Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Blacksn0w is ready!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2009 - 21:31

Πάει, ξεκλειδώθηκε και αυτό. Είναι όμως καλό που όλα τα exploit σιγά σιγά κλείνονται από την Apple μετά από κάθε jb και unlock? Τι θα μείνει για το καινούργιο iPhone όταν με το καλό βγει;



Ολοκαινουργιο OS ....καινουργια exploits!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   THORIOUS

THORIOUS

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2009 - 22:18

ρε παιδια..... επειδή είμαι λίγο άσχετος..... το 1st gen iphone, θα το ξεκλειδώνει? δεν λει τίποτα γ αυτό και γενικότερα νομίζω οτι πλέον τα πρώτης γεννιάς iphone εχουν "βγεί στην άκρη"!

#18   vostok

vostok

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2009 - 22:25

Ότι κλειδώνει , ξεκλειδώνει λένε οί crackers...

Όλα είναι θέμα χρόνου καί τακτικής είτε άπο μεριάς Apple είτε άπο μεριάς Dev Team/GeoHot
(π.χ. πολύ πιθανόν η Chronic Chronic Dev Team να είχε ήδη βρεί το "exploit" γιά το baseband απλά περίμενε για ένα Firmware Update άπο την Apple π.χ. 3.2 γιά να εκδόση κάποιο εργαλείο γιά Unlock)

Καλή επιτυχία μέ το άνλοκ, σέ όσους έχουν κλειδωμένο ίΦον!
;-)

#19   vostok

vostok

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2009 - 22:33

ρε παιδια..... επειδή είμαι λίγο άσχετος..... το 1st gen iphone, θα το ξεκλειδώνει? δεν λει τίποτα γ αυτό και γενικότερα νομίζω οτι πλέον τα πρώτης γεννιάς iphone εχουν "βγεί στην άκρη"!


Εφόσον δέν έχει υποθεί τίποτα ακόμα επισήμος καλό θά ήταν να περιμένεις..., εκτός καί άν θέλεις νά το δοκιμάσεις καί να μοιραστείς την εμπειρία σου με έμας. (Δέν το προτείνω πάντως!!!)

#20   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 31/10/2009 - 23:10

Επιτελους θα παρω το 3GS 32GB που ηθελα !! Απο αγγλια ξερετε ποια εταιρια τα πουλαει και ποσο ???

#21   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2009 - 23:31

Με το καλό να ρίξει μαύρο χι0νι λοιπόν στις 4 του Νοέμβρη, να ξεκλειδωθούν και οι κλειδωμένοι!

Απλά δε σας φαίνεται περίεργο πως κατάφερε ο geohot να κάνει unlock στο baseband τόσο γρήγορα;

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 31/10/2009 - 23:32


#22   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2009 - 02:55

Επιτελους θα παρω το 3GS 32GB που ηθελα !! Απο αγγλια ξερετε ποια εταιρια τα πουλαει και ποσο ???



Ειναι αποκλειστικοτητα της O2.
Απο Apple Store UK το αγοραζεις μονο αν εισαι κατοικος Αγγλιας, οποτε βρες καποιον εκει να στο αγορασει αλλιως δεν γινετε.Επεισης αν το αγορασεις απο κει (Apple Store UK) να ξερεις οτι δεν το αγοραζεις με συμβολαιο φυσικα αλλα με μια SIM prepay card μεσα στην συσκευασια για την ενεργοποιηση της συσκευης.

Συνολικα θα σου κοστισει (3GS 16Gb + μεταφορικα + φορο) περιπου 540€.

Απο κει το εχω παρει και εγω και ειμαι 2,5 μηνες τωρα που περιμενω το ξεκληδωμα (επιτελους ηρθε!!! 8) ).

#23   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/11/2009 - 12:08

Ειναι αποκλειστικοτητα της O2.
Απο Apple Store UK το αγοραζεις μονο αν εισαι κατοικος Αγγλιας, οποτε βρες καποιον εκει να στο αγορασει αλλιως δεν γινετε.Επεισης αν το αγορασεις απο κει (Apple Store UK) να ξερεις οτι δεν το αγοραζεις με συμβολαιο φυσικα αλλα με μια SIM prepay card μεσα στην συσκευασια για την ενεργοποιηση της συσκευης.

Συνολικα θα σου κοστισει (3GS 16Gb + μεταφορικα + φορο) περιπου 540€.

Απο κει το εχω παρει και εγω και ειμαι 2,5 μηνες τωρα που περιμενω το ξεκληδωμα (επιτελους ηρθε!!! 8) ).


οκ ευχαριστω πολυ ! βασικα μενει εκει ο ξαδερφος μου ! οποτε θα του στειλω τα χρηματα να το παρει και οταν ερθει εδω τα χριστουγεννα θα το εχω:P !!!
(δν ανυπομονω εχω το 3G :) )

#24   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 01/11/2009 - 13:52

Και με το νέο bootrom τι ακριβώς γίνεται? Σε άλλο φόρουμ αναφέρουν οτι έφτασε κ στην Ελλάδα, πόσο μάλλον στην Αγγλία. Το blacksn0w θα κάνει κ JB κ μάλιστα κ το καινούριο bootrom untetherd??

#25   MaxII

MaxII

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2009 - 14:03

Και με το νέο bootrom τι ακριβώς γίνεται? Σε άλλο φόρουμ αναφέρουν οτι έφτασε κ στην Ελλάδα, πόσο μάλλον στην Αγγλία. Το blacksn0w θα κάνει κ JB κ μάλιστα κ το καινούριο bootrom untetherd??



Αυτο ειναι ενα θεμα που θελει προσοχη!! :mellow:
Αποψη μου ειναι οτι καλο θα ηταν οσοι σκεφτονται να παρουν τωρα iphone θα πρεπει να το σκεφτουν διπλα μιας και δεν εχει ανακοινωθει τιποτα ακομα για ξεκληδωμα στο νεο bootrom και j/b.
Θα ηταν καλυτερο να το ψαξετε για μεταχειρισμενο απο Ελλαδα, τουλαχιστον θα ειναι unlock και με θα εχουν σιγουρα παλιο bootrom.

#26   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 01/11/2009 - 14:05

Το unlock αν είναι αγορασμένο απο Ελλάδα δε μας αφορά! Έλεγα να παραμείνω με το 3G μου αλλά με "ιντριγκάρει" η επιδότηση μου κ οτι βρήκα να το πουλήσω ;)

#27   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2009 - 14:06

Μπορειτε να δειτε εδω

ezgif_com_crop_2.gif


#28   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2009 - 14:07

οκ ευχαριστω πολυ ! βασικα μενει εκει ο ξαδερφος μου ! οποτε θα του στειλω τα χρηματα να το παρει και οταν ερθει εδω τα χριστουγεννα θα το εχω:P !!!
(δν ανυπομονω εχω το 3G :) )


γιατί δεν το παίρνεις από Ελλάδα ; Και ξεκλειδωτο θα είναι και δε θα χρειάζεται να προσπαθείς μια ώρα να κανείς το ανλόκ.

#29   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 01/11/2009 - 16:05

γιατί δεν το παίρνεις από Ελλάδα ; Και ξεκλειδωτο θα είναι και δε θα χρειάζεται να προσπαθείς μια ώρα να κανείς το ανλόκ.


γιατι βγαινει πανακριβο.. και η vodafone παρολο που τους αφηνω 400 € καθε μηνα μου δωσανε επιδοτηση 170 ευρω.... τεσπα θα δω και εγω .. μου βγαινει πιο φτηνο απο αγγλια γιαυτο

#30   soiramk

soiramk

    iPH Enthousiast

  • 524 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:soiramk

Δημοσίευση 01/11/2009 - 16:33

Μπορειτε να δειτε εδω

Δεν αναφέρει κάτι για bootrom... Τι να δούμε? Δε σε κατάλαβα :blush:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες