Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Η Apple παραγγέλνει οθόνες τουλάχιστον 4 ιντσών για το επόμενο iPhone (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
36 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   larryf13

larryf13

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:larryf13

Δημοσίευση 16/05/2012 - 18:51

Μέντολες. Η οθόνη δεν αλλάζει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 16/05/2012 - 18:54

Μέντολες. Η οθόνη δεν αλλάζει.

συμφωνω ακριβως τα ιδια ελεγαν και περισι για το 4s...

#18   Kostasfalcon

Kostasfalcon

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 16/05/2012 - 19:14

ας τελειωνουμε πια με τις 3,5 ινστες....εμενα με κουρασαν....4 με 4,3 ειναι πλεον απαραιτητη

#19   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 16/05/2012 - 19:47

Μακαρι παντως να παει σε 4αρα η 4,3.

Εγω παραγγειλα χθες το htc one x και παρασκευη θα το εχω.
Το ειδα απο κοντα κ μου αρεσε παρα πολυ, βεβαια ios με android δεν συγκρινονται αλλα κ το σερφαρισμα σε 3.5αρα οθονη ειναι κουραστικο..
Θα κρατησω κ το iphone4 που εχω αλλα αμα δω οτι μπορω κ χωρις αυτο θα το δωσω κ θα μεινω μονο με το one x ,μεχρι οκτωμβριο που θα ρθει το νεο αιφονι :)

Στης 4.7 ιντσες του one x το σερφαρισμα ειναι απολαυση, ακομα κ αν δεν εισαι τοσο smooyt το scroling οσο ειναι στο μηλο !
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#20   thanwin

thanwin

    iPH Enthousiast

  • 380 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:thanostheracer

Δημοσίευση 16/05/2012 - 20:04

ναι μόνο που αν έχεις μικρές τσέπες θα βγαίνει έξω και θα φαίνεται και αυτό είναι το κακό

#21   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2012 - 20:45

Μακαρι παντως να παει σε 4αρα η 4,3.

Εγω παραγγειλα χθες το htc one x και παρασκευη θα το εχω.
Το ειδα απο κοντα κ μου αρεσε παρα πολυ, βεβαια ios με android δεν συγκρινονται αλλα κ το σερφαρισμα σε 3.5αρα οθονη ειναι κουραστικο..
Θα κρατησω κ το iphone4 που εχω αλλα αμα δω οτι μπορω κ χωρις αυτο θα το δωσω κ θα μεινω μονο με το one x ,μεχρι οκτωμβριο που θα ρθει το νεο αιφονι :)

Στης 4.7 ιντσες του one x το σερφαρισμα ειναι απολαυση, ακομα κ αν δεν εισαι τοσο smooyt το scroling οσο ειναι στο μηλο !


Πιστεψε με δεν θα μπορεσεις να ''κατεβεις'' ευκολα απο τις 4.7 στις πιθανοτατα 4 του iphone 5

#22   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 16/05/2012 - 20:55

Οι 4" ίντσες στο iPhone θεωρώ είναι ιδανικές. Δεν θα μου άρεσαν «ακρότητες» του στιλ 4.7 και 4.8 ιντσών που είναι παντόφλες αλλά οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό. Δεν με χαλάνε οι 3.5 αλλά και οι 4 είναι καλά πιστεύω. Το θέμα είναι το εξής: δεδομένου του ιστορικού της Apple να λαμβάνει "περίεργες" αποφάσεις (να το θέσω κομψά) πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει αυτό που λένε πολλοί για κατακόρυφη αύξηση στο μέγεθος με αλλαγή του aspect ratio. Ουσιαστικά, θα προστεθεί μια σειρά εικονιδίων στο Springboard και θα μπορείς να βλέπεις περισσότερα tweets κτλπ. Αλλά πρακτικά για παράδειγμα στον Safari το width(πλάτος) είναι αυτό που μετράει. Αν θες πιο άνετο browsing θες και μεγαλύτερο πλάτος, όχι μόνο μεγαλύτερο ύψος. Δώρον άδωρον δηλαδή η αύξηση στις 4 ίντσες αν γίνει έτσι. Εύχομαι να μην το κάνουν..

Follow me on twitter


#23   thanwin

thanwin

    iPH Enthousiast

  • 380 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:thanostheracer

Δημοσίευση 16/05/2012 - 21:06

ναι το ξαναματαλέω είναι λίγο μεγάλες

#24   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 16/05/2012 - 22:37

Μετα απο ενα χρονο με νεξους ς προερχομενος απο μηλο εχω να πω οτι οι 4" ειναι καλες για τηλεφωνο αλλα για σερφινγκ πιστευω πλεον οτι ειναι λιγες.Νομιζω οτι το ιδανικο ειναι αυστηρα 4.3" γιατι μετα γινεται ταμπλετ και δεν μιλαμε για τηλεφωνο.

#25   MaleBuffy

MaleBuffy

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/05/2012 - 22:44

Μουφα άρθρο. Τι θα πει παραγγελνει "τουλάχιστον" 4"; Πλάκα μας κάνουν;

-Ναι για σας! Θα ήθελα ένα ζευγάρι παπούτσια, τουλάχιστον 43 νούμερο!

Γράφουν το αυτονόητο για να γράψουν κατι, και τα πρόβατα ακολουθούν!

#26   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:12

U P D A T E

To Reuters επιβεβαιώνει ουσιαστικά το δημοσίευμα της Wall Street Journal αναφέροντας ότι η νέα οθόνη θα είναι ακριβώς 4 ίντσες! Και τα δύο δημοσίευμα συμφωνούν ότι οι προμηθευτές θα είναι οι LG, Sharp και Japan Display με την παραγωγή να ξεκινά τον Ιούνιο. Με βάση αυτό είναι λογικό να υποθέσουμε ότι η παραγωγή του νέου iPhone θα ξεκινήσει τον Αύγουστο με την κυκλοφορία του να τοποθετείται τον Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο.

Follow me on twitter


#27   GBabilis

GBabilis

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:mpampilhs

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:19

Ευτυχώς θα δούμε 4αρα.Γιατι στα tags έχετε βάλει iPhone 6; :lol:

#28   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:20

Ευχάριστα νέα. Ελπίζω να είναι και το σχέδιο του νέου iPhone τέλειο.
Once You Go Mac You Never Go Back

#29   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/05/2012 - 10:42

Οι 4" ίντσες στο iPhone θεωρώ είναι ιδανικές. Δεν θα μου άρεσαν «ακρότητες» του στιλ 4.7 και 4.8 ιντσών που είναι παντόφλες αλλά οι 4 ίντσες είναι το ιδανικό. Δεν με χαλάνε οι 3.5 αλλά και οι 4 είναι καλά πιστεύω. Το θέμα είναι το εξής: δεδομένου του ιστορικού της Apple να λαμβάνει "περίεργες" αποφάσεις (να το θέσω κομψά) πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει αυτό που λένε πολλοί για κατακόρυφη αύξηση στο μέγεθος με αλλαγή του aspect ratio. Ουσιαστικά, θα προστεθεί μια σειρά εικονιδίων στο Springboard και θα μπορείς να βλέπεις περισσότερα tweets κτλπ. Αλλά πρακτικά για παράδειγμα στον Safari το width(πλάτος) είναι αυτό που μετράει. Αν θες πιο άνετο browsing θες και μεγαλύτερο πλάτος, όχι μόνο μεγαλύτερο ύψος. Δώρον άδωρον δηλαδή η αύξηση στις 4 ίντσες αν γίνει έτσι. Εύχομαι να μην το κάνουν..


Αν το κάνουν έτσι θα είναι μεγάλη απογοήτευση. Μετά το 4S άλλη μια απογοήτευση.

#30   iPetros

iPetros

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Petros7GR

Δημοσίευση 17/05/2012 - 18:42

Κι εγώ θεωρώ ότι το ιδανικό μέγεθος οθόνης για το νέο iPhone, πρέπει να είναι 4 ίντσες και να φτάσει μελλοντικά τις 4,3".
Μερικοί λένε ότι είναι απόλαυση να "σερφάρεις" στις 4,7" και 4,8" , ok, συμφωνώ εδώ, αλλά άμα είναι έτσι και στις 5,5" θα είναι μεγαλύτερη η απόλαυση και πάει λέγοντας! Μη ξεχνάμε ότι μιλάμε για κινητό τηλέφωνο! Όσο πιο μεγάλο σε διαστάσεις βγαίνει, τόσο πιο πολύ χάνει την έννοια της φορητότητας και πλησιάζει τα tablets! Πως θα το κουβαλάω, το καλοκαίρι για παράδειγμα, ένα κινητό που δεν θα χωράει στη τσέπη του jean μου?
Μακάρι η Apple, να μην ακολουθήσει την τακτική της Samsung με την γαλαξιακή παντόφλα III.

Για το design και την ποιότητα δεν ανησυχώ... σίγουρα θα είναι σε υψηλό επίπεδο, όπως μας έχει συνηθήσει η εταιρεία τόσα χρόνια τώρα! ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες