Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

«Φάρμακα» για iphone & ipad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2012 - 10:24

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα


Σας παρουσιάζουμε σήμερα τα την πιο πρόσφατη εφαρμογή μας: "Φάρμακα". Πιστεύουμε πως έχουμε δημιουργήσει ένα χρήσιμο εργαλείο για όσους δραστηριοποιούνται στο χώρο της υγείας. Ήδη τα Φάρμακα βρίσκονται στην έκδοση 1.1. Θα υποστηρίζουμε την εφαρμογή με τακτικές αναβαθμίσεις, εμπλουτίζοντας τα χαρακτηριστικά της.


Τα «Φάρμακα» αποτελούν το πληρέστερο ελληνικό συνταγογραφικό βοήθημα που διατίθεται στο Αppstore. Σε αυτό περιέχονται οι τιμές για 13.000 και πλέον φαρμακευτικά σκευάσματα, όπως αυτές ανακοινώνονται στο Ενιαίο Δελτίο Τιμών. Επίσης θα μπορέσετε να συντάξετε και να υπολογίσετε το κόστος μια συνταγής. Στα «Φάρμακα» θα βρείτε ορισμένα μοναδικά χαρακτηριστικά, αποτέλεσμα της πολύμηνης και επίπονης προσπάθειάς μας. Σίγουρα υπάρχουν ελλείψεις και περιθώρια βελτίωσης. Γι’ αυτό όπως έχουμε δείξει και με τις υπόλοιπες εφαρμογές μας, θα αναβαθμίζουμε την εφαρμογή τακτικά και θα την εμπλουτίζουμε με νέες δυνατότητες.


Χαρακτηριστικά
1)Χρήσιμες πληροφορίες όπως φαρμακευτική ουσία (ελληνικά και αγγλικά), κωδικός ΕΟΦ, ΑTC, Eταιρεία, Τιμές (Λιανική,Χονδρική,Νοσοκομειακή)
2)Ειδικές οδηγίες συνταγογράφησης για κάθε σκεύασμα (χρήση ειδικών συνταγών)
3)Επισήμανση αν το σκεύασμα συνταγογραφείται με βάση τη δραστική ουσία ή την εμπορική του ονομασία (γενόσιμα). Δυνατότητα ταξινόμησης σκευασμάτων με φθίνουσα τιμή
4)Πληροφορίες από τον ΕΟΦ (οff line εφόσον τoν κατεβάσετε όταν ερωτηθείτε). Χρήση της εφαρμογής ως pdf viewer
5)Δυνατότητα σύνταξης, αποθήκευσης, ανάκλησης συνταγής. Χρήση ποσοστών συνταγογράφησης σε πραγματικό χρόνο και αναλυτική αναφορά στις νόσους στις οποίες γίνεται η χρήση των ποσοστών. Υπολογισμός κόστους συνταγής.
6)Δυνατότητα αναζήτησης με βάση εμπορική ονομασία, δραστική ουσία, εταιρεία
7)Xρήση εικονιδίων ως αναφορά στο τρόπο χορήγησης των ουσιών
8 )Δυνατότητα σκαναρίσματος barcode με τη χρήση της κάμερας της συσκευής
9)Cross links με τις εφαρμογές Greek drugs (cardio & Λοιμώξεις) για ακόμα περισσότερες πληροφορίες
10)Αποθήκευση «αγαπημένων»
11)Συχνές ερωτήσεις – απαντήσεις, rss feed, retina support,io5 support
12)Universal

Download link:
http://itunes.apple......&ign-mpt=uo=4

Τιμή: 6.99€

Τελευταία επεξεργασία από: medidia, 28/04/2012 - 10:33


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2012 - 10:51

Eπειδή έχουμε λάβει ήδη pms για promo.... Θα δώσουμε 1 στο επόμενο post (Ελπίζουμε να του είναι χρήσιμο). Ανά περιόδους θα δίνουμε.

#3   tonia1987

tonia1987

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:ΤΡΕΛΗ

Δημοσίευση 28/04/2012 - 11:05

ανυπομονω να παρω promo code να δω αν αξιζει γτ με ενδιαφερει .

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/04/2012 - 11:18


#4   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2012 - 11:07

Ok... :). Περιμένουμε εντυπώσεις....

#5   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2012 - 11:53

Ωραίο φαίνεται...!

#6   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/04/2012 - 11:59

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

Θέλω να ρωτήσω κάτι.

Είμαι χρήστης της εφαρμογής iMedicines.

Από τα όσα διαβάζω η δικιά σας κάνει τα ίδια πράγματα.

Προσφέρει και κάτι ξεχωριστό που δεν βλέπω ή απλά θεωρείται μία εναλλακτική πρόταση?

Μη με παρεξηγήσετε δεν έχω κανένα συμφέρον απλά θέλω να ξέρω για να κρίνω αν θα αγοράσω.

Ευχαριστώ πολύ.

#7   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/04/2012 - 12:31

Έστειλα ένα pm...

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgeP79, 28/04/2012 - 12:34


#8   tonia1987

tonia1987

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:ΤΡΕΛΗ

Δημοσίευση 28/04/2012 - 12:37

Απιστευτη εφαρμογη!!!αξιζει τα λεφτα της!

#9   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2012 - 11:02

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια.

Θέλω να ρωτήσω κάτι.

Είμαι χρήστης της εφαρμογής iMedicines.

Από τα όσα διαβάζω η δικιά σας κάνει τα ίδια πράγματα.

Προσφέρει και κάτι ξεχωριστό που δεν βλέπω ή απλά θεωρείται μία εναλλακτική πρόταση?

Μη με παρεξηγήσετε δεν έχω κανένα συμφέρον απλά θέλω να ξέρω για να κρίνω αν θα αγοράσω.

Ευχαριστώ πολύ.


Θεωρούμε λάθος να συγκρίνουμε την εφαρμογή μας με άλλες. Αναφέρουμε εξάλλου τα χαρακτηριστικά της και μπορείτε να κάνετε σύγκριση. Σίγουρα θα διαπιστώσετε διαφορές. Τα "Φάρμακα" θα αναβαθμίζονται τακτικά και θα προσθέτουμε σε αυτά χαρακτηριστικά, τα οποία θα τα διαφοροποιούν όλο και περισσότερο. Οι αναβαθμίσεις αυτές δεν θα έχουν τη μορφή in app purchases. Θα παρέχονται ως κύρια χαρακτηριστικά της εφαρμογής.

#10   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 29/04/2012 - 14:00

Θεωρούμε λάθος να συγκρίνουμε την εφαρμογή μας με άλλες. Αναφέρουμε εξάλλου τα χαρακτηριστικά της και μπορείτε να κάνετε σύγκριση. Σίγουρα θα διαπιστώσετε διαφορές. Τα "Φάρμακα" θα αναβαθμίζονται τακτικά και θα προσθέτουμε σε αυτά χαρακτηριστικά, τα οποία θα τα διαφοροποιούν όλο και περισσότερο. Οι αναβαθμίσεις αυτές δεν θα έχουν τη μορφή in app purchases. Θα παρέχονται ως κύρια χαρακτηριστικά της εφαρμογής.

Ο σκοπός της ερώτησής μου ήταν να δω ποιες οι διαφορές με την ήδη υπάρχουσα εφαρμογή ώστε να κρίνω αν αξίζει προς το παρόν το να ξοδέψω ένα ικανό ποσό, έχοντας ήδη ξοδέψει ένα ανάλογο ικανό ποσό για το iMedicines.

Το να δώσω 7 ευρώ και να πω "μα αυτό το έχω ήδη" δεν θα ήταν ιδεατό...

Ξαναλέω ότι δεν κάνω "προπαγάνδα" υπέρ της άλλης εφαρμογής, απλά είμαι άνθρωπος του χώρου και με ενδιαφέρουν τέτοιου είδους εφαρμογές αλλά μόνο αν έχουν κάτι νέο να προσφέρουν.

#11   medidia

medidia

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2012 - 20:57

Η νέα έκδοση (1.3) κυκλοφόρησε. Οι σημαντικότερες αλλαγές είναι οι εξής:


-προσθήκη ταξινόμησης ATC με δυνατότητα περιήγησης και αναζήτησης για κάθε κατηγορία φαρμάκου.
-προσθήκη συνδέσμων «κίτρινης κάρτας» και «e-συνταγογράφησης»
-ποσοστά συμμετοχής ανάλογα με τη νόσο
-μεγάλη αύξηση της ταχύτητας. Η εφαρμογή πλέον δεν «κολλάει» στο 3gs. Επίσης βελτιώθηκε η διαχείριση μνήμης.

#12   lavdedin

lavdedin

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/07/2012 - 10:58

Ωραίο φαίνεται!!

#13   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/07/2012 - 11:24

Το έχω εδώ και καιρό. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι την έκδοση 1.2 είχα κάποια κολλήματα. Αυτά ήταν κυρίως στο 3gs που έχω ως δευτερο κινητό. Μετά την τελευταία αναβάθμιση η εφαρμογή έγινε πολύ γρήγορη και δεν κολλαει πουθενά. Έχω προτείνει κάποια πράγματα που μπορούν να προστεθούν αλλά ακόμα και έτσι είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί...

#14   GiannisDragoumis

GiannisDragoumis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 10/07/2012 - 11:46

Ωραία πράγματα βλέπουμε τον τελευταίο καιρό από ελληνικά χέρια. Μας κακομαθαίνετε... ;)

#15   Georgered

Georgered

    iPH Addict

  • 600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/07/2013 - 00:30

Όσοι έχετε την εφαρμογή, την αναβαθμίζουν συχνά ή όχι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες