Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Quickpwn for Firmware v2.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
311 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   panosmon1

panosmon1

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 16:09

Καλησπέρα - Καλή Χρονιά

Έκανα Update στην 2.2 με το Quickpwn 2.2.

Όλα δούλεψαν σωστά διορθώθηκε ακόμα κι ένα θέμα που είχα με το Winterboard στην 2.1 διορθώθηκε!!

Αλλά, δεν ανοίγει με τίποτα ο Installer ενώ είναι εγκατεστημένος, πατώντας στο εικονίδιο ανοίγει η άσπρη οθόνη και μετά απλά κλείνει (χωρίς μήνυμα Error)

Έχω ένα iPhone 2G/8GB από Αμερική το οποίο κατά τα λοιπά λειτουργεί τέλεια σε Cosmote.

Ευχαριστώ πολύ

Edit: Κεφαλαία σε πεζά

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   icemaveric

icemaveric

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Twitter:@amavropoulos13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/01/2009 - 13:45

Εχω ενα 3g ελληνικο, εκανα την διαδικασια χωρις κανενα προβλημα, την ειχα ξανακανει και στην 2,1 αλλα το προβλημα τωρα ειναι οτι οταν με παιρνουν τηλεφωνο μερικες φορες χτυπαει σε δονηση, χωρις να ειναι και δεν μπορεις να απαντησεις.
Η μπαρα δεν μπορει να μετακινηθει για να απαντησεις και χανεις τις κλησεις. Μετα μολις τελειωσει η κληση δουλευει κανονικα. Το μονο που εχει μπει μετα ειναι το ελληνικο πληκρολογιο. Για πειτε καμια ιδεα τι μπορει να ειναι?

#258   swatoner

swatoner

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/01/2009 - 17:14

Κάνε ένα restore για αρχή και κάνε δοκιμές. Μετά δοκίμασε να κάνεις pwn χωρίς ελληνικά και πάλι δοκιμές.
Και εμένα μου έκανε κάποια νερά την πρώτη φορά με την οθόνη. Χτυπούσε και δεν άναβε η οθόνη να δώ ποιος είναι ούτε να απαντήσω. Έκανα restore και πάλι απο την αρχή και είναι μια χαρά τώρα.

#259   giannisfr

giannisfr

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 00:46

καλημερα παιδες και καλη χρονια με υγεια και  αγαπη σε ολους!!

Λοιπον εχουμε και λεμε εχω ενα iphone ελληνικο απο vodafone 3G 16Gb.
Το εχω κανα 2-3 μηνες περιπου και απο τοτε που το εκανα jailbreak με quickpwn...ολο προβληματα περναω...
το εχω κανει 2-3 φορες restore αλλα τα ιδια και τα ιδια εχω απελπηστει νας ειμαι ειλικρινης αλλα και να το αφησω μαμα..
δεν μου παει καρδια!!
τεσπα να σας παραθεσω τα διαφορα προβληματα που εχω κατοπιν Quiqkpwn:
στο τελευταιο break που εγεινε μετα δεν μου ανοιγε το εικονιδιο του τηλεφωνου...ετσι δεν μπορουσα να παρω τηλεφωνα
οπως και επισης το εικονιδιο με τις επαφες....ειδα και απο ειδα με τρια τεσσερα βαθια rebboot...να κανω την δουλια μου και να παρω απλα ενα τηλ!μετα απο αυτο ηρθαν τα "εκτος δικτυου" δλδ σε μερη δοκιμασμενα που παντα ειχα σημα οπως π.χ το δωματιο μου με βγαζει εκτος εντελως δικτυου!
πολλα παρα πολλα crashing  του safari...οπως και cydia kai nativegreek...πολλα πολλα λαγκαρισματα!!!

εχω ψιλο απελπιστει και αυτη την στιγμη το εχω κανει restore και περιμενω την γνωμη σας για το τι μελι γενεσθαι!!
μηπως να επαιρνα το δρομο του oxi quickpwn.....??? Ολα τα brake ειναι σε εκδοσεις 2.2!!\
σε καμοια ευχαριστημενος!

#260   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2009 - 16:16

Eίσαι άτυχος μάλλον. Οι πιο πολλοί δεν έχουμε πρόβλημα.
Ένα πράγμα μου ρχεται στο μυαλό: ότι βάζεις όποια εφαρμογή δεις από cydia χωρίς να ξέρεις τί είναι και γι'αυτό μπλέκονται τα πράγματα. Το χω ξαναδεί για αυτό σου λέω. Αν δεν το κάνεις αυτό, τότε είσαι άτυχος πραγματικά...τι να πω.

#261   giannisfr

giannisfr

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 16:25

sepsis....το μονο ipa που παιρνω απο τον cydia  ειναι τα "Ελληνικα" τπτ αλλο!!!
πιστευεις οτι ειναι εργοστασιακο το προβλημα!
τι να κανωωωωωωωωωω να το ξανα κανω jailbreak......???

#262   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2009 - 16:38

Eγώ λέω να το δουλέψεις λιγάκι 'σκέτο'. Σιγουρέψου ότι δεν παίζει κάτι εργοστασιακό. Μετά κάνε jailbreak και δες πάλι αν σου ξαναχαλάσει. Αν σου ξαναχαλάσει, θέλω να μου γράψεις κάθε βήμα που έκανες από το jailbreak και μετά..ΚΑΘΕ

#263   trifoglio71

trifoglio71

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 18:24

Γειά σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει να μου πει τι μπορώ να κάνω...

Έχω ένα iPhone 2G Unlocked v1.1.4 και θέλω να το αναβαθμίσω σε v2.0 ή v2.1 ή v2.2.

Μπορείτε να μου πείτε αναλυτικά τι πρέπει να κάνω; Έχω κατεβάσει το PwnageTool 2.2 , iPhone 1,2_2.2_5G_77 restore.ipsw.
Άνοιξα το πρώτο και αφού σύνδεσα το iPhone με τον υπολογιστή μου έγραφε ότι η έκδοση αυτή είναι συμβατή μόνο με v.2.0 ή >2.0.

Επίσης όταν ανοίγω την δεύτερη εφαρμογή μου την ανοίγει μαζί με το iΤunes 8. Tι μπέρδεμα είναι αυτό!!! Μήπως πρέπει να κατεβάσω άλλες εκδόσεις;

Επίσης θα ήθελα να γνωρίζω εάν θα πρέπει να κάνω πάλι unlock. Παρακαλώ πολύ εαν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ!!

Edit: Κεφαλαία σε πεζά

#264   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2009 - 20:09

http://www.iphonehel...pic,1468.0.html

#265   xrysos

xrysos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 21:51

Παιδες να κανω μια ερωτηση για κατι που δε καταλαβα!Επειδη θα κανς πρωτη φορα αναβαθμιση στο firmware 2.2 πρωτα κατεβαζοθμε μεσω iTunes to firmware και το κανουμε install στο iphone(logika tha kleidwsei) και μετα ξεκιναμε το quickpwn?Πωσ ακριβως γινετε?Εχω μπερδευτρι ασχημα!
Υ.Γ εχω iphone 2g 8gb ξεκλειδωτο στην εκδοση firmeware 2.01

#266   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/01/2009 - 22:04

δεν έχεις μπερδευτεί καθόλου. Τα λες όπως είναι. Δεν είναι τόσο δύσκολο. Ψυχραιμία χρειάζεται για να καταλάβεις τι διαβάζεις

#267   xrysos

xrysos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2009 - 22:56

Ολα καλα τελικα ! ευχαριστω!!!!!!!!

#268   takisspanos

takisspanos

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2009 - 10:52

Καλημέρα είμαι ένας  νέος στο forum και θα ήθελα την βοήθεια σας έχω ένα iPhone 3G από Ελλάδα αγορασμένο , μου το έφτιαξαν και έχει μέσα το v2.2 αλλά μου αρέσει να κάνω μόνος όλες μου τις δουλειές και έτσι αποφάσισα να μάθω πώς να το φτιάχνω μόνος μου.

Αυτό που κατάλαβα, αφού διάβασα πολλά μέσα στο forum και μπερδεύτηκα απίστευτα, ότι μου χρειάζεται το QuickPwn  και το iPhone1.2 _2.2  5G77 restore.ipsw και το iTunes 8.

1. Με το  iTunes πρέπει να ξεκινήσω για να κάνω πρώτα το Back up ;;; αλλά δεν υπάρχει εντολή  για Back up στο iTunes πως γίνετε;;;;

2. Με το QuickPwn δοκίμασα και μπορώ να περάσω το v2.2 , το δοκίμασα όταν έφτασα στο σημείο για να πατήσω το Home και το Power κουμπί σταμάτησα γιατί δεν είχα κάνει Backup.

Μια βοήθεια σας παρακαλώ για να ξεκινήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


#269   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/01/2009 - 11:38

Eκτός του ότι έχει απαντηθεί στις προηγούμενες σελιδες, θα μπορούσες να κάνεις μια αναζήτηση για να το βρεις.
Anyway, http://www.iphonehel...pic,1669.0.html

#270   takisspanos

takisspanos

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2009 - 15:44

Ευχαριστώ φιλέ Sepsis πιστεύω πως τώρα όλα από εδώ και περά όλα είναι εύκολα .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 28

0 μέλη, 28 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες