Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μια αποψη σχετικα με την 100αρα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kickas

kickas

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/06/2012 - 23:17

χαχαχα
σωστος ο παιχτης?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   fotsid

fotsid

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/06/2012 - 10:54

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει τα μέλη που θα ανεβάζουν αγγελία, να έχουν φτάσει τα 1000 post και 1 χρόνο να έχουν κλείσει στο forum! Για να είναι σίγουρες οι αγοραπωλησίες!

10000 posts και 10 χρόνια !!!

#33   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2012 - 11:47

Είναι ένα μέτρο προστασίας τα 100 μηνύματα αλλά δυστυχώς μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά. Εγώ δηλαδή που έχω κάνει 4 εξαιρετικές συναλλαγές μέσω του φόρουμ, κι ας είμαι περισταστιακός χρήστης, γιατί να χάνω την ευκαιρία να πουλήσω κάτι?

Επίσης αντικαταβολές, τραπεζικές καταθέσεις κτλ είναι fail κατ' εμέ όταν μιλάμε για αγοραπωλησίες μέσω ενός φόρουμ. Ναι μεν βολεύει ανθρώπους κυρίως από επαρχία, αλλά δεν παρέχουν καμία ασφάλεια.

#34   marios1957

marios1957

    iPH User

  • 107 μηνύματα

Δημοσίευση 05/06/2012 - 11:47

Τα απαραίτητα posts για την κατοχύρωση του δικαιώματος ανάρτησης Αγγελίας,είναι μια μλκια και μισή,απόδειξη οι υπέρμετρες τρολιές που ενέσκηψαν τελευταία.

Έχω αγοράσει και πουλήσει από δω μέσα δυο-τρεις φορές και κάθε φορά χάρηκα τις καινούργιες γνωριμίες που έκανα μέσω των Αγγελιών,ελπίζω δε και αυτοί να τρέφουν τα ίδια συναισθήματα με μένα γι αυτούς :P.


Αν μαζεύετε απόψεις (για τους ιθύνοντες πάει αυτό...),κλείστε τελείως τις Αγγελίες για τα μέλη που συμμετέχουν κάτω από πέντε χρόνια εδώ μέσα και κρατήστε και γι αυτούς το τριψήφιο νούμερο posts.

#35   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:15

Ρε παιδιά έλεος, είναι δυνατόν να λέμε ότι η αντικαταβολή δεν παρέχει ασφάλεια και να την συγκρίνουμε με τραπεζική κατάθεση. Κατα την άποψη μου κάθε σοβαρός πωλητής προτείνει στον αγοραστή αντικαταβολή και έλεγχο στην παραλαβή, το καλύτερο είναι χέρι με χέρι, αλλα υπάρχει και η επαρχία, εμείς δηλαδή στο πηγάδι κατουρίσαμε;

#36   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:41

Σαν το χέρι με χέρι δεν έχει. Το ανοίγεις, το δουλεύεις, κόβεις φάτσα και συμπεριφορά του αλλουνού και προχωράς. Προσωπικά 4 φορές που έχω κάνει συναλλαγή έτσι έχω υπάρξει πολύ τυχερός καθώς έχω πετύχει αξιόλογα άτομα.

#37   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:50

Σαν το χέρι με χέρι δεν έχει. Το ανοίγεις, το δουλεύεις, κόβεις φάτσα και συμπεριφορά του αλλουνού και προχωράς. Προσωπικά 4 φορές που έχω κάνει συναλλαγή έτσι έχω υπάρξει πολύ τυχερός καθώς έχω πετύχει αξιόλογα άτομα.

Δεν απαντάς όμως σε αυτό που λέω, εμείς στην επαρχία τι μπορούμε να κάνουμε;

#38   vpapanikolis

vpapanikolis

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:55

Δεν απαντάς όμως σε αυτό που λέω, εμείς στην επαρχία τι μπορούμε να κάνουμε;


εχεις δικαιο για τα ατομα απο επαρχια,απλα παντα και η αντικαταβολη εχει ενα ρισκο κακα τα ψεματα.

#39 Guest_ifix_*

Guest_ifix_*

Δημοσίευση 05/06/2012 - 13:59

Παιδια έχω γράψει κι αλλού αν Δείτε όλα τα μέλη που αναφέρονται σαν απατεώνες έχουν 200 και 300 posts. Δεν λύνεται το πρόβλημα έτσι... Άλλους σκοπούς εξυπηρετεί η 100αρα....... Όλα τα προβλήματα δημιουργούνται απο καταθέσεις αντί καταβολές και courier. Να απαγορευτούν τέτοιες αγγελίες αν θελουμε να καταπολεμήσουμε το πρόβλημα.. Όλες οι συναλλαγές να αναφέρονται σαν χέρι με χέρι....

Έχει δίκιο ο φίλος απο επαρχία ... Αλλα έλα στην θέση ορισμένων... Εδω με την 100αρα κόπηκαν τα μισά και παραπάνω μέλη απο την Αθήνα.......

#40   stefan147

stefan147

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/06/2012 - 14:10

Δεν απαντάς όμως σε αυτό που λέω, εμείς στην επαρχία τι μπορούμε να κάνουμε;

Αν δεις 2-3 ποστ πιο πανω από το δικό σου θα δεις ότι γράφω συγκεκριμένα για άτομα από επαρχία. Έχεις το δίκιο σου αλλά επιμένω ότι σαν το χέρι με χέρι δεν υπάρχει.

#41   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2012 - 14:37

Άμα δείτε και ποιο πάνω τα λεγόμενα μου θα καταλάβετε τι εννοώ. Αντικαταβολή και έλεγχος στην παραλαβη. Όλα τα courier το δέχονται , και χέρι με χέρι μπορεί να την πατήσεις, και θα σου φέρω το απλό παράδειγμα, αγοράζεις κάτι χέρι με χέρι, το βλέπεις τζάμι, κάνεις κλήση όλα κομπλέ, βρίσκεις wifi, λες special το παίρνω. Πας σπίτι το βάζεις να φορτίσει και βγαίνει ο καραγκιόζης και σε μουτζώνει ...την πάτησες, αν θέλει ο άλλος να στην κάνει τη λαδιά δεν την γλιτώνεις.

#42   panarasgr

panarasgr

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/06/2012 - 14:40

Παρακαλώ να επισυμανθεί και η δική μου άποψη επάνω στο θέμα ( http://www.iphonehel...b7/page__st__20 ) , όχι οτι έχει και καμία σημασία αλλά έτσι για να γίνεται κουβέντα .

#43   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/06/2012 - 19:52

Έτσι οπως παμε πρεπει να ξεκινήσω σιγά σιγά να ποσταρω, ώστε οταν έρθει η ώρα να πουλήσω κάτι να έχω πάει στα 100.

#44   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/06/2012 - 20:15

Έτσι οπως παμε πρεπει να ξεκινήσω σιγά σιγά να ποσταρω, ώστε οταν έρθει η ώρα να πουλήσω κάτι να έχω πάει στα 100.


Πάντως δεν είναι ανάγκη να το κάνεις εσκεμμένα. Αν πραγματικά μπορείς να βοηθήσεις κάποια νέα μέλη η να συμμετέχεις σε διάφορα polls που γίνονται άνετα γίνονται τα 100 posts :)
Once You Go Mac You Never Go Back

#45 Guest_ifix_*

Guest_ifix_*

Δημοσίευση 05/06/2012 - 21:23

Σωστός.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες