Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 4 vs Sony Xperia s


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   butters

butters

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2012 - 10:06

To S έχει και πολύ καλή οθόνη, HD (720 x 1280 pixels), αξιόλογη κάμερα, εκτεταμένες επιλογές συνδεσιμότητας (HDMI, DLNA κτλ) και ξεχωριστό design (αν σου αρέσει βέβαια). Το GS3 αναμένεται σήμερα, αλλά από χρήματα παίζει να είναι και €100 παραπάνω από το Sony. :rolleyes: Δες και το HTC One S που είναι στα ίδια "κυβικά"

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   agapitos44

agapitos44

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2012 - 16:58

αααα.....καλα θα τρελαθουμε εδω μεσα...........το S ειναι 1000 φορες καλυτερο κινητο στα παντα απο το 4 μην πω και απο το 4s οπως και πολλα αλλα νεα android κινητα τα ταιζουν σκονη........αντικειμενικα.........μην παμε καν σε συγκριση με τα καινουργια HTC δε συμφερει............

#18   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:14

Ακομα με το 4 ασχολείστε; μιλάμε για μια συσκευή 2 ετών

#19   Levon

Levon

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:chaf1

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:17

αααα.....καλα θα τρελαθουμε εδω μεσα...........το S ειναι 1000 φορες καλυτερο κινητο στα παντα απο το 4 μην πω και απο το 4s οπως και πολλα αλλα νεα android κινητα τα ταιζουν σκονη........αντικειμενικα.........μην παμε καν σε συγκριση με τα καινουργια HTC δε συμφερει............

δεν συμφωνω καθολου...κανενα android δεν ειναι καλυτερο απο το 4s...αντικειμενικα...
σιγουρα πολλα το ξεπερνουν σε μεμονωμενα χαρακτηριστικα,αλλα κανενα δεν το φτανει στο συνολο

#20   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:21

Εγω παντως μια ερωτηση εχω και αν και την εχω κανει σε πολλους με android συσκευες , κανεις δεν μου εδωσε απαντηση...Ας την κανω και εδω για να δω μηπως παρω καποια απαντηση...Η ερωτηση ειναι η εξης...Γιατι αφου το GS ειναι καλυτερο απο το Iphone 4s οπως και το HTC ONE ειναι καλυτερο του Iphone 4S, γιατι οταν βγαινει ενα καινουριο κινητο η συγκριση που θα γινει αμεσως δεν ειναι με ενα εκ των samsung και HTC αλλα κατευθειαν με το iphone??Μηπως ειναι λιγο οξυμωρο το να θεωρεις το iphone χειροτερο κινητο απο αυτα αλλα ολες οι συγκρισεις να γινουν με αυτο??


EDIT: Η audi εβγαλε το R8...κατευθειαν στην προωθηση του προιοντος υπηρχε η πληροφορια οτι τα μηχανικα μερη αλλα και το πατωμα του αυτοκινητου ειναι εξ ολοκληρου κοινα με την lamborgini gallardo..Δηλαδη κατα τους πβλητες επαιρνες το ιδιο αυτοκινητο με αλλη εξωτερικη εμφανιση και σε χαμλοτερη τιμη...Τωρα σκεφτειτε την lamborgini να βγαζει καινουριο αυτοκινητο...Πιστευει κανεις οτι θα διαφημισει το αυτοκινητο της σε σχεση με καποιο αλλο??Οχι..Το βγαζει λεει τα χαρακτηριστικα του τις δυνατοτητες του και οποιος θελει το αγοραζει...Το ιδιο συμβαινει και και στην συγκριση samsung -apple..βγαζει το galaxy κατευθειαν διαφημιση οτι ειναι καλυτερο του iphone!!!..Bγαζει η apple iphone διαφημιζει απλα τα χαρακτηριστικα και τις δυνατοτητες..Καμια αναφορα σε αντιπαλο.....Και στις 2 περιπτωσεις γινεται αντιληπτο οτι η "κατωτερη" εταιρεια προσπαθει να αναδυθει στην αφροκρεμα της αγορας χτυπωντας τον ανταγωνιστη της..Ενω η εταιρεια που εχει το μεριδιο αγορας δεν δειχνει κανενα απολυτως κομπλεξ.Και αυτο το εχω παρατηρησει και σε παρεα οταν καθομαι που σκαει μυτη καποιος με galaxy κ.λ.π και κατευθειαν αυτον που θα κοντραρει με το κινητο του ειναι τον κατοχο iphone..Αυτο δειχνει πολλα κατ εμενα....

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 03/05/2012 - 17:30


#21   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:30

Ακομα με το 4 ασχολείστε; μιλάμε για μια συσκευή 2 ετών

Γιατι να μην ασχολουμαστε?
Τι ειναι αυτο που δεν μπορεις να κανεις με αυτη την ξεπερασμενη συσκευη και μπορεις με τις super wow συγχρονες?

#22   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:37

Γιατι να μην ασχολουμαστε?
Τι ειναι αυτο που δεν μπορεις να κανεις με αυτη την ξεπερασμενη συσκευη και μπορεις με τις super wow συγχρονες?



Nα βγαλεις φωτογραφιες με 12 MP καμερα γιατι κατα πολλους αυτο ειναι το high-end της τεχνολογιας...χαχαχαχααχχαχααχ..

#23   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:38

Nα βγαλεις φωτογραφιες με 12 MP καμερα γιατι κατα πολλους αυτο ειναι το high-end της τεχνολογιας...χαχαχαχααχχαχααχ..

12ΜΡ :o :o :o

#24   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:41

Το ιδιο συμβαινει και και στην συγκριση samsung -apple..βγαζει το galaxy κατευθειαν διαφημιση οτι ειναι καλυτερο του iphone!!!..Bγαζει η apple iphone διαφημιζει απλα τα χαρακτηριστικα και τις δυνατοτητες..Καμια αναφορα σε αντιπαλο.....Και στις 2 περιπτωσεις γινεται αντιληπτο οτι η "κατωτερη" εταιρεια προσπαθει να αναδυθει στην αφροκρεμα της αγορας χτυπωντας τον ανταγωνιστη της..Ενω η εταιρεια που εχει το μεριδιο αγορας δεν δειχνει κανενα απολυτως κομπλεξ.Και αυτο το εχω παρατηρησει και σε παρεα οταν καθομαι που σκαει μυτη καποιος με galaxy κ.λ.π και κατευθειαν αυτον που θα κοντραρει με το κινητο του ειναι τον κατοχο iphone..Αυτο δειχνει πολλα κατ εμενα....


+1

#25   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 03/05/2012 - 17:41

12ΜΡ :o :o :o


Τοσο εχει το xperia s και εμεις ασχολουμαστε ακομα τα παλιοiphone..Μας κοροιδευει η apple..Βαλε και το bluetooth...Εμεις δεν εχουμε..Ειδες??ααα και στο android αλλαζεις και θεμα ευκολα..εμεις παλι δεν μπορουμε χωρις jb...Ειδες τι δυνατοτητες εχουν αυτα τα κινητα??3 λογοι για να προτιμησεις android απο iphone...χααχαχ

#26   komos

komos

    iPH Contributor

  • 1.410 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2012 - 00:54

η αλήθεια είναι ότι αν το android είχε πιο σοβαρές εφαρμογές
και τις ελάχιστες σοβαρές που έχει τις έπαιζε και Ελλάδα (πχ street view)
τα πράγματα θα ήταν πολυυ διαφορετικά...

#27   dreamangel25

dreamangel25

    iPH Addict

  • 870 μηνύματα
  • Twitter:@@Ssou28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:dreamangel25

Δημοσίευση 05/05/2012 - 10:40

Εγώ βασικά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει κ τα δυο κινητά κ να μου πει εντυπώσεις ..

#28   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 02:19

Το κινητό είναι ένα αυτή την στιγμή,galaxy s3,τι μου λέτε για iphone και xperia

#29   manos19801

manos19801

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2012 - 02:47

αν ζητας το κατι παραπανω απο το κινητο του τοτε iPhone εννοειτε!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες