Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

[ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΠΛΕΟΝ] Ξεκλειδώστε το iPhone σας(οποιοδήποτε jailbroken) με το SAM.


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
648 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:29

Για να καταλαβω τέλος πια preserve baseband Κλπ κλπ κλπ? γιατι αν ναι είναι ιστορικό το exploit που βρέθηκε και αλλαζει όλο το σκηνικο οσον αφορα τα κλειδωμενα απο αμερικη κ.α. iPhone..


Ακόμα είναι νωρίς για να πούμε με σιγουριά "Τέρμα η Custom IPSW"!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Psarman

Psarman

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PSARMAN

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:30

Παιδια το ελυσα...απλα ηθελε χειροκινητα να βρω το δικτυο και ολα οκ...

#123   Dimalvel

Dimalvel

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:33

Preserve baseband θα συνεχίζεις να κάνεις αν θες τη γνώμη μου γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να κάνει η Apple στο μέλλον.Καλύτερα να είσαι σίγουρος παρά να αποκτήσεις ipod.


Δεν έχω κλειδωμένο iPhone απλα ποτέ δεν ήθελα να μπω στην ολη διαδικασία του unlock και γι αυτο τώρα με ενδιαφέρει άμμεσα η αγορα ενός 4s απο αμερική αφου το unlock ειναι καθολικο και ανεξαρτητο απο οτιδηποτε, εκτος σαφώς του jb.

#124   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:34

προσοχη στο τελος του αρχικου ποστ!τα ψιλλα γραμματα

Τελευταία επεξεργασία από: tripodous, 22/04/2012 - 18:40


#125   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:34

Πως θα το φέρεις από Αμερική;Με ταχυδρομείο;Αν ναι τότε μαζί με τελωνεία θα σου έρθει σαν να πάρεις Ελληνικό....

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα πάντως θα έπαιρνα ξεκλείδωτο.

Αναρτημένη εικόνα


#126   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:34

Δεν έχω κλειδωμένο iPhone απλα ποτέ δεν ήθελα να μπω στην ολη διαδικασία του unlock και γι αυτο τώρα με ενδιαφέρει άμμεσα η αγορα ενός 4s απο αμερική αφου το unlock ειναι καθολικο και ανεξαρτητο απο οτιδηποτε, εκτος σαφώς του jb.


Σκέψου όμως πως χρειάζεται Jailbreak!

Αν το πάρεις και έχει iOS 5.1 δεν θα μπορέσεις να το ξεκλειδώσεις μέχρι να βγει το Jailbreak

#127   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:35

NAi παιδια διαβαστε και στο τελος λεει ¨"
How to save your Activation Ticket to preserve your unlock"

https://twitter.com/...928909757231105
ειναι σημαντικο για να διατηρηθει και μετεπειτα το unlock,( αλλα αποτι καταλαβα ειναι μονο για τη συγκεκριμενη sim που χρησιμοποιεις?-ασ το διαφωτησει καποιος καλος guru των αγγλικών)!


Αυτό υπάρχει στο αρχικό ποστ στο τέλος...

Αναρτημένη εικόνα


#128   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:39

Αυτό υπάρχει στο αρχικό ποστ στο τέλος...

ναι δικιο εχεις δεν τοχα διαβασει ολο το αρχικο ποστ και μολις το ειδα και γω και θα το εσβηνα το δικο μου ποστ

#129   alexaras92

alexaras92

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:43

παιδια τι ειναι ο παροχος κ πως μπορω να τον βρω?? και κατι αλλο μπορει να μ εξηγησει καποιος πως σωζω το activation ticket.??

#130   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:50

παιδια τι ειναι ο παροχος κ πως μπορω να τον βρω?? και κατι αλλο μπορει να μ εξηγησει καποιος πως σωζω το activation ticket.??



Πάροχος είναι σαν να λες Vodafone, Wind, Cosmote! Ξέρεις από ποια χώρα είναι το iPhone?

Λέει ο οδηγός που βρίσκεται και θα το σώσεις μέσω SSH ή με το iFile.

#131   alexaras92

alexaras92

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:52

απο αμερικη ειναι! τ SSH και το ifile ειναι προγραμματα?

#132   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/04/2012 - 18:52

Είμαι πολύ απογοητευμένος από την συμπεριφορά κάποιων εδώ μέσα και από τον Moderator Paris1986.
To πρωί, δύο ώρες αφού έγινε γνωστή η μέθοδος του unlock που περιγράφει το παρόν topic μέσα από αυτό το blog, και πρίν το πάρουν καν χαμπάρι οι συνήθεις ύποπτοι (iclarified.com,iDownloadBlog.com κτλ) κάθισα και έγραψα αυτό το topic μέσω του οποίου έφερα το νέο σε αυτήν την κοινότητα, δίνοντας παράλληλα links από ΔΥΟ οδηγούς μεταφρασμένους ΚΑΙ στα Ελληνικά.
Με έκπληξή μου διαπιστώνω ότι το δικό μου post κλειδώνει, για να παραμείνει το παρόν που γράφτηκε 3 ώρες αργότερα, το οποίο στην ουσία αντιγράφει έναν από τους οδηγούς που είχα δώσει στο δικό μου topic.
Ήθισται να κλειδώνονται topics που είναι ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΑ και όχι τα πρωτότυπα. Με την πρόσθεση της λέξης ΟΔΗΓΟΣ στο θέμα δεν κάνει την διαφορά καθώς πρόκειται απλώς για μια απλή αντιγραφή, η οποία πρόσθεσε σε κείμενο αυτά που είχε το πρωτότυπο topic σε link.
Και όλα αυτά, χωρίς να έχει γίνει το παραμικρό mention στο δικό μου topic.
Επιπρόσθετα, έχει χρησιμοποιηθεί ΑΥΤΟΥΣΙΟ κείμενο από το topic μου, και ΧΩΡΙΣ να μου ζητηθεί έστω και τυπικά η ΑΔΕΙΑ.
Μετά από αυτό αποφάσισα να σταματήσω τα posts σε αυτό το forum.
Με ευχαρίστηση θα συνεχίσω να απαντώ σε PM's που μου στέλνετε, δίνοντας την βοήθειά μου, και μοιράζοντας τις γνώσεις μου με όποιον το ζητήσει.

#133   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/04/2012 - 19:01

Επειδή η συμπεριφορά κάποιων όπως λες περιλαμβάνει προφανώς και μένα έχω να σου πω τα εξής:

1)Εγώ μετέφρασα τον οδηγό γιατί το Google Translate είναι λίγο ασύντακτο επειδή το ζήτησε κάποιος φίλος.
2)Δεν είχα καμμία πρόθεση να σε επισκιάσω ούτε να προβληθώ απλά μετέφρασα τον οδηγό κάτι το οποίο γράφω κιόλας αν δεις.
3)Mention σε έκανα κι εγώ εδώ γιατί το συγκεκριμένο το είπες εσύ στο άλλο τόπικ.
4)Αν κάποιο έπρεπε να κλειδωθεί ήταν το δικό μου συμφωνώ
5)Εγώ δεν βλέπω ανταγωνιστικά κανέναν μέσα στο forum και λυπάμαι που γίνεται αυτό από άλλους
6)Το λάθος μου και αυτό που με κατηγορείς είναι ότι έπρεπε να κάνω ποστ τη μετάφραση στο δικό σου τόπικ.Και σε αυτό συμφωνώ.Θα έπρεπε να γίνει λίγο πιο κομψά η παρατήρηση ωστόσο.
7)Τα λινκ που έβαλες δεν είναι δικιά σου δουλειά ούτε έκανες το unlock.Twitter επίσης έχουμε όλοι.Δεν υπάρχει μοναδική γνώση,πολλοί μπορούν να γνωρίζουν το ίδιο πράγμα.
8 )Λυπάμαι που το πήρες έτσι.

Αναρτημένη εικόνα


#134   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2012 - 19:13

Το παιδι kdelios φαίνεται να εχει ένα δίκιο χωρίς να προσαπτω το άδικο στον άλλο φίλο π έκανε το μεταγενέστερο ποστ!Και φαίνεται ότι εχει αδικηθει λίγο μιας και αυτός το έβγαλε πρώτος το ποστ!

Παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Εχω ενα iphone 4s ελληνικο και ενα iphone 4 amerikaniko.Το αμερικανικο το ξεκλειδωσα με αυτον τον τροπο και δουλευει μια χαρα.Αλλα μετα εβγαλα την SIM και την εβαλα στο ελληνικο iPhone 4s και δεν αναγνωριζει σημα...Υπαρχει περιπτωση το προγραμμα SAM να ''κλειδωσε'' την καρτα SIM και να μην δουλευει στο iPhone 4s?

Είδα αυτο τυχαία στο tweet αυτο π λέει ο muscle nerd
https://twitter.com/...014040400461824
Χωρίς να επεξηγεί όμως αν η sim δουλεύει μόνο σε αυτο το iphone και όχι σε αλλα τηλ. Απαραίτητα

#135   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/04/2012 - 19:24

Επειδή η συμπεριφορά κάποιων όπως λες περιλαμβάνει προφανώς και μένα έχω να σου πω τα εξής:

1)Εγώ μετέφρασα τον οδηγό γιατί το Google Translate είναι λίγο ασύντακτο επειδή το ζήτησε κάποιος φίλος.
2)Δεν είχα καμμία πρόθεση να σε επισκιάσω ούτε να προβληθώ απλά μετέφρασα τον οδηγό κάτι το οποίο γράφω κιόλας αν δεις.
3)Mention σε έκανα κι εγώ εδώ γιατί το συγκεκριμένο το είπες εσύ στο άλλο τόπικ.
4)Αν κάποιο έπρεπε να κλειδωθεί ήταν το δικό μου συμφωνώ
5)Εγώ δεν βλέπω ανταγωνιστικά κανέναν μέσα στο forum και λυπάμαι που γίνεται αυτό από άλλους
6)Το λάθος μου και αυτό που με κατηγορείς είναι ότι έπρεπε να κάνω ποστ τη μετάφραση στο δικό σου τόπικ.Και σε αυτό συμφωνώ.Θα έπρεπε να γίνει λίγο πιο κομψά η παρατήρηση ωστόσο.
7)Τα λινκ που έβαλες δεν είναι δικιά σου δουλειά ούτε έκανες το unlock.Twitter επίσης έχουμε όλοι.Δεν υπάρχει μοναδική γνώση,πολλοί μπορούν να γνωρίζουν το ίδιο πράγμα.
8 )Λυπάμαι που το πήρες έτσι.


9)Ζητώ συγγνώμη που αντέγραψα το κείμενο του tweet του Musclenerd χωρίς να ρωτήσω.Δεν το θεώρησα τόσο σημαντικό,λάθος μου.
10)Το τοπικ που είχες δημιουργήσει ήταν στο section των iphone hot news δηλαδή ούτε καν στα σχετικά με Ultrasnow,αυτός ήταν και ένας λόγος που δεν το έβαλα εκεί.Αλλά ξαναλέω ότι αν κάποιο έπρεπε να διαγραφεί,γίνει merge θα έπρεπε να ήταν το δικό μου.
11)Εγώ δεν θα έκανα θέμα πάντως προσωπικά.
12)Όποιος έκανε Like στο αρχικό post μπορεί να κάνει dislike και να χαθεί το Like...Δεν με νοιάζουν τα Like ούτε είναι κριτήριο στο να γράψω-μεταφράσω ένα οδηγό εν αντιθέσει με άλλους που τη βρίσκουν με την αύξηση του like counter.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες