Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με επαφές στο Viber! HELP PLS!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   inick94

inick94

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 16:45

Καλησπέρα!
Έχω από χθες ένα πρόβλημα με το Viber και επειδή έψαξα όλο το Ίντερνετ και λύση δεν βρήκα, είπα να postαρω εδώ μπας και γίνει κάτι. Λοιπόν, είχα αρκετό καιρό εγκατεστημένο το Viber στο iPhone 4 και όλα ήταν μια χαρά. Χθες όμως συνέχεια κολλούσε, κράσαρε και δεν έστελνε μηνύματα και ούτε λάμβανε επίσης και είχα την "ωραία" ιδέα να το κάνω uninstall και reinstall. Έτσι έκανα αλλά αφού πέρασα με τα χίλια ζόρια την ενεργοποίηση λογαριασμού (δεν έστελνε sms με κωδικό και τελικά τον πήρα από το 123 δηλαδή τα ηχητικά μηνύματα), είδα ότι τα πάντα είχαν χαθεί. Για μηνύματα δεν με πειράζει αλλά έχουν σβηστεί όλες οι επαφές και δοκίμασα όλες τις πιθανές λύσεις που βρήκα στο Ίντερνετ αλλά τίποτα.. Μου λέει για παράδειγμα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μέσω του πληκτρολογίου του Viber κάποιον ότι αυτός δεν έχει Viber ενώ εγώ ξέρω ότι έχει. Ή άλλες φορές μου λέει ότι απαιτείται σταθερή σύνδεση Ίντερνετ αν και εγώ έχω 3 γραμμές wi-fi... Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ή το είχε κάποτε ή αν κάποιος ξέρει τι παίζει ας βοηθήσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Konstantinosd

Konstantinosd

    iPH newbie

  • Pip
  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:damkostas

Δημοσίευση 01/06/2012 - 16:49

Δοκιμασε να κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων... ρυθμισεις->γενικα->επαναφορα

#3   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 01/06/2012 - 16:55

Δοκιμασε να κανεις μια επαναφορα ρυθμισεων... ρυθμισεις->γενικα->επαναφορα



Φίλε μου, καταλαβαίνω πως θες να πιάσεις τα 100 posts για να ανεβάσεις αγγελία, αλλά μην απαντάμε και ότι θέλουμε. Αν το iPhone του παιδιού είναι Jailbroken, τότε αυτό με μαθηματική ακρίβεια θα τον οδηγήσει σε Restore.

Για το πρόβλημά σου φίλε μου δεν γνωρίζω κάτι γιατί δεν χρησιμοποιώ το Viber. Απλά παρενέβη για να αποφύγω τα χειρότερα αν είσαι Jailbroken.

#4   winnie74

winnie74

    iPH Contributor

  • 1.581 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 01/06/2012 - 16:56

Τις τελευταιες μερες το viber εχει "θεματακια".

My brain has two sides. Left and Right. Right has nothing left and Left has nothing right.


#5   inick94

inick94

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/06/2012 - 19:06

Φίλε μου, καταλαβαίνω πως θες να πιάσεις τα 100 posts για να ανεβάσεις αγγελία, αλλά μην απαντάμε και ότι θέλουμε. Αν το iPhone του παιδιού είναι Jailbroken, τότε αυτό με μαθηματική ακρίβεια θα τον οδηγήσει σε Restore.


Για το πρόβλημά σου φίλε μου δεν γνωρίζω κάτι γιατί δεν χρησιμοποιώ το Viber. Απλά παρενέβη για να αποφύγω τα χειρότερα αν είσαι Jailbroken.

. Ναι, είμαι JB και ευχαριστώ για την παρέμβαση αν και δεν είμαι τόσο αφελής ώστε να κάνω restore :) :P

Τις τελευταιες μερες το viber εχει "θεματακια".

Κοίτα να δεις που αυτό έχει τα ψυχολογικά του και την πληρώνουμε εμείς! :P

#6   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/06/2012 - 19:11

Καλησπέρα!
Έχω από χθες ένα πρόβλημα με το Viber και επειδή έψαξα όλο το Ίντερνετ και λύση δεν βρήκα, είπα να postαρω εδώ μπας και γίνει κάτι. Λοιπόν, είχα αρκετό καιρό εγκατεστημένο το Viber στο iPhone 4 και όλα ήταν μια χαρά. Χθες όμως συνέχεια κολλούσε, κράσαρε και δεν έστελνε μηνύματα και ούτε λάμβανε επίσης και είχα την "ωραία" ιδέα να το κάνω uninstall και reinstall. Έτσι έκανα αλλά αφού πέρασα με τα χίλια ζόρια την ενεργοποίηση λογαριασμού (δεν έστελνε sms με κωδικό και τελικά τον πήρα από το 123 δηλαδή τα ηχητικά μηνύματα), είδα ότι τα πάντα είχαν χαθεί. Για μηνύματα δεν με πειράζει αλλά έχουν σβηστεί όλες οι επαφές και δοκίμασα όλες τις πιθανές λύσεις που βρήκα στο Ίντερνετ αλλά τίποτα.. Μου λέει για παράδειγμα όταν πάω να πάρω τηλέφωνο μέσω του πληκτρολογίου του Viber κάποιον ότι αυτός δεν έχει Viber ενώ εγώ ξέρω ότι έχει. Ή άλλες φορές μου λέει ότι απαιτείται σταθερή σύνδεση Ίντερνετ αν και εγώ έχω 3 γραμμές wi-fi... Αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα ή το είχε κάποτε ή αν κάποιος ξέρει τι παίζει ας βοηθήσει...

Μαλλον οπως λενε οι αλλοι εχει θεματακια...γιατι οσες φορες και αν εχω κανει restore και μετα περναω το viber τις επαφες που εχουν viber μου τις περναει μονο του....και την πρωτη φορα θυμαμαι αυτο εκανε

#7   inick94

inick94

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/06/2012 - 13:11

Μαλλον οπως λενε οι αλλοι εχει θεματακια...γιατι οσες φορες και αν εχω κανει restore και μετα περναω το viber τις επαφες που εχουν viber μου τις περναει μονο του....και την πρωτη φορα θυμαμαι αυτο εκανε

Δηλαδή μάλλον κάνω υπομονή μέχρι να συνέλθει και βλέπουμε.

#8   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/06/2012 - 13:16

Δηλαδή μάλλον κάνω υπομονή μέχρι να συνέλθει και βλέπουμε.

Κοιτα....εχεις ανοιξει τις γνωστοποιησεις που σου ζηταει κτλ?....

#9   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:32

Καλησπερα σε ολους!!!Εχω ενα θεμα με το viber επειδη ειναι η πρωτη φορα που το χρεισιμοποιω και δεν ξερω τι πρεπει να κανω ορισμενες επαφες μου τις δειχνει ενω μια που με ενδιαφερει δεν την εμφανιζει και καθε φορα που παω να καλεσω αυτον τον αριθμο μου βγαζει μηνυμα οτι δεν χρεισιμοποιει αυτο το προγραμμα(ο αλλος αριθμος με καλει κανονικα με viber κληση ηχος διαφορετικος αλλο χρωμα η οθονη)επισης οταν με καλει και ειναι κλειδωμενο το τηλ εμφανιζει την μπαρα για απαντηση την σερνω προς τα δεξια αλλα δεν ακουω πρεπει να πατησω και των κωδικο για να ξεκλειδωσει το τηλ οποιος ξερει παρακαλω ας με βοηθησει!!!!Επισης καταναλωνει πολλα ΜΒ απο το πακετο ιντερνετ αν δεν το χρεισιμοποιω με wifi?Ευχαριστω πολυ

#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:34

Δοκίμασε να αφαιρέσεις το Viber και το ξαναπερνάς..

Εναλλακτικά, επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και επανεκκίνηση στη συσκευή.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:39

Ευχαριστω ποολυ με την επαναφορα χανω τιποτα ρυθμισεις?Επισης καταναλωνει πολυ η χρηση του ΜΒ γιατι θα το χρειαστω πολυ για συνομιλια με το εξωτερικο(συγουρα δεν χρεωνει κατι στο λογαριασμο?)Νικο σε ευχαριστω πολυ για ακομα μια φορα

#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:42

Tι πακέτο MB έχεις? Υπάρχει και το Bobsled.

Με την επαναφορά χάνεις κωδικό απο WiFi οπότε σημειωσε τον κάπου.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:51

η αλλη συσκευη ειναι σαμσουνγκ κ το προγραμμα που μου λες δεν περνει κυπρο.εγω εχω 1γιγα κ ο συνομιλητης 500 ΜΒ.τι εννοεις για το Wifi κ τους κωδικους δηλαδη αν εχω μπει σε κανενα κλειδωμενο με κωδικο?

#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:53

Με 1GB είσαι μια χαρά..

Ναι. Στα δίκτυα που έχεις μπει με κωδικό τα χάνεις. Και θα πρέπει να τους ξαναβάλεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   sincer660

sincer660

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/07/2012 - 14:57

εκανα επαναφορα εκλεισε μονη της η συσκευη αλλα παλι δεν μου εμφανιζει το ονομα στο καταλογο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες