Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

blackra1n RC2 released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
64 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   andymourtz

andymourtz

    iPH newbie

  • 79 μηνύματα
  • Twitter:@@andymourtz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 26/10/2009 - 14:46

Τα προβλήματα όσων μας έβγαζε το καλώδιο με το ITunes λυθήκανε ή θα την πατήσουμε πάλι κάνοντας restore?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 26/10/2009 - 15:59

Ας ηρεμήσουμε λίγο με τους χαρακτηρισμούς και να είμαστε λίγο ευγνώμονες σε όσα μας έχει προσφέρει μέχρι σήμερα αυτό το παιδί.

Όχι μόνο έκανα με την πρώτη ξεκλείδωμα, αλλά και η δωρεά μου στο Geohot ήταν πολύ "γενναία".
Ως εκ τούτου αγνώμων δεν είμαι αλλά μπορώ να ομιλώ,και να σχολιάζω το γεγονός ότι μονο στο forum του Iphonehellas έπεσαν πολλά κλικ και άνοιξαν πολλά post,προκειμένου πολύ συνforumίτες να κάνουν το iPhone τους να δουλέψει.
Νομίζω ότι βιάστηκε να προλάβει τους "άλλους".

Τελευταία επεξεργασία από: avpap, 26/10/2009 - 16:08


#33   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:06

Μια ερωτησουλα....εχω σημερα να κανω Jb ενα κινητο φιλου 3gs 16ari 3,1 otb, να χρησιμοποιησω το νεο ή το παλιο blackra2n.....εχει κανεις κατι να προτεινει?? θα δουμε καμια διαφορα?????

Στο post που άνοιξε το iphonehellas καταλήγει:
....ενώ θα παρέχει και βελτιώσεις για το iPhone 3GS.
Το πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί με την εγκατάσταση παλαιότερης έκδοση του Icy (βλ. blackra1n Icy warning) έχει επίσης διορθωθεί!


#34   kalivasm

kalivasm

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:11

γεια σας ρε παιδια.εχω ενα προβλημα.εκανα παλι το σπασιμω και παλι οταν περναω το ρεπο του χsellize μου τρελενη το cydia.δεν εμφανιζει τα πακετα και τισ πηγες.καποια λυση απο κανεναν?

#35   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:18

γεια σας ρε παιδια.εχω ενα προβλημα.εκανα παλι το σπασιμω και παλι οταν περναω το ρεπο του χsellize μου τρελενη το cydia.δεν εμφανιζει τα πακετα και τισ πηγες.καποια λυση απο κανεναν?

Η νέα διεύθυνση για το xsellize είναι cydia.xsellize.com

#36   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:24

καλησπερα σε ολους! μια ερωτηση.. το 3g που εχω είναι κλειδωμένο λόγω του ότι το πηρα απο Αμερικη. Βαζω την 3.1.2 απο itunes και κανω jailbrake με blackr1n RC2 αλλα δεν ανοιγεί. βγάζει συνεχεια no sim installed και τα itunes δεν μπορουν να δουν τη συσκευη καθόλου.. Για οποιαδήποτε βοήθεια θα ήμουν ευγνόμων.. Ευχαριστώ

#37   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:54

Επιβεβαιωνω και εγω οτι το RC2 κανει πιο γρηγορο jb στο 3gs,(μιλαμε βεβαια για διαφορα δευτερολεπτων απο το rc1)....thanks geoGOD!!

#38   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 16:56

καλησπερα σε ολους! μια ερωτηση.. το 3g που εχω είναι κλειδωμένο λόγω του ότι το πηρα απο Αμερικη. Βαζω την 3.1.2 απο itunes και κανω jailbrake με blackr1n RC2 αλλα δεν ανοιγεί. βγάζει συνεχεια no sim installed και τα itunes δεν μπορουν να δουν τη συσκευη καθόλου.. Για οποιαδήποτε βοήθεια θα ήμουν ευγνόμων.. Ευχαριστώ

Φιλε μου εσυ πρεπει να κανεις unlock....Unlock δεν γινεται με το blackra1n αλλα με αλλο tool...που νομιζω δεν εχει κυκλοφορησει ακομα για 3.1.2 ΟΤΒ

Τελευταία επεξεργασία από: xxxice, 26/10/2009 - 16:59


#39   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 17:19

Φιλε μου εσυ πρεπει να κανεις unlock....Unlock δεν γινεται με το blackra1n αλλα με αλλο tool...που νομιζω δεν εχει κυκλοφορησει ακομα για 3.1.2 ΟΤΒ


Αυτο φανταστηκα και εγω... Εκτος αν βαλω καμια απο αυτες τις καρτες που ανοιγουν πολλες συσκευες.. ?? Και μετα jailbrake και ισως δουλεψει..

#40   donbaltades

donbaltades

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:donbaltades

Δημοσίευση 26/10/2009 - 17:31

καλησπερα......παιδια εκανα uninstall το πρωτο blackrain που ειχα κ πηγα να κανω το καινουριο.............μου δειχνει οτι γινεται κανονικα κ ολοκληρωνεται η διαδικασια αλλα δε μου το βγαζει πουθενα να το εχει κανει install κ το 3G ακομα δε λειτουργει..................

#41   FrankyGR

FrankyGR

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 26/10/2009 - 17:48

Καλησπέρα παιδιά έκανα με την RC1 tethered jailbreak στο Ipod Touch 3G 64GB. Με την RC2 θα γίνεται ολοκληρωτικό jailbreak ή θα μείνω μόνο στο tethered ? Έχει ακούσει κανείς αν θα μπορούμε να έχουμε ολοκληρωτικό jailbreak ή θα αρκεστούμε μόνο στο tethering ?

#42   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 17:56

Και σε εμένα έτρεξε μία χαρά!!!(iPhone 3G 3.0.1 σε 3.1.2)

#43   donbaltades

donbaltades

    iPH User

  • 132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:donbaltades

Δημοσίευση 26/10/2009 - 18:02

καλησπερα......παιδια εκανα uninstall το πρωτο blackrain που ειχα κ πηγα να κανω το καινουριο.............μου δειχνει οτι γινεται κανονικα κ ολοκληρωνεται η διαδικασια αλλα δε μου το βγαζει πουθενα να το εχει κανει install κ το 3G ακομα δε λειτουργει..................
κανω κατι λαθοσ???
μηπως πρεπει να κανω πρωτα restore??

#44   TiMoRiS

TiMoRiS

    iPH Member

  • 284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 18:07

Μια βοήθεια...πήγα να βάλω το backgrounder και μου κόλησε το τελείως το κινητό!Πάτησα home k sleep μαζί έκλεισε ξανά άνοιξε αλλά έχει κολήσει στο μήλο!!Τί κάνω τώρα?

#45   Aris

Aris

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 18:28

Ε αν δεν ανοιγει με home + sleep θα πρεπει να το κανεις restore

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες