Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

iTools : Kλείστε την "πόρτα" στο iTunes..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
207 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   pantelaros

pantelaros

    iPH User

  • 107 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 01/06/2015 - 19:10

αυτο που εχει και καλα διαλεγεις ipsw και το κανεις κατεβασμα μπορεις να βαλεις αλλη εκδοση? δλδ την 7.1.2 σε iphone 4s με 8.3? 



 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 01/06/2015 - 19:18

 

αυτο που εχει και καλα διαλεγεις ipsw και το κανεις κατεβασμα μπορεις να βαλεις αλλη εκδοση? δλδ την 7.1.2 σε iphone 4s με 8.3? 



 

 

οχι φιλε.μονο 8.3.ολες οι υπολοιπες δεν υπογραφονται απο την Apple.



#153   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2015 - 11:41

iTools English version 3.1.9.5
 
Mediafire: iToolsENSetup_3.1.9.5 12 MB
Google: iToolsENSetup_3.1.9.5 12 MB
 
Fully supports iTunes 12.1.2
 
Password: itoolsen.blogspot.com

ezgif_com_crop_2.gif


#154   9999

9999

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Twitter:@johnkolokithas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/06/2015 - 21:36

καλησπερα παιδια.. θελω να κατεβασω στο μακ το itools..που μπορω να βρω την τελευταια εκδοση, ,μπορει κανεις να δωσει ενα λινκ;;;



#155   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2015 - 12:47

iTools English version 3.1.9.6
 

Mediafire: iToolsENSetup_3.1.9.6 12 MB
Google: iToolsENSetup_3.1.9.6 12 MB
 
Fully supports iTunes 12.1.2
 
Password: itoolsen.blogspot.com


ezgif_com_crop_2.gif


#156   blackpixie

blackpixie

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2015 - 17:30

Χρησιμοποιώ το itools για backup εφαρμογών με τα δεδομένα τους. Μέχρι και την 8.1.1 δεν είχα πρόβλημα. Τόσο στην 8.3 όσο και στην 8.4 δεν με αφήνει να επαναφέρω data παρά μόνο τις εφαρμογές από backup που έκανα όταν ήμουν ακόμα στην 8.1.1, όπως επίσης δε με αφήνει τώρα να κάνω backup εφαρμογών με τα δεδομένα τους, αλλά μόνο τα ipas.



#157   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2015 - 19:07

Για να λύσετε το πρόβλημα αυτό εγκαταστήστε το πακέτο House Arrest Fix από το Cydia .

 

House Arrest Fix :
 

This tweak will allow you to access all app containers via USB on iOS 8.3+ like iFunBox, iTools and other iOS usb file managers did before iOS 8.3 update. Currently on iOS 8.3 you can only access containers of Xcode signed apps and Documents folder of apps with file sharing feature.

ezgif_com_crop_2.gif


#158   Hidalgo

Hidalgo

    iPH Contributor

  • 1.344 μηνύματα
  • Twitter:@Lkatsougris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:Montecristo(LK)

Δημοσίευση 02/07/2015 - 19:25

χωρις jailbreak δηλαδη δεν παιζει ακομα προσβαση....


My life's goal is only to fight


#159   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/07/2015 - 19:41

Ακριβώς γιατί έχει μπλοκάρει η Apple το SandBox των iDevices..


ezgif_com_crop_2.gif


#160   blackpixie

blackpixie

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2015 - 01:46

 

Για να λύσετε το πρόβλημα αυτό εγκαταστήστε το πακέτο House Arrest Fix από το Cydia .

 

House Arrest Fix :
 

This tweak will allow you to access all app containers via USB on iOS 8.3+ like iFunBox, iTools and other iOS usb file managers did before iOS 8.3 update. Currently on iOS 8.3 you can only access containers of Xcode signed apps and Documents folder of apps with file sharing feature.

 

Φίλε μου, αυτό ήταν το πρώτο πρώτο tweak που εγκατέστησα από Cydia μετά που έρευνα που έκανα για το πρόβλημα, αλλά δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα. Όχι απλώς δεν μπορώ να επαναφέρω backup με data, αλλά και δε με αφήνει να κάνω backup των δεδομένων, καθώς την επιλογή "Backup App and Document" μου τη βγάζει σκιασμένη.

Αυτή τη στιγμή το iPad μου ουσιαστικά είναι μια άχρηστη και χωρίς εφαρμογές συσκευή.



#161   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2015 - 10:41

Φίλε μου, αυτό ήταν το πρώτο πρώτο tweak που εγκατέστησα από Cydia μετά που έρευνα που έκανα για το πρόβλημα, αλλά δυστυχώς δεν είχε αποτέλεσμα. Όχι απλώς δεν μπορώ να επαναφέρω backup με data, αλλά και δε με αφήνει να κάνω backup των δεδομένων, καθώς την επιλογή "Backup App and Document" μου τη βγάζει σκιασμένη.

Αυτή τη στιγμή το iPad μου ουσιαστικά είναι μια άχρηστη και χωρίς εφαρμογές συσκευή.

Φίλε μου καλημέρα. 

 

Για αρχή εγκατάστησε το apple file conduit "2" από Cydia.

 

Πρόσβαση στους Documents έχεις από iTools File Explorer και στην διαδρομή /var/mobile/Containers/Data/Application/

 

Το πρόβλημα σου λύνεται ως εξής:

 

Άνοιξε το backup σου από iTools (iTunes backup/Restore), πήγαινε στην διαδρομή /var/mobile/Applications/, όπου και θα βρεις όλες τις εφαρμογές σου με τους αντίστοιχους Documents. Επέλεξε όποια εφαρμογή θέλεις ή όποιους Documents θέλεις και πάτα export, προκειμένου να εξαγάγεις τα δεδομένα που θες. 

Από κει και πέρα μπορείς με διάφορους τρόπους να τα περάσεις στην συσκευή σου.

 

Σου προτείνω να περάσεις τους Documents σε έναν Cloud Drive (Dropbox, One Drive κτλ) έτσι ώστε απ΄ευθείας από την συσκευή σου και με την χρήση του Filza (που έχει άμεση πρόσβαση στους Cloud Drives) να αντικαταστήσεις τους φακέλους των εφαρμογών που θέλεις. Βεβαιώσου πως οι εν λόγω εφαρμογές δεν τρέχουν στο Switcher και μετά την αντικατάσταση να κάνεις Reboot.


Big things have small beginnings

#162   blackpixie

blackpixie

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/07/2015 - 12:55

Φίλε μου καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Ώστε ήθελε το παλιό καλό apple file conduit "2" για να βλέπει όλους τους φακελούς της συσκευής, με το house arrest δε φαίνονταν... Επειδή όμως με τον τρόπο που αναφέρεις δεν βρίσκει το backup που έχω σε εξωτερικό σκληρό, έκανα δοκιμαστικά extract με winrar το backup της εφαρμογής και μετά μετέφερα το φάκελο "Documents" στη συσκευή επαναφέροντας επιτυχώς τα δεδομένα.

Θα ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή τη λύση που αναφέρεις, ίσως κάνω κάτι λάθος.

Επιπλέον ένα πρόβλημα που έχω με την εφαρμογή των itools είναι ότι κάνει αυτόματα ενημέρωση στην κινεζική έκδοση χωρίς να έχω βρει κάτι στα settings που να απενεργοποιεί τη δυνατότητα αυτή.



#163   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/07/2015 - 13:01

Το backup στο οποίο αναφέρομαι είναι το backup του iTunes και όχι του iTools. Για να μπορέσει το iTools να ¨δει¨το backup του iTunes και να γίνει η διαδικασία που σου ανέφερα, πρέπει το τελευταίο να βρίσκεται στην φυσική διαδρομή του (windows PC):

 

 \Χρήστες\(όνομα χρήστη)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\


Big things have small beginnings

#164   takisxalkida

takisxalkida

    iPH Member

  • 255 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/07/2015 - 09:54

Ενω εχω κανει backup μια εφαρμογη με τα records, μετα οταν την περανω γιατι μπαινει μονο η εφαμογη?



#165   blackpixie

blackpixie

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/07/2015 - 10:14

Ενω εχω κανει backup μια εφαρμογη με τα records, μετα οταν την περανω γιατι μπαινει μονο η εφαμογη?

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ φίλε μου, δες και την προηγούμενη σελίδα.

Τελευταία επεξεργασία από: blackpixie, 04/07/2015 - 10:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες