Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple προσλαμβάνει προσωπικό ασφαλείας για να καταπολεμήσει το jailbreak;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Lenswide

Lenswide

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 11:47

Μην ανοίγεις ορέξεις.....χαχαχαχαχαχα...


Για ακόμα μια φορά βλέπουν το δέντρο και χάνουν το δάσος.
Αντί να σταματήσουν τον πόλεμο με τους hackers βάζουν κι άλλο λάδι στη φωτιά. Αντί να φτιάξουν οι ίδιοι ένα smartphone (γιατί έτσι όπως είναι τώρα smartphone δεν το λες) αφήνουν τους hackers να το κάνουν για μας.
Είναι χαζοί.
Smartphone χωρίς multitasking, file manager, με τρελές ελλείψεις σε σχεδόν όλες τις pre installed εφαρμογές.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:19

Κύριοι τι λέτε. Ξέρετε ότι η Apple είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες να δουλεύεις. Έχει ξεπεράσει την MS και πλησιάζει την Google σε ικανοποίηση των εργαζομένων. Είμαι σίγουρος ότι αυτή η αγγελία θα προσελκύσει τους καλύτερους των άριστων. Άριστους επιστήμονες από τις κορυφαίες σχολές και μέσα σε αυτούς και κάποια επίλεκτα στελέχη των hackers της δεκαετίας του '90. (Ίσως η πιο εμπνευσμένη φουρνιά στο χώρο).

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Επιφυλάσσομαι να γράψω περισσότερα μόλις ανακοινωθεί ο κάτοχος της θέσης...

#18   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:40

Κύριοι τι λέτε. Ξέρετε ότι η Apple είναι μια από τις καλύτερες εταιρίες να δουλεύεις. Έχει ξεπεράσει την MS και πλησιάζει την Google σε ικανοποίηση των εργαζομένων. Είμαι σίγουρος ότι αυτή η αγγελία θα προσελκύσει τους καλύτερους των άριστων. Άριστους επιστήμονες από τις κορυφαίες σχολές και μέσα σε αυτούς και κάποια επίλεκτα στελέχη των hackers της δεκαετίας του '90. (Ίσως η πιο εμπνευσμένη φουρνιά στο χώρο).

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Επιφυλάσσομαι να γράψω περισσότερα μόλις ανακοινωθεί ο κάτοχος της θέσης...

Και οι φουκαράδες που έχτιζαν τις πυραμίδες ήταν ικανοποιημένοι γιατί νόμιζαν πως υπηρετούν τον Jobs εεε Φαραώ-Θεό τους.

#19   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:50

Φουκαράδες με 250.000 € το χρόνο με σπίτι και αμάξι με ανθρώπινο ωράριο και με πραγματικά αντικείμενο δουλειάς που σου επιτρέπει να καινοτομείς!!! Πραγματικά χάλια

Ας ξαναγυρίσω στις εμπορο-λογιστικο-τιμολο-κοστολο- logistics-content management-crm-reporting-data entry εφαρμογές που είναι η αιτία που έγινα developer :lol: :lol:

Πραγματικά απορώ.

#20   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:55

Φουκαράδες με 250.000 € το χρόνο με σπίτι και αμάξι με ανθρώπινο ωράριο και με πραγματικά αντικείμενο δουλειάς που σου επιτρέπει να καινοτομείς!!! Πραγματικά χάλια

Ας ξαναγυρίσω στις εμπορο-λογιστικο-τιμολο-κοστολο- logistics-content management-crm-reporting-data entry εφαρμογές που είναι η αιτία που έγινα developer :lol: :lol:

Πραγματικά απορώ.

Πλακίτσα κάνουμε, αλλά έχε υπ'όψην πως οι 250000 το χρόνο έρχονται με το ρίσκο να "πηδήξεις" από τον 6ο αν χάσεις το πρωτότυπο.

#21   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:56

Φουκαράδες με 250.000 € το χρόνο με σπίτι και αμάξι με ανθρώπινο ωράριο και με πραγματικά αντικείμενο δουλειάς που σου επιτρέπει να καινοτομείς!!! Πραγματικά χάλια

Ας ξαναγυρίσω στις εμπορο-λογιστικο-τιμολο-κοστολο- logistics-content management-crm-reporting-data entry εφαρμογές που είναι η αιτία που έγινα developer :lol: :lol:

Πραγματικά απορώ.



στέλνω βιογραφικό! Λες να πάρουν έναν iphonoγραφίστα? Θα κάψω το pc μου μπροστά τους! θα τους κάνω και προσφορά: μόνο 200.000... χωρίς αμάξι...ε? θα πιάσει? :lol:

αχχ... εδώ στην μιζέρια μας να κάνουμε πλάκα...

#22   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 12:58

Πλακίτσα κάνουμε, αλλά έχε υπ'όψην πως οι 250000 το χρόνο έρχονται με το ρίσκο να "πηδήξεις" από τον 6ο αν χάσεις το πρωτότυπο.



οκ το δέχομαι. 8) Φταίει ο ανάδρομος μην δίνεις σημασία!!!

Να ξέρεις όμως ότι σε ελληνικά Software houses σε σπρώχνουν από τον έκτο και ας μην έχεις χάσει το πρωτότυπο :lol:

#23   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2009 - 13:07

οκ το δέχομαι. 8) Φταίει ο ανάδρομος μην δίνεις σημασία!!!

Να ξέρεις όμως ότι σε ελληνικά Software houses σε σπρώχνουν από τον έκτο και ας μην έχεις χάσει το πρωτότυπο :lol:

Παντού, όχι μόνο σε software houses που να δεις στις κατασκευές τι γίνεται. Απλά εμένα με την Apple κάτι με πιάνει. Να σου πω την αλήθεια την θεωρώ περισσότερο προσωπολατρική αίρεση, κάτι σαν την Σαϊεντολογία, παρά σαν εταιρεία, και έτσι δεν φαντάζομαι και ούτε θέλω να ξέρω τι όρους περιλλαμβάνουν τα συμβόλαιά τους όσον αφορά στα διάφορα non disclosure terms και κυρίως για την διαφημιζόμενη θέση.

Εδώ το licence agreement του itunes περιλαμβάνει το καταπληκτικό:
"You also agree that you will not use these products for the development, design, manufacture or production of missiles, or nuclear, chemical, or biological weapons!!!"

#24   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2009 - 13:18

οκ το δέχομαι. 8) Φταίει ο ανάδρομος μην δίνεις σημασία!!!

Να ξέρεις όμως ότι σε ελληνικά Software houses σε σπρώχνουν από τον έκτο και ας μην έχεις χάσει το πρωτότυπο :lol:




εδώ δεν χρειάζεται να πηδάμε από πουθενά... μας @$^#@*$ (ντροπή μου, αφού μια χαρά είναι η σχέση αφεντικού υπάλληλου στην χώρα μας..πιπέρι στο στόμα μου)

Πάντως όπως και να χει, αν είχα τις γνώσεις και ήμουν τυχερός θα πήγαινα. Είναι άλλη φάση, δεν βογκάς με τον βασικό... Όσο δουλεύεις έχεις, δεν δουλεύεις, δεν έχεις τίποτα..Εδώ ό,τι και να κάνεις, όχι απλά δεν έχεις, χρωστάς και από πάνω..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες