Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[Oδηγός Win / Mac ] Downgrade σε παλαιότερες εκδόσεις στο iPad 2, iPad 3 και iPhone 4S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
313 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:44

Αφού είναι jailbroken στην 5.0.1 δεν έχουν αποθηκευτεί απο μόνα τους τα shsh και της 5.0.1 και της 5.1 ??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:45

Ευχαριστούμε Νίκο!
έκανα jb με ανοιχτή συσκευή χωρίς να μπω se dfu mode αλλά το cydia ούτε σε μένα το εμφανίζει

#48   thomaz

thomaz

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Smar-Tom

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:45

Οκ τότε. Ευχαριστώ πολυ. Μάλλον επειδή το πήρα με 5.0.1

#49   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:46

Ευχαριστούμε Νίκο!
έκανα jb με ανοιχτή συσκευή χωρίς να μπω se dfu mode αλλά το cydia ούτε σε μένα το εμφανίζει


Μην αγχώνεστε! Αργεί!! Κάντε ένα reboot την συσκευή!

Υ.Γ. Πολύ απλό Jailbreak ε??

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 11/05/2012 - 15:46


#50   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:48

ολα καλα με το downgrade αλλα δεν μου φορτωνει το cydia...

Ευχαριστούμε Νίκο!
έκανα jb με ανοιχτή συσκευή χωρίς να μπω se dfu mode αλλά το cydia ούτε σε μένα το εμφανίζει


θέλει το vpn στο on
αλλά μου βγάζει σφάλμα "σύνδεση VPN: πρόεκυψε σφάλμα διαμόρφωσης"

#51   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:52

θέλει το vpn στο on
αλλά μου βγάζει σφάλμα "σύνδεση VPN: πρόεκυψε σφάλμα διαμόρφωσης"


Το παραβλέπεις το σφάλμα!!!!! Στο λέει και το redSn0W!!! Θα κάνει μόνο του reboot μετά!!!

#52   salvatore76

salvatore76

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:53

παιδιά καλησπέρα....sosss..έχω ένα iphone4 ενός συναδέλφου...το είχε αγοράσει απο usa και όταν το έφερε εδς κάποιος το ξεκλείδωσε και δούλευε με vodafone...πριν μία ώρα..(ανάθεμα την ώρα) του έκανα μέσω του itunes update σε 5.1.1 και μετά όταν τελείωσε κλείδωσε ...δεν αναγνωρίζει την sim...είμαι απελπισμένος διότι έγινε στα χέρια μου..τι κάνω ..downgrade γίνεται..με το τρόπο που γίνετε στο 4s..;όπως διαβάζω εδώ..??

#53   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:54

παιδιά καλησπέρα....sosss..έχω ένα iphone4 ενός συναδέλφου...το είχε αγοράσει απο usa και όταν το έφερε εδς κάποιος το ξεκλείδωσε και δούλευε με vodafone...πριν μία ώρα..(ανάθεμα την ώρα) του έκανα μέσω του itunes update σε 5.1.1 και μετά όταν τελείωσε κλείδωσε ...δεν αναγνωρίζει την sim...είμαι απελπισμένος διότι έγινε στα χέρια μου..τι κάνω ..downgrade γίνεται..με το τρόπο που γίνετε στο 4s..;όπως διαβάζω εδώ..??


Είσαι κάπως offtopic....

Δεν γίνεται με αυτό τον τρόπο downgrade αλλά και να κάνεις, δεν αλλάζει κάτι! Θα παραμείνει κλειδωμένο! :(

#54   puzzle

puzzle

    iPH Addict

  • 701 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/05/2012 - 15:57

παιδιά καλησπέρα....sosss..έχω ένα iphone4 ενός συναδέλφου...το είχε αγοράσει απο usa και όταν το έφερε εδς κάποιος το ξεκλείδωσε και δούλευε με vodafone...πριν μία ώρα..(ανάθεμα την ώρα) του έκανα μέσω του itunes update σε 5.1.1 και μετά όταν τελείωσε κλείδωσε ...δεν αναγνωρίζει την sim...είμαι απελπισμένος διότι έγινε στα χέρια μου..τι κάνω ..downgrade γίνεται..με το τρόπο που γίνετε στο 4s..;όπως διαβάζω εδώ..??

Μονο αν ειχε κανει jailbreak Και ειχε κρατησει τα shsh θα μπορει να κανει κατι..
Αλλιως δυστυχως θα παραμεινει κλειδωμενο και θα χρησιμοποιειται σαν ipod.

#55   Spokgr

Spokgr

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:02

Νίκο σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές...
Έχω ενα 4, στο CYDIA μου δείχνει όλες τις παλιές shsh... Αλλα όταν το βάζω στον υπολογιστή στο tiny umbrella δεν αναγνωρίζει την συσκευή μου και δεν μπορω να κάνω downgrade απο 5.1 σε 5.0.1...
Please help!

#56   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:05

Νίκο σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές... Έχω ενα 4, στο CYDIA μου δείχνει όλες τις παλιές shsh... Αλλα όταν το βάζω στον υπολογιστή στο tiny umbrella δεν αναγνωρίζει την συσκευή μου και δεν μπορω να κάνω downgrade απο 5.1 σε 5.0.1... Please help!


Εδώ είναι topic για συσκευές με Α5 επεξεργαστή....Αλλά anyway...

Κατέβασε την IPSW του iOS 5.0.1 και το redSn0w 0.9.10b8b. Κράτησε Backup. Έπειτα άνοιξε το redSn0w, πήγαινε Extras-SHSH blobs-Stitch- πρώτα επέλεξε την IPSW που κατέβασες, έπειτα βάλε το iPhone σε DFU και μετά πάτα Cydia. Αφού υπάρχουν τα SHSH της 5.0.1 στο Cydia σε ένα λεπτό θα έχεις την Custom IPSW της 5.0.1 όπου θα κάνεις Restore. Τέλος για το Restore, θα πρέπει να βάλεις το iPhone σε PwnedDFU(redSn0w-Extra-PwnedDFU). Μετά με κρατώντας το Shift κάνεις κλικ στο Restore και θα επιλέξεις την Custom. Όταν τελειώσει το Restore, στο iTunes θα επιλέξεις "Set up as new" και στο iPhone "Διαμόρφωση ως νέο".

#57   JamesR21

JamesR21

    iPH Addict

  • 784 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:05

άσε το tiny μέσα από το redsnow θα κάνεις downgrade κοίτα την 1η σελίδα

#58   thomaz

thomaz

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Smar-Tom

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:09

Αφού είναι jailbroken στην 5.0.1 δεν έχουν αποθηκευτεί απο μόνα τους τα shsh και της 5.0.1 και της 5.1 ??


Όχι μόνο απο 5.1 έχουν αποθηκευτει. Απλά επειδή είμαι ήδη στην 5.0.1 μου φάνηκε περίεργο να μην είναι στο cydia.

#59   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:22

Αφού είναι jailbroken στην 5.0.1 δεν έχουν αποθηκευτεί απο μόνα τους τα shsh και της 5.0.1 και της 5.1 ??


Όχι μόνο απο 5.1 έχουν αποθηκευτει. Απλά επειδή είμαι ήδη στην 5.0.1 μου φάνηκε περίεργο να μην είναι στο cydia.



Το Jailbreak λογικά έγινε όταν η Apple σταμάτησε να υπογράφει το iOS 5.0.1! Γι αυτό και δεν έχει τα SHSH

#60   Spokgr

Spokgr

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/05/2012 - 16:53

Sorry που μπήκα σε topic για A5 δεν το πήρα χαμπάρι καθώς σχετικά νέος στο club... Έκανα παρόλα αυτα ότι μου είπες και όλα πανε ρολόι...
Ευχαριστώ και πάλι... (φαντάζομαι jailbreak θα κάνω απο το ίδιο redsnow?).

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες