Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Νέο iPhone με οθόνη 3.9 ιντσών και ανάλυση 1136 x 640 (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 22/05/2012 - 20:35

Οπως βλεπετε οι πιο πολλοι περιμενουν μια μεγαλυτερη οθονη...μεσα σε αυτους κ εγω...
Δεν νομιζω η apple να μην το γνωριζει αυτο...
Eγω αυτο που θελω κυριως ειναι μεγαλυτερη οθονη-ραδιοφωνο-καλυτερη μπαταρια...το λειτουργικο ΠΕΤΑΕΙ ακομα κ στο 3Gs(οκ με περιορισμους)...καμερα εχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ...αρα τι του λειπει στην ουσια...Μεγαλυτερη οθονη κ μια πινελια που θα το κανει ακομα πιο ανταγωνιστικο ισως η μπαταρια...


Το ραδιοφωνο το εβαλα εγω ο καμμενος...που θα ηθελα να συνδιαστει κ με στερεοφωνικα ηχεια (2 τον αριθμο)...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   CCGio

CCGio

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Twitter:@GSargiannidis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 22/05/2012 - 20:39

Να σας πω και 'γω την γνωμη μου λοιπον....
Πρεπει επι τελους η apple να υιοθετησει WIDE 16/9 αναλυση οθονη ...για πολλους και διαφορους λογους.

Επισης να πω οτι εννοειται πως θα πουλησει τρελλα οπως και να εχει. Δεν σημαινει οτι καποιος που μολις πριν ενα χρονο πηρε το 4S θα
τρεξει να παρει το 5. Καποιος ομως που εχει το 3GS (οπως κι εγω π.χ.) θα ηταν μια ωραια, νεα αλλαγη το 5αρι.


3Gs σε iPhone 5... θα δεις το "φως" το αληθινό!!! :)

#33   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/05/2012 - 20:52

Ποσα προβλήματα ;;; Δεν έχω δει κάποιο γι'αυτο ρωτάω...
Μπορείς πάντα να πάρεις την λαγανα galaxy s3 με 4,6" χωρίς κανένα πρόβλημα (πέραν του android....)

4,8 έχει ακόμα μεγαλύτερη

#34   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/05/2012 - 20:55

Ετσι απο περιεργεια μπορει καποιος απο εσας να μας πει εσεις που θεωρητε οτι πανω απο τα 3.5 η και 4 ιντσες δεν ειναι τηλεφωνο αλλα tablet;
εχουν κατοχυρωθει καπου παγκοσμιως τα πρότυπα σε ιντσες για ολα τα τηλεφωνα Ετσι για να ξερουν και οι εταιριες να μην βγαζουν πανω απο 3.5;
τωρα εαν ενα τηλεφωνο για καποιον το θεωρει τεραστιο απλα δεν το αγοραζει.
Η apple θα δει την αγορα , εαν η αγορα απο περυσι τις εχει πει για τηλεφωνο 4+ ιντσες που τις το εχει πει τοτε οτι λεμε ειναι για να περναει η ωρα.
Και οσοι απο σας φωναζετε περι μεγαλης οθονης και "δεν το αγοραζω" θα ειστε η πρωτοι που θα το αγορασετε και εδω θα ειμαστε.κατεβαστε τις μασκες , ειστε κολλημενοι με τα μηλοτηλεφωνα οτι και να βγαλει ειτε ειναι σανδαλι ειτε ειναι σαγιοναρα θα το αγορασετε.



#35   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:12

Ντάξ μην τρελαίνεσαι δεν εννοούμε την λέξη Tablet , κοροϊδευτικά το λέμε. (Για την περίπτωση του Galaxy Note όμως σοβαρολογούμε)

#36   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:15

Γιατί μεγαλύτερη οθόνη βρε παιδιά;
Τηλέφωνο είναι, όχι κατσαρόλα.

Μια χαρά είναι η οθόνη του 4s ....


Ειναι προφανες οτι δεν εχεις πιασει αλλο smartphone στο χερι σου για να το λες αυτο. Η οθονη του iphone ειναι εκπληκτικη σαν ποιοτητα αλλα εχει ξεπεραστει 100% ως προς το μεγεθος της. Σχεδον ΟΛΟΙ συμφωνουν σε αυτο και ολοι ζητουν την αλλαγη.

Αλλο τι ζητας εσυ και αλλο τι ζηταει ολος ο πλανητης. Η γιαγια μου για παραδειγμα θελει κινητο με κουμπια και κοιταει το δικο μου με απορια και δεος...

#37   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:29

Ντάξ μην τρελαίνεσαι δεν εννοούμε την λέξη Tablet , κοροϊδευτικά το λέμε. (Για την περίπτωση του Galaxy Note όμως σοβαρολογούμε)


Εγω δεν τρελενομαι σε συζητηση να βρισκομαστε.προσωπικη αποψη για μενα μεχρι 4,3 ειναι μια χαρα επειδη δουλεω παρεα με το iPhone 4 και ενα samsung galaxy 2 και δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα.τωρα αργοτερα εαν η apple προχωρησει σε 4.5 η 4.8 οπως η αλλες εταιριες θα μου ξυνισει λιγο αλλα θα το αγορασω εαν θα εχω την οικονομικη δυνατοτητα.και το λεω θα το αγορασω διοτι δυστηχως οπως παει η αγορα σε 2-3 χρονια δεν θα υπαρχει κινητο κατω απο τις 4.5 ιντσες και δεν θα εχει; Μικροτερη εναλλακτικη λυση κατα προσωπικη αποψη παντα .

#38   wrangler

wrangler

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:54

Πιστεύω πως 4 ίντσες είναι η χρυσή τομή.Αλλά κάτι πρέπει να κάνει και με το σχεδιασμό,καλό δεν λέω, αλλά πάλιωσε πολλά χρόνια στην αγορά (και έχει φάει και δεύτερο μοντέλο στην μάπα το ίδιο σχέδιο -4s)έχω δει κάτι πειραματικές φώτο σκέτη τρέλα !!Άντε ντε .

#39   thanoslam

thanoslam

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:55

Εγώ θα ήθελα να είναι 3.9" να έχει οπωσδήποτε δύο ηχεία ένα πάνω και ένα κάτω και ακόμη καλύτερα να έχει την πατέντα της μπαταρίας του νέου iPad, ας είναι πιο χοντρό με την καμπύλη που έχει το iPad.

#40   thelonapouliso

thelonapouliso

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:22

αν ισχυσει τελικα αυτο, και μας παρουσιασουν ενα iphone με ιδια εμφανιση με το 4-4s και λιγο μεγαλυτερη στενομακρη οθονη, θα ειναι τουλαχιστον ξευτιλες, και φυσικα ουτε για πλακα δεν θα το παρω, και νομιζω και πολυ αλλοι. εαν γινει αυτο νομιζω οτι ειναι μια αποδειξη οτι στην ουσια η apple μας γραφει στα @@ της, και ειναι ο καιρος να την γραψουμε και εμεις.! ξαναλεω εαν ισχυσει αυτη η μ@λακι@ που βλεπω...

#41   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:31

Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλει κατα συρροη τριτο συνεχομενο design,το design θα αλλαξει ισως αλλαξει κ η οθονη(λογικα)..
Αλλα το να εχουμε ιδιο design συσκευης 4-4s-5...δεν νομιζω να κανει τετιο λαθος!!

#42   gvp

gvp

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:38

Ειναι προφανες οτι δεν εχεις πιασει αλλο smartphone στο χερι σου για να το λες αυτο. Η οθονη του iphone ειναι εκπληκτικη σαν ποιοτητα αλλα εχει ξεπεραστει 100% ως προς το μεγεθος της. Σχεδον ΟΛΟΙ συμφωνουν σε αυτο και ολοι ζητουν την αλλαγη.

Αλλο τι ζητας εσυ και αλλο τι ζηταει ολος ο πλανητης. Η γιαγια μου για παραδειγμα θελει κινητο με κουμπια και κοιταει το δικο μου με απορια και δεος...

Συγνώμη ρε φίλε που εξέφρασα την άποψη μου και όχι αυτή του υπόλοιπου κόσμου. Μπορείς να μου εξηγήσεις τι παραπάνω θα έκανε ο κόσμος με μια οθόνη 4" που δεν μπορεί να κάνει τώρα;

Το τηλέφωνο για μένα είναι εργαλείο .... και εκεί στο Αμέρικα μάλλον το ίδιο πιστεύουν.

#43   DooMDiveR

DooMDiveR

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Twitter:@Doomdiver
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:DooMDiveR

Δημοσίευση 23/05/2012 - 01:40

Η οθονη του iphone ειναι εκπληκτικη σαν ποιοτητα αλλα εχει ξεπεραστει 100% ως προς το μεγεθος της. Σχεδον ΟΛΟΙ συμφωνουν σε αυτο και ολοι ζητουν την αλλαγη.

Αλλο τι ζητας εσυ και αλλο τι ζηταει ολος ο πλανητης. Η γιαγια μου για παραδειγμα θελει κινητο με κουμπια και κοιταει το δικο μου με απορια και δεος...

Αν όλος ο πλανήτης ζητούσε μεγαλύτερη οθόνη μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι στον πο¥τ$0 το 4s με αυτή την μικρή οθόνη είναι το smartphone με τις περισσότερες πωλήσεις σε όλο τον κόσμο;
Το τι θέλει όλος ο πλανήτης δεν είναι αυτο που θες εσυ ή εγώ είναι αυτο που λένε οι αριθμοί...

#44   sayian

sayian

    iPH Addict

  • 659 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 09:07

Αν όλος ο πλανήτης ζητούσε μεγαλύτερη οθόνη μπορείς να μου εξηγήσεις γιατι στον πο¥τ$0 το 4s με αυτή την μικρή οθόνη είναι το smartphone με τις περισσότερες πωλήσεις σε όλο τον κόσμο;
Το τι θέλει όλος ο πλανήτης δεν είναι αυτο που θες εσυ ή εγώ είναι αυτο που λένε οι αριθμοί...


Γιατι σε ολα τα φορουμ που μιλουν για iphone και κανουν ψηφοφοριες ολοι θελουν 4αρα οθονη και πανω. Το 4s πουλησε σαν τρελο γιατι ετσι και αλλιως εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ Hype ενα προιον της apple οχι γιατι πραγματικα ικανοποιει. Με λιγα λογια σου εξηγω οτι γνωριζω 4-5 ατομα που το πηραν και δεν ξερουν ουτε απο που ανοιγει το wifi...και τετοιοι υπαρχουν απειροι

Σιγα σιγα πολυς κοσμος βαζει σε αγγελια το μηλο για να παρει android με μεγαλυτερη οθονη.

Δυστηχως οι 3.5 θα ειναι και για την apple παρελθον στο επομενο iphone αλλιως θα σου λεγα τι θα γινοταν με τις πωλησεις.

Τελευταία επεξεργασία από: sayian, 23/05/2012 - 09:08


#45   Sadukios3G

Sadukios3G

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2012 - 09:11

4,1 ιντσες τελικά θα είναι !

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες