Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα με cydia


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   9863

9863

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 16:54

Καλησπερα,

εχω ενα 3g jb και εχθες κατεβαζοντας μια εφαρμογη απο cydia εαν θυμαμαι καλα πριν ολοκληρωθει το κατεβασμα εκλεισε το κινητο και εκανε restart.οταν ανοιξε ομως ειδα οτι δεν μπορουσα να πω στο cydia.Σκεφτηκα να το κανω ενα restore και ξανα jb αλλα οταν πηγα να το κανω μου εβγαλε μυνημα οτι θα μου βαλει την νεα εκδοση μεσα πραγμα που πιστευω οτι μετα δεν θα μπορεσω να κανω jb.Μπορει καποιος να με βοηθησει?


Ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 02/11/2009 - 17:10

Κατ' αρχάς τι έκδοση είχες? Από πού είναι αγορασμένο? (δηλ. χρειάζεσαι unlock ή όχι?)
Αν δεν χρειάζεσαι unlock, τότε το κάνεις update στην 3.1.2 και jailbrake με blackra1n άφοβα.
Αν χρειάζεσαι unlock, τότε κάνεις restore με μια custom έκδοση (μπορείς και την 3.1.2)μέσω του Pwnage tool ή μπορείς να περιμένεις μέχρι τις 4/11 που θα ενσωματωθεί το blacksn0w στο blackra1n για να το ξεκλειδώσεις.

#3   prgrammergr

prgrammergr

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2009 - 18:11

Εάν έχεις εγκαταστημένο το ICY κάνε από εκεί επανεγκατάσταση το cydia.

#4   9863

9863

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2009 - 20:03

Εάν έχεις εγκαταστημένο το ICY κάνε από εκεί επανεγκατάσταση το cydia.


παιδια οκ,βρηκα μεσα απο το forum ενα topic που εγραφε για την cydia και τα εφαρμοσα και ολα καλα,παντως δεν ηξερα οτι εαν βαλω το καινουργιο update μπορω να το σπασω αν και δεν τον ρισκαρω,το κινητο ειναι απο Αμερικη και ειναι σπασμενο για τον φιλο που ρωτησε




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες