Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Η δημοσκόπηση του pod2g για το JB της 5.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
527 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   montaz

montaz

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Twitter:@Montaz_7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Kostas_liosia

Δημοσίευση 26/04/2012 - 17:59

Έχει δίκιο ο AIG. Δεν είναι λύση το να μην βγει στην 5.1 για να βγει στην 6. Οι συσκευές αυτές χωρίς jailbreake ξέρουμε όλοι γιατί κάνουν. Δεν μιλάω μόνο για το τσάμπα αλλά και για όλα αυτά που μπορείς να κανείς μέσο cydia.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:00

Ναι ειναι αληθεια αυτο που ειπες οτι δεν αγορασα atv 3 και αγορασα και δευτερο 2αρι.
Αλλα οταν ειπα οτι απο το τι λεει 1 ατομο ( θελεις 10000 ατομα ) βγαινει το συμπερασμα οτι η apple δεν κλειδωνει τις συσκευες τις επιτηδες εννοουσα οτι αυτο δεν το γνωριζουμε και δεν μπορουμε να το λεμε στα σιγουρα.


Τότε αν είναι να κάνουμε και μείς ένα γκάλοπ. Δεν είναι λύση αυτή. Το θέμα είναι να μην είμαστε παρτακηδες και να λέμε δεν το θέλω γιατί τώρα εγώ είμαι βολεμενος και δε με νοιάζει για τους άλλους, ας πανε να πνίγουν. Αυτοί είναι οι παρτακηδες.

Τέλος πάντων, μακάρι να βγει και είμαι σίγουρος ότι και να βγάλει νέο iOS η apple και πιο ασφαλές, όλο και κάποιος χάκερ θα βρει τρόπο να το τακτοποιήσει.

#63   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:01

Αν μπορούσε να τα βρει θα το είχε κάνει....Προφανώς δε γίνεται σε όλον τον κώδικα να μην υπάρχουν κενά...Ότι φτιάχνεται,έχει μια backdoor.

Αναρτημένη εικόνα


#64   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:02

Ναι ειναι αληθεια αυτο που ειπες οτι δεν αγορασα atv 3 και αγορασα και δευτερο 2αρι.
Αλλα οταν ειπα οτι απο το τι λεει 1 ατομο ( θελεις 10000 ατομα ) βγαινει το συμπερασμα οτι η apple δεν κλειδωνει τις συσκευες τις επιτηδες εννοουσα οτι αυτο δεν το γνωριζουμε και δεν μπορουμε να το λεμε στα σιγουρα.


Συμφωνώ δεν λέω, αλλά θες καλώς θες κακώς κάποιοι έμαθαν(και ο εαυτός μου μέσα) να ζουν με το Jailbreak. Άρα θα υπάρξει μία αισθητή μείωση στα πωλήσεις/έσοδα/κέρδη της Apple.

Την Apple και την κάθε Apple την νοιάζουν τα κέρδη πρώτα από όλα.

#65   NoDi

NoDi

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:06

Το θεωρώ λίγο απίθανο να κλειδώσει η apple όλες τις τρύπες..Κακά τα ψέμματα πιστεύω πως ποντάρει στο jailbreak. Σε κάθε major update οι ίδιοι φόβοι και τελικά jailbreak έχουμε πάντα..ψήφισα "ναι"..

#66   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:06

Συμφωνώ δεν λέω, αλλά θες καλώς θες κακώς κάποιοι έμαθαν(και ο εαυτός μου μέσα) να ζουν με το Jailbreak. Άρα θα υπάρξει μία αισθητή μείωση στα πωλήσεις/έσοδα/κέρδη της Apple.

Την Apple και την κάθε Apple την νοιάζουν τα κέρδη πρώτα από όλα.


Και γω έμαθα με jailbreak και δε γίνεται να ξεμαθω. Η κοπέλα μου έπαιζε πριν από λίγο με το iPad και εσερνε το δάχτυλο πάνω στην ώρα για να εμφανιστεί το sbsettings... Και τη ρωτάω... Μα τι προσπαθείς να κανείς? δεν είναι jb η συσκευή αυτή... Η απάντηση της ήταν απλά η ξενερα.. Νομίζω πως όλοι μας ή τουλάχιστον οι περισσότεροι έχουμε μάθει με το jailbreak στις συσκευές μας. Είναι πολυ καλός λόγος για να φυγει κάποιος από την εταιρία η μη ύπαρξη του εργαλείου αυτού. Άρα δεν τη συμφέρει...

#67   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:07

Πιστεύω πως δεν υπάρχει η θεορία να καούν 5 exploits... Εγώ ψήφισα όχι γιατί καλό είναι να κάνουμε και λίγο χωρίς JB (όταν σου σκάσει το iOS αναγκαστικά περιμένεις) Βέβαια υπάρχει διαφορά μεταξύ 5.0.1 & 5.1 σε 4S στο θέμα μπαταρίας.

Τέλος πάντων. Το WDCC ανακοινώθηκε οπότε σε λίγες ημέρες θα ξέρουμε πότε θα έχουμε το νέο λογισμικό

#68   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:09

Αυτή η δημοσκόπηση έχει κοινά χαρακτηριστικά με τη "δημοσκόπηση" που πήγε να κάνει ο ΓΑΠ.Τα πάντα προαποφασισμένα και μας ρώταγε τι θέλουμε να κάνουμε...

Κι ο pod2g ήδη έχει αποφασίσει και είτε θέλει να κερδίσει χρόνο είτε το πιο πιθανό να προσθέσει ένα μαγικό κουμπάκι.

Αναρτημένη εικόνα


#69   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:10

Παιδια δεν ξερουμε πως ακριβως σκεφτονται οι εταιριες .
Σιγουρα θελουν κερδος.
Σιγουρα χωρις jailbreak θα χασουν ενα ποσοστο απο πελατια.
Αλλα απο την αλλη , δειτε για παραδειγμα το ps3.
Ποσα χρονια εκαναν να το σπασουν και παλι σημερα δεν σπαει τοσο απλα.
Δεν ηθελε κερδη η sony ?
Γιατι τοτε το κλειδωσε τοσο καλα ????

Για αυτο λεω , δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτα.

#70   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:10

Του PayPal το κουμπάκι θέλει να προσθέσει!!

#71   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:13

Αυτή η δημοσκόπηση έχει κοινά χαρακτηριστικά με τη "δημοσκόπηση" που πήγε να κάνει ο ΓΑΠ.Τα πάντα προαποφασισμένα και μας ρώταγε τι θέλουμε να κάνουμε...

Κι ο pod2g ήδη έχει αποφασίσει και είτε θέλει να κερδίσει χρόνο είτε το πιο πιθανό να προσθέσει ένα μαγικό κουμπάκι.




Του PayPal το κουμπάκι θέλει να προσθέσει!!



Με το προηγούμενο κουμπάκι πήρε το iPhone 4S και το iPad 2(κι όχι μόνο!!!!!!!!!!!) τώρα να μην κάνει και δοκιμές πάνω σε ένα(ή δύο ή τρια....) new iPad???!!!

Έρχεται η στιγμή για το κουμπάκι.. Απλά πάει να μας το περάσει ωραία κι όχι τόσο χύμα........




Και γω έμαθα με jailbreak και δε γίνεται να ξεμαθω. Η κοπέλα μου έπαιζε πριν από λίγο με το iPad και εσερνε το δάχτυλο πάνω στην ώρα για να εμφανιστεί το sbsettings... Και τη ρωτάω... Μα τι προσπαθείς να κανείς? δεν είναι jb η συσκευή αυτή... Η απάντηση της ήταν απλά η ξενερα.. Νομίζω πως όλοι μας ή τουλάχιστον οι περισσότεροι έχουμε μάθει με το jailbreak στις συσκευές μας. Είναι πολυ καλός λόγος για να φυγει κάποιος από την εταιρία η μη ύπαρξη του εργαλείου αυτού. Άρα δεν τη συμφέρει...



Εγώ σε μη Jailbroken συσκευές ψάχνω το Zephyr αλλά δεν το βρίσκω.... :(

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 26/04/2012 - 18:15


#72   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:14

Παιδια δεν ξερουμε πως ακριβως σκεφτονται οι εταιριες . Σιγουρα θελουν κερδος. Σιγουρα χωρις jailbreak θα χασουν ενα ποσοστο απο πελατια. Αλλα απο την αλλη , δειτε για παραδειγμα το ps3. Ποσα χρονια εκαναν να το σπασουν και παλι σημερα δεν σπαει τοσο απλα. Δεν ηθελε κερδη η sony ? Γιατι τοτε το κλειδωσε τοσο καλα ???? Για αυτο λεω , δεν ειμαστε σιγουροι για τιποτα.

Εγω θεωρω οσον αφορα το ps3 δεν μπαινουν στο κοπο να στο σπασουν,καθως καποιες εταιριες βγαζουν οφελος(βλεπε true blue,psjailbreak)ετσι απλα δεν ασχοληθηκαν πλεον οι hackers για να προσφερουν κατι στο κοσμο,εξου και γιατι σταματησε να βγαινει hack στο ps3.Στα apple προιοντα απο την αλλη,δεν μπορεις να εχεις καποιο εξαρτημα που το πληρωνεις προκειμενου να το εχεις hacked.Αυτες ειναι οι διαφορες.

#73   Dimalvel

Dimalvel

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:16

Και ios 6 περιμενουμε νοεμβρη σχεδον σωστα?

#74   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:16

Κι εμένα απ όλα το zephyr μου έχει κάνει το jb πιο απαραίτητο...Περισσότερο από όλα σε non jailbroken αυτό μου λείπει.

Αναρτημένη εικόνα


#75   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/04/2012 - 18:18

Εγω ψηφιζω ΝΑΙ γιατι αν γινει κατι στο 4S μου θα αναγκαστω να παω στην 5.1 χωρις jailbreak.Και θα πρεπει να περιμενω 6-7 μηνες να βγει η iOS 6!!!Χωρις JB δεν γινεται τοσο καιρο.


Με καλυψε ο φιλος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες