Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

sos χρηστης επικινδυνος για αγορα .


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
85 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aek2372

aek2372

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:09

καλησπερα ενημερωση για αποφυγη χρηστη nikoskontos μου πουλησε με αντικαταβολη 220 ευρω ipod touch με raisoo peel και το peel δεν δουλευει καθολου ,το προβλημα ειναι οτι δεν ειχε διαθεση να με αποζημιωσει η' να δωσει λυση και ηταν και εριστικος στις απαντησεις του ,εγω την πατησα απλως ενημερωνω για να μην υπαρξει αλλο θυμα ,αν δεν ειναι το σωστο σημειο που εβαλα το topic συγνωμη ας το διορθωσουν οι χειριστες ,ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   makoulino

makoulino

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:16

καλα εκανες φιλε.

#3   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:24

Ενα + στον φίλο,αυτα να τα επισημαίνουμε άμεσα,είχα και'γω μια εκκρεμότητα με κάποιον γνωστό εδω μεσα,αλλα τελευταία στιγμη,πριν κάνω ενορκη κατάθεση στο αστ.τμήμα συμμορφώθηκε,γνωρίζουν moderators κλπ.

#4   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:36

Ναι αλλα βρε παιδια και παλι δεν κανετε
τιποτα ετσι.. Μπορει ευκολα ο ιδιος που θα καταγγειλετε να κανει εναν δευτερο λογαριασμο, δεν θα ελεγχθει απο κανεναν, οποτε...
Το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι η συναλλαγη να γινεται παντα και μονο ειτε χερι με χερι ειτε με αντικαταβολη (ποτε καταθεση!) και εντολη στην κουριερ να ελεγχθει το δεμα πριν το παρετε.

#5   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:39

Ναι αλλα βρε παιδια και παλι δεν κανετε
τιποτα ετσι.. Μπορει ευκολα ο ιδιος που θα καταγγειλετε να κανει εναν δευτερο λογαριασμο, δεν θα ελεγχθει απο κανεναν, οποτε...
Το μονο που μπορειτε να κανετε ειναι η συναλλαγη να γινεται παντα και μονο ειτε χερι με χερι ειτε με αντικαταβολη (ποτε καταθεση!) και εντολη στην κουριερ να ελεγχθει το δεμα πριν το παρετε.

συμφωνω απολυτα εγω ποτε δεν καταθετω και μετα που ξερω ο αλλος τι θα κανει-πει μπορει να πει "ειναι τρελος-μου τα εκανε δωρο" αυτο που λεει ο σπυρος η χερι-χερι (χωρις τον καρατζαφερη) και αντικαταβολη..........

#6   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:41

Καλα έκανες να μαθαίνουμε ποιος είναι ο καθένας εδώ μέσα.

Ας τό μεταφέρουν σε άλλη ενότητα τουλάχιστον.

#7   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:41

Μήπως πρέπει να ξεκινήσουν οι αξιολογήσεις κ για τους πωλητές κ για τους αγοραστές ???

#8   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:42

Καλα έκανες να μαθαίνουμε ποιος είναι ο καθένας εδώ μέσα.

Ας τό μεταφέρουν σε άλλη ενότητα τουλάχιστον.

ακομα ακη θυμαμαι αυτα που μου ειχες πει μια μερα χαχαχαχαχα για καποια ατομα .......

Μήπως πρέπει να ξεκινήσουν οι αξιολογήσεις κ για τους πωλητές κ για τους αγοραστές :huh:

σωστο.........

#9   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:48

Μήπως πρέπει να ξεκινήσουν οι αξιολογήσεις κ για τους πωλητές κ για τους αγοραστές ???


Μακάρι.. Θα ταν πολυ καλο..

#10   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:49

καλησπερα ενημερωση για αποφυγη χρηστη nikoskontos μου πουλησε με αντικαταβολη 220 ευρω ipod touch με raisoo peel και το peel δεν δουλευει καθολου ,το προβλημα ειναι οτι δεν ειχε διαθεση να με αποζημιωσει η' να δωσει λυση και ηταν και εριστικος στις απαντησεις του ,εγω την πατησα απλως ενημερωνω για να μην υπαρξει αλλο θυμα ,αν δεν ειναι το σωστο σημειο που εβαλα το topic συγνωμη ας το διορθωσουν οι χειριστες ,ευχαριστω.


Εσύ είσαι σωστός δλδ θες να μας πεις;Ορίστε πως είσαι σωστός:

Περιστατικό με εμένα από εσένα με δούλεμα ενός μήνα για αστείο ποσό.

Λοιπόν,ο φίλος aek2372 που συμφώνησε να πάρει τις 2 θήκες μετά από κοροϊδία ενός μήνα + δεν παρέλαβε και αναγκάστηκα να πληρώσω τα μεταφορικά πήγαινε-έλα.

Δεν απαντάει σε μηνύματα πλέον γιατί δεν έχει τι να πεί ενώ πριν που κορόιδευε ήταν πολύ πρόθυμος να απαντήσει κατευθείαν.

Ντρέπομαι για λογαριασμό του. Δεν με νοιάζουν τα 20 ευρώ θα του τα χάριζα μπροστά στην τόση ταλαιπωρία. Μην προβεί κάποιος σε συναλλαγή με τον εν λόγω χρήστη.


Το τόπικ της αγγελίας εδώ

Και πάλι αναφορά στο συγκεκριμένο χρήστη σε αυτό το τόπικ πρόσφατα:

Είχα στείλει εδώ από το forum 2 θήκες Αθήνα αντικαταβολή σε μέλος του forum Πολύ ενεργό ΜΟΝΟ στις αγγελίες αξίας περίπου 30€-δε θυμάμαι καλά πάει καιρός.

Της στέλνω λοιπόν και είδα στο tracking των ΕΛΤΑ ότι έφτασαν Αθήνα.Ο εν λόγω κύριος μου είπε ότι τα παρέλαβε και ότι είναι μια χαρά κτλ κτλ.

Σε λίγες μέρες με παίρνουν τηλ από τα ΕΛΤΑ Παγκρατίου(εκεί μένει) και μου λένε ότι θα επιστρέψει γιατί δεν το έχει παραλάβει κανείς ως αζήτητο.

Τον παίρνω τηλέφωνο και του λέω τι έγινε και μου απαντάει το θεϊκό ότι μου είπε ότι την πήρε ο φίλος μου και ότι δεν τα παρέλαβε και θα τον βρίσει.

Δεν τα παραλαμβάνει καν και δεν απαντάει σε άλλα μηνύματα/τηλέφωνα.

Μετά από μεγάλη ταλαιπωρία στα ΕΛΤΑ-δεν έβρισκαν το δέμα- μου το στέλνουν πίσω.

Ο "κύριος" δεν ξαναπάντησε σε τηλέφωνα και με έβαλε και σε blacklist.

Το thread της αγγελίας -> http://www.iphonehel...E%B7%CF%82-sgp/



Μην έχεις απαίτηση λοιπόν να είναι οι άλλοι σωστοί απέναντί σου όταν εσύ για πολύ μικρότερο ποσό με ταλαιπωρούσες ένα μήνα,απάντηση δεν πήρα ποτέ και χρεώθηκα τα έξοδα αποστολής εις διπλούν.

Αν και δεν έχω αποδείξεις πέρα από αυτά που έγραψα εδώ μπορείτε να τον κρίνετε δια της μη απάντησης,πράγμα που μόνο ένας ένοχος θα έκανε.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/05/2012 - 21:51

Αναρτημένη εικόνα


#11   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:50

αυτο ειναι που λενε καλυτερα να μασας..........

#12   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:52

αυτο ειναι που λενε καλυτερα να μασας..........


Σε μένα αναφέρεσαι;

Απλά θα πρέπει να ξέρουμε σε ποιους αναφερόμαστε όταν υποδεικνύουν άλλους χρήστες για κακή συμπεριφορά.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/05/2012 - 21:53

Αναρτημένη εικόνα


#13   Rosbou

Rosbou

    iPH Member

  • 298 μηνύματα
  • Twitter:@Rosbou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:Rosbou

Δημοσίευση 22/05/2012 - 21:55

Σε μένα αναφέρεσαι;

Απλά θα πρέπει να ξέρουμε σε ποιους αναφερόμαστε όταν υποδεικνύουν άλλους χρήστες για κακή συμπεριφορά.

οχι mark καμια σχεση απλα ειναι σαν να ειδα μπασκετ να βαραει ο πρωτος καλαθι ....και ξαφνικα τρωει ταπα ;)

#14   aek2372

aek2372

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:04

Έγινε παρεξήγηση και δεν πήρα τις θήκες φίλε μου δεν νομίζω να σου έφαγα λεφτα όπως έδωσα εγω 220 ευρω και τώρα είμαι χωρισ τηλέφωνο βέβαια για να είμαστε οκ mark δώσε μου ένα λογαριασμό να σου βάλω τα έξοδα αποστολής .εγω δεν κρύβομαι απο κανένα.

#15   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 22/05/2012 - 22:14

Δεν έγινε παρεξήγηση μου είπες ότι τις πήρες και είναι μια χαρά ενώ στο tracking έλεγε ότι ήταν η 1η επίδοση με ΕΛΤΑ απέτυχε καθησυχάζοντάς με ότι είναι λάθος των ΕΛΤΑ το οποίο δεν είχα λόγο να μην πιστέψω(1ο ψέμα)
Μετά προέκυψε ότι το είπες σε φίλο σου και δεν πήγε να τις πάρει ο μαλάκας-έτσι ακριβώς μου είπες.(2ο ψέμα)
Και μετά μου είπες θα τις πάρεις εσύ την επόμενη μέρα όπου και φυσικά δεν τις πήρες.(3ο ψέμα)

Το τι ακολούθησε ήταν δείγμα των ΕΛΤΑ Παγκρατίου.Επί μια εβδομάδα έψαχναν να βρουν το δέμα γιατί ήταν στα αζήτητα και σε αυτά με 2 αποτυχημένες επιδόσεις για 20 μέρες.Και μου λες έγινε παρεξήγηση και ότι δεν κρύβεσαι.
Το τηλέφωνο μετά την τελευταία μας συνομιλία όπου είπες θα τις πάρεις εσύ προσωπικά γιατί το έκλεισες-με έβαλες σε blacklist?Αν ήταν παρεξήγηση γιατί να με βάλεις;
Φυσικά δεν απάντησες σε κανένα μήνυμα ούτε τηλέφωνο από εκεί και πέρα.

Οπότε όλα ήταν εσκεμμένα και όχι αποτέλεσμα παρεξήγησης.
Λεφτά δε θέλω να μου βάλεις,φτάνει που με κορόιδευες ένα μήνα και δεν απαντούσες πουθενά-ούτε στα πμ εδώ στο φόρουμ.Πιες 2 καφέδες από μένα.

Και όσο για το περιστατικό σου;Δε σε λυπάμαι καλά να πάθεις γιατί είσαι χειρότερος.Σου αξίζει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 22/05/2012 - 22:15

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες