Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Quickpwn for Firmware v2.2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
311 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 01:31

thanks sepsis και κατι άλλο επειδη στο οδηγό που είναι γραμμένος στην πρώτη σελίδα δεν καταλαβαίνω το πρώτο βήμα. Πρέπει να το κάνω update το firmware μέσω itunes στο κινητό, και μετά να ξεκινήσω την διαδικασία με το quick ή κατευθείαν ανοίγω το quick και ακολουθω τις οδηγιες?

edit. το βρήκα :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2008 - 01:45

To quick κάνει jailbreak την έκδοση που θες. Άρα πρέπει να έχεις ήδη στο κινητό την έκδοση που θες

#123   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/11/2008 - 03:38

Μόλις εγκατέστησα JB 2.2. Όλα τα άλλα πήγαν καλά μέχρι στιγμής εκτός από ένα περίεργο πρόβλημα:

Είχα κατεβάσει μερικά Apps από το Apple Store και μέσω iPhone, π.χ. Air Sharing και Birthdays (από τα λίγα που πλήρωσα) και κάποια άλλα Free. Το θέμα είναι ότι όταν χρησιμοποιώ το iTunes για να τα κάνω restore και ενώ φαίνεται η διαδικασία να πηγαίνει μια χαρά (βγάζει μηνύματα Installing "Air Sharing" κτλ. στο iTunes), μετά το Sync οι εφαρμογές αυτές του iTunes δε φαίντοναι πουθενά!!! Το προσπάθησα 2-3 φορές, με ReSpring ακόμη και Reboot του iPhone 3G αλλά τα ίδια, άφαντες οι εφαρμογές!  :(

Επιπλέον χρησιμοποιώντας το BossPrefs πήγα και είδα στα "Hide Icons" να δω τι γίνεται. Και προς μεγάλη μοθ έκλπληξη
βλέπω ότι οι εφαρμογές που δε λένε να εμφανιστούν στο iPhone μου υπάρχουν εγκατεστημένες και μάλιστα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ (2, 3 φορές είδα τουλάχιστον π.χ. το Birthdays !!!)! Δοκίμασα κλασσικά ON-OFF και Fast Respring ή Reboot, αλλά κανένα όφελος... :'(

Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει! Αν ναι, SOS!!! Please help!!  ???


#124   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 06:31

παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.ενω κανω ολα τα βηματα βγαινει ο ανανας στο κινητο μου και τελικα μετα απο 1 λεπτο βγαινει το μηλαρακι,γιατι παραμενει εκει σε αυτο το σταδιο και δεν ξαναανοιγει με το κινιητο και να ειναι jeabroken?το ειχα ολα το βραδι αφου τελειωσα την διαδικασια σωστα οπως ελεγε το QuickPwn και περιμενα να κανει επανεκινηση αλλα τιποτα σταθερα το μηλαρακι στην οθονη. υπαρχει καπιο τελευταιο βημα που εγω δεν κανω?

#125   billymant

billymant

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/11/2008 - 09:34

Eγώ έχω το εξής πρόβλημα.

Με το που πάω να τρέξω το Quickpwn μου βγάζει Application error -(the application failed to initialize properly (0xc0000135) )

Tι συμβαίνει? Πρώτη φορά προσπαθώ να το κάνω jailbreak. Έπρεπε να κάνω κάτι άλλο πριν?

#126   mnason

mnason

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 13:39

Kαλημέρα παιδιά…

Κατ’ αρχή έχω ένα φρεσκοαγορασμένο Iphone 3g 8GB που τρέχει σε V 2.1 αγορασμένο από Ελλάδα, αλλά το χρησιμοποιώ στην Κύπρο.

Λοιπών όσο αφορά τώρα το jailbreak ψηλοκατάλαβα τι θα πρέπει να κάνω.

Update σε V 2.2, μετά εγκατάσταση quickpwn και ακολουθώ τις οδηγίες από εδώ μέσα (αν υπάρχει κάποια παραπομπή θα σας ήμουν υπόχρεος)


Απορία…. Παίζει ρόλο το ότι η όλη διαδικασία θα λάβει χώρα στην Κύπρο?

Φιλικά
Περικλής


#127   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/11/2008 - 13:44

Quote

Eγώ έχω το εξής πρόβλημα.



Με το που πάω να τρέξω το Quickpwn μου βγάζει Application error -(the application failed to initialize properly (0xc0000135) )



Tι συμβαίνει? Πρώτη φορά προσπαθώ να το κάνω jailbreak. Έπρεπε να κάνω κάτι άλλο πριν?


Πρέπει να έχες το NET Framework 3.5

Quote

Απορία…. Παίζει ρόλο το ότι η όλη διαδικασία θα λάβει χώρα στην Κύπρο?


nope

#128   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 13:54

παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.ενω κανω ολα τα βηματα βγαινει ο ανανας στο κινητο μου και τελικα μετα απο 1 λεπτο βγαινει το μηλαρακι,γιατι παραμενει εκει σε αυτο το σταδιο και δεν ξαναανοιγει με το κινιητο και να ειναι jeabroken?το ειχα ολα το βραδι αφου τελειωσα την διαδικασια σωστα οπως ελεγε το QuickPwn και περιμενα να κανει επανεκινηση αλλα τιποτα σταθερα το μηλαρακι στην οθονη. υπαρχει καπιο τελευταιο βημα που εγω δεν κανω?το προσπαθησα και δευτερη φορα αλλα τα ιδια

#129   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/11/2008 - 15:17

Δεν έχει κανένας πρόταση για λύση στο πρόβλημά μου;;....  :(

Τι δια..ο! Μόνο σε μένα συμβαίνουν εντέλει αυτά τα τρελά;!;;

#130   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 18:28

Quote

Μόλις εγκατέστησα JB 2.2. Όλα τα άλλα πήγαν καλά μέχρι στιγμής εκτός από ένα περίεργο πρόβλημα:



Είχα κατεβάσει μερικά Apps από το Apple Store και μέσω iPhone, π.χ. Air Sharing και Birthdays (από τα λίγα που πλήρωσα) και κάποια άλλα Free. Το θέμα είναι ότι όταν χρησιμοποιώ το iTunes για να τα κάνω restore και ενώ φαίνεται η διαδικασία να πηγαίνει μια χαρά (βγάζει μηνύματα Installing "Air Sharing" κτλ. στο iTunes), μετά το Sync οι εφαρμογές αυτές του iTunes δε φαίντοναι πουθενά!!! Το προσπάθησα 2-3 φορές, με ReSpring ακόμη και Reboot του iPhone 3G αλλά τα ίδια, άφαντες οι εφαρμογές!  :(



Επιπλέον χρησιμοποιώντας το BossPrefs πήγα και είδα στα "Hide Icons" να δω τι γίνεται. Και προς μεγάλη μοθ έκλπληξη

βλέπω ότι οι εφαρμογές που δε λένε να εμφανιστούν στο iPhone μου υπάρχουν εγκατεστημένες και μάλιστα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ (2, 3 φορές είδα τουλάχιστον π.χ. το Birthdays !!!)! Δοκίμασα κλασσικά ON-OFF και Fast Respring ή Reboot, αλλά κανένα όφελος... :'(



Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει! Αν ναι, SOS!!! Please help!!  ???

κώστα ποιο itunes εχεις? βάλε το τελευταιο version και προσπα8ησε να τις περασεις

#131   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/11/2008 - 18:40

Quote

Quote

Μόλις εγκατέστησα JB 2.2. Όλα τα άλλα πήγαν καλά μέχρι στιγμής εκτός από ένα περίεργο πρόβλημα:



Είχα κατεβάσει μερικά Apps από το Apple Store και μέσω iPhone, π.χ. Air Sharing και Birthdays (από τα λίγα που πλήρωσα) και κάποια άλλα Free. Το θέμα είναι ότι όταν χρησιμοποιώ το iTunes για να τα κάνω restore και ενώ φαίνεται η διαδικασία να πηγαίνει μια χαρά (βγάζει μηνύματα Installing "Air Sharing" κτλ. στο iTunes), μετά το Sync οι εφαρμογές αυτές του iTunes δε φαίντοναι πουθενά!!! Το προσπάθησα 2-3 φορές, με ReSpring ακόμη και Reboot του iPhone 3G αλλά τα ίδια, άφαντες οι εφαρμογές!  :(



Επιπλέον χρησιμοποιώντας το BossPrefs πήγα και είδα στα "Hide Icons" να δω τι γίνεται. Και προς μεγάλη μοθ έκλπληξη

βλέπω ότι οι εφαρμογές που δε λένε να εμφανιστούν στο iPhone μου υπάρχουν εγκατεστημένες και μάλιστα ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ (2, 3 φορές είδα τουλάχιστον π.χ. το Birthdays !!!)! Δοκίμασα κλασσικά ON-OFF και Fast Respring ή Reboot, αλλά κανένα όφελος... :'(



Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει! Αν ναι, SOS!!! Please help!!  ???


κώστα ποιο itunes εχεις? βάλε το τελευταιο version και προσπα8ησε να τις περασεις


Το τελευταίο έχω φίλε μου! (8.0.2.20).  :(


#132   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 18:42

αστα φιλε ,εχω το ιδιο προβλξμα μου λεει οτι "it could not be vertified"

8α βαλω το προηγουμενο version του itunes ,ισως κατι να γινει

#133   alfaromeo75

alfaromeo75

    iPH User

  • 146 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2008 - 20:34

ρε παιδια ειναι τοσο δυσκολο να γραψει καποιος οτι δεν ξερουμε η οτι δεν θελουμε να σου απαντησουμε.ο καθενασ εχει και ενα προβλημα η μια απορια για αυτο ειναι και το forum για την επιληση τον προβληματων του  :-\

#134   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/11/2008 - 15:29

Φαίνεται να είναι bug να εξαφανίζονται εφαρμογές μετά από το update σε 2.2. Λύση? Μάλλον το restore.....

#135   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 27/11/2008 - 16:26

Quote

Φαίνεται να είναι bug να εξαφανίζονται εφαρμογές μετά από το update σε 2.2. Λύση? Μάλλον το restore.....


Restore σε 2.1;!;;; ....  :o


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες