Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

[TWEAK] Dashboard X


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
103 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 10/05/2012 - 19:23

Conflicts επίσης με lockinfo, και με το ISXticket....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/05/2012 - 23:33

Μόλις το κατέβασα! Παρα πολυ καλο ! Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής !!!

#48   vaio1892

vaio1892

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2012 - 00:13

Θα πω κατι που μαλλον εχει ειπωθει ξανα.τo iPad με το jailbreak πλησιαζει παρα πολυ σε ολοκληρωμενο υπολογιστη.

#49   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:35

εγω δεν εχω κανα θεμα μεχρι στιγμης,,,το chip με το που το εβαλα μου εκανε safe mode, επεισης εχω και zephyr kai lockinfo kai isxticket ( το τελευταιο εχει γενικα ψυχολογικα προβληματα οποτε του ρθει :P ) πολυ καλο γενικα το dashboardx αν και δε ξερω ισως ειναι ιδεα μου η μπαταρια πεφτει λιγο πιο γρηγορα...να βγαλουν και κανα tweak ετσι πιο εφεντζιδικο καιρος animate πχ, παει η μπαταρια στο τελος θα του βαλω κανα συστημα φωτοβολταικων :P

#50   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/05/2012 - 14:48

εγω δεν εχω κανα θεμα μεχρι στιγμης,,,το chip με το που το εβαλα μου εκανε safe mode, επεισης εχω και zephyr kai lockinfo kai isxticket ( το τελευταιο εχει γενικα ψυχολογικα προβληματα οποτε του ρθει :P ) πολυ καλο γενικα το dashboardx αν και δε ξερω ισως ειναι ιδεα μου η μπαταρια πεφτει λιγο πιο γρηγορα...να βγαλουν και κανα tweak ετσι πιο εφεντζιδικο καιρος animate πχ, παει η μπαταρια στο τελος θα του βαλω κανα συστημα φωτοβολταικων :P


Τι να πω φίλε μου... εγώ έχω random safe modes και πολλοί ακόμη χρήστες όπως βλέπω στο twitter... O developer μου είπε να περιμένω το update καθώς το πρόβλημα είναι του tweak και όχι κάπιο conflict, σύμφωνα με το crash report που του έστειλα....

#51   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:05

Τι να πω φίλε μου... εγώ έχω random safe modes και πολλοί ακόμη χρήστες όπως βλέπω στο twitter... O developer μου είπε να περιμένω το update καθώς το πρόβλημα είναι του tweak και όχι κάπιο conflict, σύμφωνα με το crash report που του έστειλα....

Τι να πω φίλε μου... εγώ έχω random safe modes και πολλοί ακόμη χρήστες όπως βλέπω στο twitter... O developer μου είπε να περιμένω το update καθώς το πρόβλημα είναι του tweak και όχι κάπιο conflict, σύμφωνα με το crash report που του έστειλα....


οχι εμενα παραδοξως αυτο δε μου εχει κανει προβληματα...ενα safe mode μονο εκανε στην αρχη στην 1 οταν επαιξα μουσικη, αλλα αυτο ειναι λιγο το music center που εχω βαλει που κανει τα δικα του καμια φορα...δοκιμασε να τα κλεισεις σιγα σιγα απο το mobile substrate και ασε αυτο μονο να δεις πως θα παει...

#52   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:21

Φίλε μου, όπως είπα παραπάνω ο developer μου είπε ότι σύμφωνα με το crash report που του έστειλα, δεν κάνει conflict με κάποιο άλλο tweak... οπότε απλά περιμένω... Μακάρι να συνεχίσει χωρίς προβλήματα σε σένα, γιατί το θεωρώ πολύ χρήσιμο και αξιόλογο tweak το συγκεκριμένο....

#53   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 12/05/2012 - 11:58

κι εγω ειχα προβλημα στην αρχη...ΤΟ εχω τρεις μερες πανω,δεν εχω δει τραγικη διαφορα στην μπαταρια....Επισης υποθηκε οτι δεν λειτουργει με barrel...Λειτουργει μια χαρα με barrel...2 μερες τωρα κανενα σημαδι safemode...Εγω το μονο που περασα σαν widget ειναι το NCSettings...Πολυ καλο σαν προγραμμα...Βοηθαει αρκετα...

#54   George13000

George13000

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2012 - 23:18

Ωραία και εγω το πέρασα κάνα καλό widjet

#55   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/05/2012 - 10:46

Καταρχάς απίστευτα καλή δουλειά, λες και είναι native!
Αυτό που είδα είναι ότι υπάρχει conflict με το FoldersEnhancer. Πιο συγκεκριμένα, αν βάλεις ένα εικονίδιο μέσα σε ένα φάκελο, μετά ο φάκελος απλά δεν ανοίγει, πατάς και τίποτα και πρέπει να κάνεις respring. Ξέρουμε αν υπάρχει καμία αναβάθμιση στα σκαριά;

#56   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 16/05/2012 - 22:30

Έβαλα την 1.0.3 έκδοση του dashboardX... Το έχω σχεδόν 3 ώρες τώρα και μέχρι στιγμής δεν έχω safe modes όπως με τις προηγούμενες εκδόσεις.. Επίσης το βλέπω αρκετά σταθερό... Το χρησιμοποιώ μόνο σαν το dashboard που έχει το mac os, και όχι widgets στο springboard... Μακάρι να βγουν διάφορα tweaks για το dashboardX, γιατί τα υπάρχοντα widgets φαίνονται άσχημα στο dashboardX (έχουν σχεδιαστεί για το notification center)....

#57   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 17/05/2012 - 07:26

Έβαλα την 1.0.3 έκδοση του dashboardX... Το έχω σχεδόν 3 ώρες τώρα και μέχρι στιγμής δεν έχω safe modes όπως με τις προηγούμενες εκδόσεις.. Επίσης το βλέπω αρκετά σταθερό... Το χρησιμοποιώ μόνο σαν το dashboard που έχει το mac os, και όχι widgets στο springboard... Μακάρι να βγουν διάφορα tweaks για το dashboardX, γιατί τα υπάρχοντα widgets φαίνονται άσχημα στο dashboardX (έχουν σχεδιαστεί για το notification center)....


συμφωνω απολυτα, υπαρχουν ελαχιστες εξαιρεσεις
για παραδειγμα το ncsettings, ισως το πιο απαραιτητο widget για το dashboard x φαινεται σαν να ειναι native

#58   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/05/2012 - 00:47

δε ξερω αν το κανε σε κανεναν αλλα απο οταν εβαλα την 1.0.3 μου πηγαινει το τελευταιο widget που εχω στη λιστα στο spotlight...ε με κανα respring στρωνει αλλα παλι τα ιδια...

#59   giorgosperi

giorgosperi

    iPH Contributor

  • 1.161 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/05/2012 - 01:38

βασικα με το calendar για widget εχει θεμα μαλλον αλλα ειναι ωραιο γαμωτο...

#60   nikosmdtps

nikosmdtps

    iPH Contributor

  • 1.191 μηνύματα
  • Twitter:@nikosmdtps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 18/05/2012 - 03:55

Υπομονή φίλε, έχει αρκετά bugs, αλλά είναι κάτι καινοτόμο..πιστεύω θα το φροντίσει ο developer και στο μέλλον θα δούμε και πολλά native widgets για το dashboardX...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες