Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

5x redux


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
196 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 13/05/2012 - 07:59

Μια ερωτηση:Χτες αγορασα τι iPad3 και το παιδι που το ειχε εκανε update σε 5,1,1.Υπαρχει περιπτωση να νμπορεσω να το κανω downgrade σε 5,1?Δεν εχω shsh.Ευχαριστω!

Εφοσον δεν εχεις shsh δεν μπορεις να κανεις downgrade.
Παρολα αυτα δοκιμασε να τρεξεις το tiny umbrella μηπως υπογραφεται ακομα η 5.1 και μπορεσεις να τα σωσεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:22

Καλημερα σας παιδια συνχαριτηρια στο Forum πρωτη φορα Postaro κατι και θελω να ρωτησω και εγω εχω 4s(5.1 9Β179) Μπορω με το (redsn0w_win_0.9.11b1) να κανω Dowgrade Version σε 5.01 δηλ.οπως το πηρα.....η θα κανω βλακεια?επισης πως κραταω τα SHSH που ολοι μηλανε για αυτα????.......ειμαι χρηστης iphone εδω και κανα 6μηνο και μπορω να πω οτι δεν θα ξαναπαρω αλλο κιν στην ζωη μου ειμαι υπερευτιχισμενος που το εχω απλα μη ξεροντας εκανα Upgrade απο 5.01 - 5.1

#108   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:24

Καλημερα σας παιδια συνχαριτηρια στο Forum πρωτη φορα Postaro κατι και θελω να ρωτησω και εγω εχω 4s(5.1 9Β179) Μπορω με το (redsn0w_win_0.9.11b1) να κανω Dowgrade Version σε 5.01 δηλ.οπως το πηρα.....η θα κανω βλακεια?επισης πως κραταω τα SHSH που ολοι μηλανε για αυτα :huh:?.......ειμαι χρηστης iphone εδω και κανα 6μηνο και μπορω να πω οτι δεν θα ξαναπαρω αλλο κιν στην ζωη μου ειμαι υπερευτιχισμενος που το εχω απλα μη ξεροντας εκανα Upgrade απο 5.01 - 5.1


Για να πας στη 5.0.1 χρειάζεσαι τα SHSH Blobs.

Αλλά αφου είσαι στη 5.1 μένεις εκεί και δεν αναβαθμίζεις. Αν σε ενδιαφέρει το JB.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 13/05/2012 - 11:25

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#109   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:24

Καλημερα σας παιδια συνχαριτηρια στο Forum πρωτη φορα Postaro κατι και θελω να ρωτησω και εγω εχω 4s(5.1 9Β179) Μπορω με το (redsn0w_win_0.9.11b1) να κανω Dowgrade Version σε 5.01 δηλ.οπως το πηρα.....η θα κανω βλακεια?επισης πως κραταω τα SHSH που ολοι μηλανε για αυτα :huh:?.......ειμαι χρηστης iphone εδω και κανα 6μηνο και μπορω να πω οτι δεν θα ξαναπαρω αλλο κιν στην ζωη μου ειμαι υπερευτιχισμενος που το εχω απλα μη ξεροντας εκανα Upgrade απο 5.01 - 5.1


Καλώς ήρθες στο forum... Την διαδικασία αν την κάνεις, θα την κάνεις με το redsn0w_win_0.9.11b2. Εί χες κάνει Jailbreak το iPhone? Είχες χρησιμοποιήσει το Tiny Umbrella για να σώσεις τα SHSH του iOS 5.0.1?

#110   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:30

Καλώς ήρθες στο forum... Την διαδικασία αν την κάνεις, θα την κάνεις με το redsn0w_win_0.9.11b2. Εί χες κάνει Jailbreak το iPhone? Είχες χρησιμοποιήσει το Tiny Umbrella για να σώσεις τα SHSH του iOS 5.0.1?


Οχι αφου οταν το πηρα ουτε ηξερα τι ηταν το Jailbreak δεν εχω σωσει τιποτα στην κυριολεξια για αυτο και παραπανω ρωτησα αν μπορω να κανω downgrade

#111   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:31

Οχι αφου οταν το πηρα ουτε ηξερα τι ηταν το Jailbreak δεν εχω σωσει τιποτα στην κυριολεξια για αυτο και παραπανω ρωτησα αν μπορω να κανω downgrade


Άρα δεν μπορείς να κάνεις Downgrade σε iOS 5.0.1

#112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:31

Xωρίς αυτά δε μπορείς. Μένεις εκεί που είσαι..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#113   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:34

Xωρίς αυτά δε μπορείς. Μένεις εκεί που είσαι..


Μαλιστα οποτε μενω και περιμενω το επισιμο Jailbreak για 4s(9B179) και πριν το κανω σωζο τα Shsh και πρωχοραω στο Jailbreak το καταλαβα καλα η εχω καταλαβει κατι λαθος?

#114   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:36

Aκριβώς. Απλά περιμένεις το tool.

Τα SHSH της 5.1 μπορείς να τα σωσεις και τώρα με Tiny Umbrella.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#115   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:53

Aκριβώς. Απλά περιμένεις το tool.

Τα SHSH της 5.1 μπορείς να τα σωσεις και τώρα με Tiny Umbrella.


Ωραια τα εσωσα σε ενα φακελο που το ονομασα SHSH και μου εβαλε στον φακετο(.cache - .known_devices) τωρα αμα βγει Jailbreik για 5.1 μπορω να το κανω αφοβα?επισης τωρα αμα θελω αναβαθμιζω σε 5.1.1 και οποτε θελω ξαναπαω σε 5.1?και με ποιον τροπο?με το Restore που υπαρχει στο συγκεκριμενο Software?

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου μολις γινω εμπειρος και εγω θα βοηθαω στο Forum προς το παρον μενω απλα παρατηρητης

#116   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:57

Ωραια τα εσωσα σε ενα φακελο που το ονομασα SHSH και μου εβαλε στον φακετο(.cache - .known_devices) τωρα αμα βγει Jailbreik για 5.1 μπορω να το κανω αφοβα?επισης τωρα αμα θελω αναβαθμιζω σε 5.1.1 και οποτε θελω ξαναπαω σε 5.1?και με ποιον τροπο?με το Restore που υπαρχει στο συγκεκριμενο Software?

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια σου μολις γινω εμπειρος και εγω θα βοηθαω στο Forum προς το παρον μενω απλα παρατηρητης


Ναι. Μπορείς να πας στη 5.1.1 αλλά δεν υπάρχει λόγος. Μένεις εκεί που είσαι..

Τα SHSH Blobs τα έσωσες για ακριβώς αυτο το λόγο.. Για Downgrade. Η διαδικασία του JB είναι άλλο πράγμα..

Απλά τωρα περιμένεις το tool..

Τίποτα.. :)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#117   Aslanidis

Aslanidis

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 11:59

Ναι. Μπορείς να πας στη 5.1.1 αλλά δεν υπάρχει λόγος. Μένεις εκεί που είσαι..

Τα SHSH Blobs τα έσωσες για ακριβώς αυτο το λόγο.. Για Downgrade. Η διαδικασία του JB είναι άλλο πράγμα..

Απλά τωρα περιμένεις το tool..

Τίποτα.. :)


Καταλαβα καταλαβα καλα δεν εχω και σκοπο να κανω Upgrade απλα ετσι για να ειμαι σιγουρος το εγραψα να εισαι καλα

Σας ευχαριστω ολους για τη βοηθεια σας ειστε απιστευτο Forum

#118   nikosfr4

nikosfr4

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 13/05/2012 - 12:36

εγω κατεβασα το προγραμμα tiny umbrella αλλα ειδα ενα βιντεο ( ) στο youtube και εκει που εδειχνε οτι ειχε τα shsh εμενα δεν ειχε τιποτα.τι διαδικασια να ακολουθησω για να σωσω τα shsh της 5.1 στο iphone 4s?

#119   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 13/05/2012 - 12:37

εγω κατεβασα το προγραμμα tiny umbrella αλλα ειδα ενα βιντεο ( http://www.youtube.com/watch?v=Im2O0TGFPuM ) στο youtube και εκει που εδειχνε οτι ειχε τα shsh εμενα δεν ειχε τιποτα.τι διαδικασια να ακολουθησω για να σωσω τα shsh της 5.1 στο iphone 4s?


Ξετίκαρε το "Request from Cydia" από την καρτέλα Advanced και πάτα Save SHSH.

#120   Hatemost

Hatemost

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 13/05/2012 - 13:28

Όχι φίλε μου κάτσε όπως είσαι.

Εδώ η συζήτηση γίνεται για αυτούς που είναι στην 5.1 και θέλουν να γυρίσουν στην 5.0.1.

Εσύ είσαι στην 5.0.1 οπότε ΟΚ.

Και εφόσον το cydia σου λέει ότι έχεις μόνο της 5.1 αν αναβαθμίσεις τώρα ΔΕΝ θα μπορείς να πας πίσω και δεν θα έχεις jb μέχρι να βγει της 5.1 ή της 5.1.1.

Οπότε άραξε εκεί που είσαι...

.

Οποτε δε χρησιμοποιω καθολου το redsnow σωστα; Και να ρωτησω. Πως καποιοι μπορουν να σωσουν τα shsh της 5.0.1; Και σε καποιους με το ιδιο κινητο οχι; Πιο παλια παρτιδα η ετυχε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες