Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

New iPAD 16gb wifi: Bleeding Οθονης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 11:43

Χθες πηρα το ipad αλλα παρατηρησα σε δυνατη φωτεινοτητα οτι αριστερα και κατω της οθονης υπαρχουν πολλη χαλαρα πιο εντονα φωτεινα σημεια που δεν υπαρχουν π.χ. δεξια και πανω!
η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι ευκολα ορατα.. τα ειδα μονο οταν ανοιγω το ipad (στην οθονη του μηλου).

1) πιστευεται οτι θα πρεπει να το γυρισω πισω;;
2) αν το αλλο που θα μου δωσουν ειναι πιο χαλια;;
3) θα μου δωσουν καινουργιο ή ανακατασκευασμενο;;
4) αν παω να τους το δειξω να το κανω clean ή δεν υπαρχει θεμα οπως ειναι jailbreak??
5) ακουσατε αλλο περιστατικο ιδιο;;

περιμενω την βοηθεια σας
ευχαριστω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:28

Χθες πηρα το ipad αλλα παρατηρησα σε δυνατη φωτεινοτητα οτι αριστερα και κατω της οθονης υπαρχουν πολλη χαλαρα πιο εντονα φωτεινα σημεια που δεν υπαρχουν π.χ. δεξια και πανω!
η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι ευκολα ορατα.. τα ειδα μονο οταν ανοιγω το ipad (στην οθονη του μηλου).

1) πιστευεται οτι θα πρεπει να το γυρισω πισω;;
2) αν το αλλο που θα μου δωσουν ειναι πιο χαλια;;
3) θα μου δωσουν καινουργιο ή ανακατασκευασμενο;;
4) αν παω να τους το δειξω να το κανω clean ή δεν υπαρχει θεμα οπως ειναι jailbreak??
5) ακουσατε αλλο περιστατικο ιδιο;;

περιμενω την βοηθεια σας
ευχαριστω


1) Εννοειται πηγαινε το τωρα πισω.
2)Το ξαναλλαζεις εκει κολλησες
3)Καινουργιο κλειστο αμεσως θεωρειται DOA αν το πας στις επομενες 3 ή 7 μερες αναλογος με το που το πηρες ειναι υποχρεωμενοι να στο αλλαξουν.
4)Καντο restore γιατι αν το πας jailbreak δεν ισχυει η εγγυηση
5)με bleeding?



Απο που το πηρες?

#3   truthak0s69

truthak0s69

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:truthak0s69

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:30

κατι μου λεει οτι πρεπει να το πηρε απο multirama...αφου το πηρες χθες πηγαινε το γρηγορα για να στο αντικαταστησουν

#4   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:32

ναι με bleeding! εχεις ακουσει τπτ?
η αληθεια ειναι οτι φαινετε σε φουλ φωτεινοτητα και αν εγω βρισκομαι σε σκοτεινο καπως δωματιο! λες να μου πουν τπτ γι αυτο;;

οχι παιδια kinitomania

θα μου δωσουν επιτοπου αλλο η θα πρεπει να το δουν τεχνικοι και τετοια? μου ειπαν παντος για άλλαγη αν τυχει κατι στο 7ημερο

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 29/05/2012 - 12:31


#5   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:33

Σου είναι εύκολο να βγάλει μια φώτο?
Αν είναι πάντως σε μικρό βαθμό και δεν σ' ενοχλεί θα σου πρότεινα να το κρατήσεις μιας και θα γλυτώσεις την ταλαιπωρία της αντικατάστασης! Άσε που θα περιμένεις και κάμποσο καιρό, θα πάρεις ανακατασκευασμένο και φυσικά έχεις πολλές πιθανότητες να σου τύχει και χειρότερο! Είναι καθαρά θέμα τύχης τι θα σου στείλουν!
Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση να το έχεις πάρει από σοβαρό μαγαζί και να σου το αντικαταστήσουν (DOA) οι ίδιοι με καινούργιο σφραγισμένο .., αλλιώς επικοινωνείς με το κεντρικό service και παίρνεις ανακατασκευασμένο!

#6   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:33

κατι μου λεει οτι πρεπει να το πηρε απο multirama...αφου το πηρες χθες πηγαινε το γρηγορα για να στο αντικαταστησουν


χαχαχα απο το στομα μου το πηρες! αυτα τα multirama σου κλεινουν το σπιτι...

#7   truthak0s69

truthak0s69

    iPH Member

  • 202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:truthak0s69

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:37

οταν το ειχα παθει στο iphone μου το κρατησαν 15 μερες στην wind και μετα μου το αντικαταστησανε με καινουργιο...να σημιωθει οτι το πηγα την ίδια μέρα πίσω

#8   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:41

ναι με bleeding! εχεις ακουσει τπτ?
η αληθεια ειναι οτι φαινετε σε φουλ φωτεινοτητα και αν εγω βρισκομαι σε σκοτεινο καπως δωματιο! λες να μου πουν τπτ γι αυτο;;

οχι παιδια kinitomania

θα μου δωσουν επιτοπου αλλο η θα πρεπει να το δουν τεχνικοι και τετοια? μου ειπαν παντος για άλλαγη αν τυχει κατι στο 7ημερο


Κατι ειχα δει με αλλα παιδια στο φορουμ με bleeding στα new ipad παντα θα υπαρχουν τετοια προβληματα.Ειναι θεμα παρτιδας καμια φορα.
Σου ειπαν στο 7ημερο αρα εισαι μεσα.Δεν το ξερω το μαγαζι που λες προσωπικα αλλα κανονικα πρεπει να στο αλλαξουν αμεσως.
Εγω ειχα ενα παρομοιο προβλημα με κινητο απο αλλο μαγαζι τους το πηγα καπακια πισω κ μετα απο μια ωρα με πηραν τηλ να παω να μου δωσουν σφραγγισμενο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ!Και το μαγαζι ηταν ιντερνετικο δεν εχει φυσικο καταστημα.Οποτε εγω στην θεση σου θα το πηγαινα αλλα δεν βαζεις κ μια φωτο?

οταν το ειχα παθει στο iphone μου το κρατησαν 15 μερες στην wind και μετα μου το αντικαταστησανε με καινουργιο...να σημιωθει οτι το πηγα την ίδια μέρα πίσω


Αντιεπαγγελματιες...πραγματικα.Επρεπε μολις παρεις το καινουργιο να τους βαλεις βομβα.

Σου είναι εύκολο να βγάλει μια φώτο?
Αν είναι πάντως σε μικρό βαθμό και δεν σ' ενοχλεί θα σου πρότεινα να το κρατήσεις μιας και θα γλυτώσεις την ταλαιπωρία της αντικατάστασης! Άσε που θα περιμένεις και κάμποσο καιρό, θα πάρεις ανακατασκευασμένο και φυσικά έχεις πολλές πιθανότητες να σου τύχει και χειρότερο! Είναι καθαρά θέμα τύχης τι θα σου στείλουν!
Υπάρχει φυσικά και η περίπτωση να το έχεις πάρει από σοβαρό μαγαζί και να σου το αντικαταστήσουν (DOA) οι ίδιοι με καινούργιο σφραγισμένο .., αλλιώς επικοινωνείς με το κεντρικό service και παίρνεις ανακατασκευασμένο!


Εγω ξερω οτι πρεπει να του δωσουν καινουργιο ειναι μεσα στις 7 μερες...Του ειπαν κ ολας οτι εχει 7ημερο.Και νομιζω πως πρεπει να το παει πισω εδωσε τοσα λεφτα.Ειναι σαν να περνεις ενα αμαξι απο εργοστασιο κ να σου ερχεται χωρις ταπεσταρια...τι λες το κρατας? :) :)

#9   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:49

απλα αν μου πουν θα το δουνε τεχνικοι κτλ και μετα θα μου δωσουν καινουργιο δε θα το αφησω! πιο το νοημα του doa? δε στο δινουν αμεσως;;;

νομιζω θα χασει αν σας βγαλω φωτο.. θα το δοκιμασω ομως

Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 29/05/2012 - 12:51


#10   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/05/2012 - 12:55

απλα αν μου πουν θα το δουνε τεχνικοι κτλ και μετα θα μου δωσουν καινουργιο δε θα το αφησω! πιο το νοημα του doa? δε στο δινουν αμεσως;;;

νομιζω θα χασει αν σας βγαλω φωτο.. θα το δοκιμασω ομως


Αυτο σου λεω εγω ξερω πως το δινουν αμεσως για το λενε κ DOA αλλιως θα το ελεγαν PDB=pray god bless u! :P

για βγαλε μια φωτο.εγω παντως ειπα την εμπειρια μου με μαγαζι που δεν ειναι και φιρμα και μου εδωσαν μεσα σε 1 ωρα καινουργιο.

#11   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:08

η αριστερη πλευρα και η κατω
σε σκοταδι με φουλ την φωτεινοτητα

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 29/05/2012 - 13:09


#12   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:15

λοιπον? τι κανω?

#13   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:16

φιλε ολα ετσι ειναι αυτα που σου λενε πηγαινε το πισω και αλλαξε το αστο!!ολες οι οθονες τετοιου τυπου εχουν διαχειση φωτος..δεν ειναι προβλημα και φαινεται μονο σε μαυρο φοντο με φουλ φωτενοτητα και σε σκοτεινο δωματιο!!ελεος!!!!!!!!!!δλδ ποιος εδω μεσα το χρησιμοποιει σε πηγαδι μεσα η' ντουλαπα!μην ακους κανεναν κρατησε το απολαυσε το και μην κανεις βιαστικες κινησεις.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#14   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:17

φιλε ολα ετσι ειναι αυτα που σου λενε πηγαινε το πισω και αλλαξε το αστο!!ολες οι οθονες τετοιου τυπου εχουν διαχειση φωτος..δεν ειναι προβλημα και φαινεται μονο σε μαυρο φοντο με φουλ φωτενοτητα και σε σκοτεινο δωματιο!!ελεος!!!!!!!!!!δλδ ποιος εδω μεσα το χρησιμοποιει σε πηγαδι μεσα η' ντουλαπα!μην ακους κανεναν κρατησε το απολαυσε το και μην κανεις βιαστικες κινησεις.


κι εσενα δηλαδη ετσι φαινετε?

#15   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/05/2012 - 13:18

και το δικο μου ετσι ειναι και δεν με ενοχλει καθολου μα καθολου. διοτι μπορει να σου δωσουν ενα πολυ χειροτερο.οποτε κατσε οπως εισαι καντου και ενα jailbreak και λιωστο φιλε!!τοτε να δεις τι μηχανημα εχεις!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες