Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σχηματικό δείχνει το επόμενο iPhone με οθόνη 4 ιντσών (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 09:35

Ναι φίλε μου κάπως έτσι ειναι όλοι οι κολλημένοι θα τρέξουμε να το αγοράσουμε αλλά όταν μια εταιρεία εχει φτάσει νούμερο 1 από εμάς τα "αρρωστακια" θα πρέπει κάποια στιγμή να μας σεβαστεί και να ακούσει και τα θέλω μας αλλιώς καταντάει κοροϊδία το όλο θέμα.Αυτό που πάθαμε όλοι περιμένοντας το 4s δε μπορεί να ξεπεραστεί έτσι εύκολα αλλά και πάλι βρήκαμε όλοι μια δικαιολογία να πούμε στον εαυτό μας ώστε να τρέξουμε να το αγοράσουμε.


Ωραία τα είπες....

Υπάρχουν ανεγκέφαλοι και κολλημένοι σε αυτήν την ζωή....όλα τα έχει ο μπαξές! Άμα την δίναμε ένα μάθημα γερό δεν θα έκανε αυτά που κάνει...τις αρπαχτές εννοώ που μου ανεβάζουν την πίεση...Γι'αυτό τόσο καιρό δεν έχω πάρει Iphone γιατί δεν έχει τα χαρακτηριστικά που θέλω,ελπίζω σε αυτό που θα βγάλει να αλλάξει τα δεδομένα,γιατί έχει καταπληκτικό λειτουργικό!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 10:13

Έτσι ακριβώς ειναι.Το ios ειναι υπέροχο λειτουργικό αλλά δυστυχώς ακόμη και αυτό το αδικουνε.Του λειπουνε 3-4 βασικά tweaks τα οποία αν ήταν ενσωματωμένα δε θα χρειαζόταν κανείς το jailbreak(sbsettings toggles,activator,zephyr,remove backround,intelliscreen)πράγματα απλά που έχουν τη δυνατότητα να τα κάνουνε αλλά τα κρατάνε για να τα πλασαρουνε με το σταγονόμετρο και να τα παρουσιαζουνε λες και ανακαλυψανε την Αμερική.Κοινώς αρπαχτή δλδ όπως είπες και πιο πάνω.
Και φυσικά δεν ειναι τυχαίο που το iPad στην κατηγορία των tablets ειναι νούμερο 1.ios + μεγάλη οθονη=συνδιασμοςς που σκοτώνει.

#48   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/05/2012 - 14:59

Ποιος ο λόγος να μεγαλώσεις μια οθόνη μόνο στο ύψος, για να σκρολάρεις λιγότερο ; Το θέμα είναι να μεγαλώσει σε φάρδος μπας και μεγαλώσουν και τα κείμενα που διαβάζουμε.

Γυρνα το!


#49   doom3

doom3

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2012 - 15:02

τελειο ειναι και ελειπε η μεγαλη οθονη πιστευω
θα ειναι τελειο

#50   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/05/2012 - 15:05

παντως εκτος απο τη μεγαλυτερη οθονη σχεδιαστικα δε φαινεται να διαφερει και πολυ απο το 4 - 4s. εγω δε θα πω οτι ειναι μαπα, αλλα απλα περιμενω νεα εντελως σχεδιαση και οχι κατι ρετουσαρισμενο. υποτιθεται οτι παμε για major upgrade.

#51   MelasNick

MelasNick

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 31/05/2012 - 16:56

Ωραία τα είπες....

Υπάρχουν ανεγκέφαλοι και κολλημένοι σε αυτήν την ζωή....όλα τα έχει ο μπαξές! Άμα την δίναμε ένα μάθημα γερό δεν θα έκανε αυτά που κάνει...τις αρπαχτές εννοώ που μου ανεβάζουν την πίεση...Γι'αυτό τόσο καιρό δεν έχω πάρει Iphone γιατί δεν έχει τα χαρακτηριστικά που θέλω,ελπίζω σε αυτό που θα βγάλει να αλλάξει τα δεδομένα,γιατί έχει καταπληκτικό λειτουργικό!

Δηλαδή το 2010 που ανακοίνωσε το 4αρι, τι άλλα χαρακτηριστικά αναζητούσες που δεν τα βρήκες σε αυτό το τηλέφωνο??? Νομίζω ότι έχουμε αρχίσει μερικοί να ισοπεδώνουμε και να υπερβάλλουμε.
Η αλήθεια είναι, κατά την ταπεινή μου άποψη, ότι το 4αρι για την εποχή που παρουσιάστηκε ήταν ένα επαναστατικό προιόν, τόσο σχεδιαστικά όσο και κατασκευαστικά (ποιότητα υλικών, hardware συσκευής κλπ)
και αυτό αποδείχτηκε περίτρανα από τον τρόπο που πούλησε 18 σχεδόν μήνες μετά το 4s. Αποδεικνύεται δηλαδή ότι ο σχεδιασμός του ήταν 2 χρόνια μπροστά από τον ανταγωνισμό.
Πλέον όμως η Apple χρειάζεται κάτι εντελώς καινούργιο για να εντυπωσιάσει εκ νεόυ το κοινό της και όχι ενα ίδιο τηλέφωνο με μεγαλύτερη οθόνη. Και αυτό πιστεύω πως θα πράξει. Πλέον ο ανταγωνισμός είναι
μεγάλος και ανταγωνιστές της πιο ώριμοι από ποτέ!
Η Apple δεν μπορεί (και νομίζω πως το γνωρίζει πολύ καλά) να στηρίξει τις πωλήσεις της σε ένα συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό που είναι άρρωστο μαζί της. Για να έχει την πρωτιά πρέπει να απευθυνθεί σε όλη
την αγορά και να παρουσιάσει ένα προιόν πραγματικά ανώτερο σε σχέση με το προηγούμενο και σε σχέση με τον ανταγωνισμό.
Αν δεν το κάνει (που δεν το πιστεύω) τότε η αποτυχία θα χτυπήσει την πόρτα της και δεν ξέρω πόσο έτοιμη είναι να
διαχειριστέι μια τέτοια κατάσταση, αφου τα τελευταία 5 χρόνια έχει μάθει να είναι καβάλα στο άλογο.
Οψόμεθα!

#52   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/05/2012 - 16:56

Επειδη βλεπω οτι οι περισσοτεροι δαμαρτυρεστε για το συντηρητικο deisgn που ακολουθει η Apple ετοιμαστειτε για αποκαλυψεις!!!
Ακρως απορρητα σχεδια επομενου iphone-ipad-i(?) απο εσωτερικες πηγες για τα ματια σας και μονο!

Αναρτημένη εικόνα


Αναρτημένη εικόνα

Tο νεο i-phone υποστηριζει τεχνολογιες οπως:

-Holographic 3d projection Retina
-Motion sencor
-4G+ LTE
-WiFi N-Type
-Bluetooth 5.0

-Dolby Digital Plus
-Touch Charging
-Virtual Gaming
-Liquipel
-Liquid Metal
-Gorilla Glass

Οι πληροφοριες λενε οτι η τεχνολογια Holographic 3d projection Retina υποστηριζει εικονικη οθονη μεγεθους 3"-15" για να ικανοποιει καθε γουστο και λειτουργια!

Ακομα θα ειναι διαθεσιμο σε μεγεθη:
XSmall
Small
Medium
Large

Και σε χωρητικοτητες:
32GB
64GB
128GB

Τα αρχικα χρωματα θα ειναι τα κλασσικα:
Μαυρο
Ασπρο

μεινετε συντονισμενοι...
:P

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 31/05/2012 - 17:01


#53   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2012 - 18:00

σεμπεζακι βγαίνει;

#54   kalliatakis

kalliatakis

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Twitter:@kalliatakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:ai giorgis

Δημοσίευση 31/05/2012 - 18:18

μεχρι 3,8 καλα ειναι αντε 4 μετα ειναι βατραχοπεδιλο παιδια....

#55   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 31/05/2012 - 22:05

αχ πωσ θελω να το βγαλει σε 4,3 με 4,5 ιντσες και εσεις με 3,5 ιντσες που τωρα λετε οτι και καλα δεν σας αρεσει πανω απο 4 και με το ζορι θα το παρετε αν ειναι 4 να ειστε εξω απο το μαγαζι στην ουρα πρωτη μερα να το παρετε και μαλωνουμε ποιος θα το πρωτοπαρει

#56   livegreat

livegreat

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2012 - 22:18

Καπως ετσι θα γινει σιγουρα.Παντως αν η οθονη του ειναι σε αυτες τις διαστασεις το σιγουρο ειναι πως θα κερδισει και απο το κοινο που προτιμουσε android μονο και μονο γιατι εψαχνε μεγαλη οθονη.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες