω αυτούσιο "allows you to call any phone number in the U.S., Canada, and Puerto Rico, for free"

άρα κάτι δεν πάει καλά σύμφωνα με το παραπάνω...σωστά ή εγώ καταλαβαίνω λάθος?

Σταθερο δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να έχουμε με το ζόρι αφου δεν γίνεται να έχουμε γραμμή ιντερνετ χωρίς τηλεφωνικη γραμμή. Αν κάποια στιγμη το κάνουν αυτο να έχουμε μόνο ιντερνετ και όχι τηλέφωνο θα ειναι απλα τέλεια. Εγω ποτε δεν χρησιμοποιω το σταθερο αλλα το πληρώνω για να έχω ιντερνετ.


Ναι στην Ελλάδα είναι όπως τα λές...αλλά για φαντάσου να ζούσες στο Παρίσι ή στην Βαρκελώνη? ;)

#65   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:51

Το έγραψα και το ξαναγράφω...

Το περίεργο είναι ότι πουθενά δεν αναφέρει για κινητά και... τα σταθερά αναφέρει μόνο σε και το βάζω αυτούσιο "allows you to call any phone number in the U.S., Canada, and Puerto Rico, for free"

άρα κάτι δεν πάει καλά σύμφωνα με το παραπάνω...σωστά ή εγώ καταλαβαίνω λάθος?

allows you to call any phone number in the U.S., Canada, and Puerto Rico, for free. The kicker here is that you don't have to be within one of those countries to use it, so if you have family in Albania, they can use this web service to call you on your home phone in Alabama and it won't cost a thing. Um, that's awesome. You can make calls from from the web without even downloading the app, but you'll get better voice quality if you do. There is also text messaging built into the web app.

#66   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:57

Έχω μπει σε airplane mode, εχω ενεργοποιήσει το wifi, έχω λάβει το μαιλ ενεργοποίησης από Bobsled κκαι έχω βάλει τον κωδικό...

Και παρολα αυτά ότι και να προσπαθώ να κανω call βγάζει " Connection is in progress" Please try again in a few seconds.....

Τι κάνω λάθος;;;

#67   nanagno

nanagno

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:58

Δηλαδή ότι ο καθένας από όλο τον κόσμο μπορεί να καλέσει αυτές τις χώρες U.S., Canada, and Puerto Rico.

Δεν αναφέρει πουθενά για κινητά και Ελλάδα ή Γερμανία που τα έχουμε τεστάρει εμείς σήμερα ! ! !

#68   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/04/2012 - 12:58

Έχω μπει σε airplane mode, εχω ενεργοποιήσει το wifi, έχω λάβει το μαιλ ενεργοποίησης από Bobsled κκαι έχω βάλει τον κωδικό...

Και παρολα αυτά ότι και να προσπαθώ να κανω call βγάζει " Connection is in progress" Please try again in a few seconds.....

Τι κάνω λάθος;;;

Κλείσει το app και ξανα άνοιξε το.

#69   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:01

Κλείσει το app και ξανα άνοιξε το.


Το έκανα... Τίποτα, πάλι τα ίδια " Connection is in progress" Please try again in a few seconds....

#70   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:04

γιατι ζητα να κανεις sing in με το account του facebook?

#71   antekala

antekala

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:07

μπραβο ρε παιδια μπραβο

#72   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:08

γιατι ζητα να κανεις sing in με το account του facebook?

Εγω έκανα με το email μου. Έχεις και αυτήν την επιλογη.

#73   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:09

το κατεβασα αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα..σκεφτομαι παντως αν κανουν sign in με τον λογαριασμο του facebook φανταζομαι θα εχουν προσβαση στα προσωπικα σου στοιχεια..και θα φτιαξουν μια ωραιοτατη database (και αυτες κοστιζουν εκατομμυρια) εκτος και αν λεει πως δεν θα χρησιμοποιηθουν και δεν θα δωθουν σε τριτους..οποτε αν ισχυουν αυτα μπορει και να ειναι "δωρεαν"

#74   johnanad

johnanad

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@johnanad
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:johnanad

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:10

Εγω έκανα με το email μου. Έχεις και αυτήν την επιλογη.

εγω με το fb,το ιδιο ομως ειναι ετσι?δεν νομιζω να εχει διαφορα αν κανεις με το email η το fb

#75   ElenaP

ElenaP

    iPH Member

  • 281 μηνύματα
  • Twitter:@elpap2000
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:elpap2000

Δημοσίευση 20/04/2012 - 13:13

Επειδή εξακολουθεί να μην μου δουλευει μπορεί κάποιος να μας πει τι πρέπει να έχουμε ενεργό και τι οχι στο iphone?

Δηλαδή: Έχουμε ανοιχτό μόνο το wifi? Πρέπει να είμαστε σε airplane mode? κλπ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες