Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Noob's iphone 4 :)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 03/05/2012 - 22:35

αν χρειαστει να κανεις restore δεν θα κανεις from backup αλλα set up as new και μετα θα περασεις το backup σου ετσι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/05/2012 - 22:35

Ναι λογικά αυτό είναι το συμπέρασμα, for future reference :) Κάτι "επαναφέρει" το deactivate του SAM που μετά το iTunes δεν θέλει να του χαριστεί...

Να κάνω και την τελευταία ερώτηση της ημέρας, γιατί βλέπω ετοιμάζονται πέτρες ( :lol: ), το backup/restore του itunes μάλλον να μην το χρησιμοποιήσω αυτούσιο σωστά; Εννοώ ακόμα και αν κάνω backup το "μαγειρεμένο" μου iphone me itunes, λογικά στο restore θα βρω τον μπελά μου (baseband) σωστά; :)



Μπελά με την Baseband θα βρεις μόνο αν κάνεις Restore με official ipsw κάποιου iOS καί όχι με Custom όπως έκανες εσύ!

Το Backup δεν το χρησιμοποιείς αυτούσιο (αλλά μόνο όπως σου είπα πριν) γιατί προέρχεται από Jailbroken iPhone και όσο να 'ναι μεταφέρει και τα οποιαδήποτε σκουπίδια έχει το Jailbreak!

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 03/05/2012 - 22:36


#33   caution

caution

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2012 - 22:42

Crystal clear guys :)

Και πάλι ευχαριστώ παιδιά - πάω να βρω το installous τώρα και μετά θα περιέρχομαι το site να βρω κάποιον πιο άσχετο από εμένα, να βοηθήσω και εγώ! Ι'll share the loooove :)

Τελευταία επεξεργασία από: caution, 03/05/2012 - 22:42


#34   agelospe

agelospe

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/05/2012 - 16:28

ρε παιδια να ρωτήσω κατι και εγω εχω ενα iphone σε 4.3.3 με baseband 4.10.01jailbreak με gevey αλλα καθε φορα που κλεινει θελει να παρεις το 112 κτλ τι μπορώ να κανω για να αντιμετωπίσω ατυτο το προβλημα? ?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες