Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

IPad και Camera Connection kit


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
80 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/08/2012 - 23:08

Ναι καλα καταλαβες απλα δεν μπορεις να τις μεταφερεις σε καποια εφαρμογη αλλα πχ τις φωτο της καμερας στος φωτογραφιες και μετα αν η εφαρμογη που θελεις υποστηριζει εισαγωγη απο εκει τοτε μονο μπορεις να τις περασεις

Σε ευχαριστώ πολυ!!!
Καλο βράδυ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   PanossD

PanossD

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@PDoulkaris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:DOULKAREZOS

Δημοσίευση 24/08/2012 - 02:55

Ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση! Κάποια πιο αναλυτική απάντηση;
Δηλαδή ούτε τα βίντεο/ταινιες που έχω τραβήξει με τη φωτογραφική μηχανή μεταφέρονται;αν την ταινία τη μετατρέψω στο ίδιο format που δημιουργεί η φωτογραφική μηχανή, δεν θα μου το μεταφέρει;
Ευχαριστώ και πάλι!

Αμα θες να βλεπεις ταινιες απλα θα πρεπει να την εχεις με ενσωματωμενους υποτιτλους και φυσικα σε ενα usb η sd στον φακελο dcim με ονομα IMG_XXXX (οτι αριθμο θελεις).
Τωρα για το format δεν ξερω ακριβως τι καταληξεις παιζει αλλα δοκιμασε.
Παντως υπαρχει και ποιο απλος τροπος με καποιον player που να παιζει ολα τα βιντεο και sync με το itunes (και ας εχει εξωτερικους υποτιτλους) Ολα τα υπολοιπα σε αυτον τον οδηγο ειναι μονο με jailbreak.

Τελευταία επεξεργασία από: PanossD, 24/08/2012 - 02:56


#78   chriszachos

chriszachos

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:chriszachos

Δημοσίευση 24/08/2012 - 16:14

Φίλοι του φορουμ, σκέφτομαι και εγώ να κάνω την ίδια αγορά και θα ήθελα μια διευκρίνηση:
Μπορώ να μεταφέρω ταινία σε μορφή mp4 απο μια κάρτα sd στο iPad μεσω το CCK και να την δώ ή τα βίντεο έχουν κάποια άλλη μορφή; Έριξα μια ματιά σε διάφορα βίντεο στο youtube και είδα ότι ένας χρήστης μπαινει μεσα στην καρτελα που δημιουργει η φωτογραφικη μηχανη στην sd card(πχ. dcim/100canon/img_1100 και μεταφερει το βιντεο/ταινια μετονομαζοντας το σε μορφή img_1120(τυχαιος αριθμός) και μετά συνδέει την sd card και το iPad το βλέπει το βίντεο κανονικά!
Θα ήθελα την βοήθεια σας και τις γνώσεις σας στο αν μπορώ να βλέπω ταινιες στο iPad μεταφέροντας τές με τον έναν ή τον άλλο τροπο.
Έχω το iPad 3 4G όχι jb και δεν έχω σκοπό να το κάνω jb.
Ευχαριστώ πολυ για όποιον φίλο βοηθήσει!
Καλο βράδυ
Γιάννης

Επειδη με απασχολησε και μενα παρομοιο θεμα τον προηγουμενο μηνα οπως ειδες...αγορασα λοιπον το camera connection kit και μπορω να σου πω οτι αυτο που θες το κανει,χωρις η συσκευη να ειναι jb(εχω ipad 2)To μονο θεμα ειναι η φωτογραφικη σου ή η καμερα σου να αποθηκευει τα βιντεο σε φορματ mp4 ή H.264. Π.χ. εγω εχω την Sony wx100,η οποια αποθηκευει τα βιντεο ειτε σε φορματ avchd ειτε σε mp4...αν πας να τα περασεις στο ipad μεσω camera connection kit(sd card) φυσικα,σε φορματ avchd τοτε δεν θα τα δει ποτέ...αν ομως ειναι σε φορματ mp4 τοτε τα βλεπει αμεσως το ipad,τα κανεις εισαγωγη και μετα τα βλεπουν και τα προγραμματα επεξεργασιας(imovie,avid studio,vjay κ.α)Τονιζω οτι δεν χρειαζεται να κανεις καμμια μετατροπη του βιντεο,το παιρνεις ατοφιο οπως ειναι απο την καμερα μεσω της sd καρτας,αρκει να υποστηριζει η καμερα mp4 ή H.264 αποθηκευση.Ελπιζω να εγινα κατανοητος,αν και παλι εχεις καποια απορια μπορεις να με ρωτησεις.

#79   reemi

reemi

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Twitter:@abudayeh_ahmed
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 12/12/2012 - 22:58

γεια σας
έχω το iphone 3s , εδώ και 3 μέρες η κάμερα είναι κλειστή και το βιντιο και δεν μπορώ να την ανοίγω να βγάλω φωτογραφίες και είναι κολλημένη στο αρχικό όταν την ανοίγω, αν μπορετέ να με βοηθήστε ,, σας ευχαριστώ

#80   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 12/12/2012 - 23:01

γεια σας
έχω το iphone 3s , εδώ και 3 μέρες η κάμερα είναι κλειστή και το βιντιο και δεν μπορώ να την ανοίγω να βγάλω φωτογραφίες και είναι κολλημένη στο αρχικό όταν την ανοίγω, αν μπορετέ να με βοηθήστε ,, σας ευχαριστώ


3GS ή 4S?

Αν μένει κολλημένη στο άνοιγμα του κλείστρου τότε μοιάζει με Hardware.

Είσαι με Jailbreak?

Δοκίμασε να βγάλεις φωτογραφία με κάποια άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί την κάμερα

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 12/12/2012 - 23:02


#81   karajohnidio

karajohnidio

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/02/2013 - 23:17

Καλησπερα σε ολα τα μελη του forum!επαναφερω αυτο το topik για ενα προβλημα που μου εμφανιστικε με το conection kit για το ipad.εχω παρει το 4 in 1 conection kit και μου εμφανιζεται το εξης προβλημα.οταν συνδεσω την ψηφιακη μου στο ipad αντι να την διαβασει και να μπορω να δω τις φωτογραφιες κανονικα η μηχανη αναβοσβηνει και δεν μου την διαβαζει.δοκιμασα να την συνδεσω με η/υ και δουλευει κανονικα.δοκιμασα μετα να συνδεσω usb stick στο ipad(ειναι jailbroken) και παλι δουλευε...ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει :huh:πως μπορω να το διορθωσω αυτο :huh:




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες